hanurinsoittajia nykyään kuusaalla on kauppojen edessä loppuviikolla?Eivät pellet edes osaa soittaa.
Mitähän
Saatanan
71364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei niitä kuuntelemaan tarvitse jäädä. Varattomia(?) ihmisiä, jotka almuja kaipaavat. Ei niille tarvitse rahaa antaa jos ei halua. Tää on tää suurkaupunki-ilmiö rantautunut pikkukaupunkiimmekin. Minua he eivät häiritse mitenkään koska eivät tule hihaan roikumaan kun ohi menee.
ulkomaan pellejä!
sulta sun ojankaivajan työn.Kannattaa olla todella valppaana!
Eiks nyt oo ne kuuluisat Kuusaan harmonikkapäivät?Esiintyjät eri puolilta maailmaa!
paperimiehiäkin. Harjoittelevat tulevaa ammattia varten. Kohta ei heillä muuta tarjottavaa yhteiskunnalle ole kuin hanurin soitto.
Monissa kaupungeissa, yhteisenä piirteenä on olematon soittotaito.
tipit on pientä tarjottavaa siihen verraten kuinka paljo sinäkin joudut työttömälle paperityöläiselle tilipussiasi avaamaan,eipä muuta kun käsi ojossa vaan varttuu että tarjoava osapuoli on nyt sitte joku muu.sinä esimerkiksi,muista olla antelias tai eihän sitä sulta tässä tapauksessa edes kysytä,kyllähän joudut muodossa tai toisessa osasi kantamaan että kiitos vaan jo etukäteen.