Mietin vain että voittajalla on kova homma kasata kansan vankkumaton suosio taakseen...
Tälläkin palstalla lihavat ja vähemmän viehättävät ovat joutuneet armottoman ajojahdin kynsiin ja jotenkin minulle on muodostunut sellainen käsitys että lihava tai vähemmän viehättävä ihminen ei voi voittaa BB:tä vaikka olisi millainen persoona hyvänsä...olenko oikeassa?
Voittajan täytyy olla joko komea tai kaunis...tai jos ei nyt silmiä hivelevän komea tai kaunis niin tavallinen ja normaalipainoinen vähintääkin!
Kysymys kuuluukin...jos talon kaikista mahtavin tyyppi olisi lihava ja ruma niin heruisiko sinulta ääni?
Voiko lihava voittaa
9
1442
Vastaukset
Jos hän on sinut itsensä kanssa.
- --------
Ei voi koska kansa äänestää aina kauniita/komeita. Omasta mielestä tuonne kannattaskin valkata ainoostaan komeita/kauniita näin saataisiin enempi katsojia ja sehän on ohjelman päätarkoitus.
- doug'h
Minkälaisia ihmiset on. Todella raadollisia toisiaan kohtaan. Miten ihmeessä lihavuus tai näkö voi olla niin kauheaa,ettei ääntä voisi sellaiselle antaa? Mun mielestä voi ja annanki mikäli erhdyn sitä zeizeä koskaan kahtomaan.
- ------
Muistaakos kukaan paljonko se Terhi sai ääniä ja ketä vastaan oli äänestyksessä? BB1
- Sopiva tyyppi on ok.
Perttuhan se varsinainen komistus on!
Sitä ei voi sanoa hyvännäköiseksi edes vitsinä.
Tosin Pertulla oli etu puolellaan.
Hän oli kaikille tuttu, koska hän on jopa ilmeiltäänki, ja ulkonäöltään kuin Al Bundy nuorena.
Tätä ei kukaan voi kiistää.
Jopa vitsit oli samanlaisia.
(Al Bandy on tuttu televisiosarjasta, Pulmuset)- tiinjuska
Perttu on ihan hyvän näköinen nuorimies, olen livenäkin nähnyt sen läheltä ja on tosi söpö. Kyllä ohjelman voisi voittaa lihavakin tai ruma ihminen, jos nämä pintaliitäjä-veikot sellasii äänestäis...mut kun...eiei ne ei äänestä sellasia. Itse kyl voisin äänestää jos tyyppi on muuten ok ja että siinä on se mystinen jokin.
Ne jotka viime vuonna oli luokiteltu kauniiksi/komeaksi äänestettiin kyllä Anttia lukuun ottamatta aika nopeasti pois. Suomalaiset sen verran kateellista porukkaa. Kylla se sympaattisuus ja suomalaisuus on joka näyttää purevan.
- nuncha
Äänestäisinkin,jos on nasta tyyppi kyseessä.
- valitettavasti
Minun puolestani voittaja voisi olla ihan minkä näköinen tahansa, ja haluaisin kovasti uskoa, että muutkin OIKEASTI ajattelevat näin, mutta eihän se niin ole.
Suurin osa ihmisistä ei viitsi ajatella omilla aivoillaan, vaan antaa median tehdä sen puolestaan, ja media on ajatellut heidän puolestaan, ettei ole sopivaa näyttää missään ylipainoisia (tai edes normaalipainoisia) ihmisiä. Näin ollen ylipainoiset on äkkiä saatava pois silmistä!
Toivotaan nyt, että jos tänä vuonna mukana on hiukkaakaan ylipainoinen henkilö, asukkaat älyävät laittaa hänet heti äänestykseen, ettei ihmisten tarvitse kärsiä hänen katselemisestaan kovin kauan. (Ja tämä oli sitten ironiaa)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2036832SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963511Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263289"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1872267Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401787SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1211778Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161482Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141076- 1241068
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18934