Mitähän

hanurinsoittajia nykyään kuusaalla on kauppojen edessä loppuviikolla?Eivät pellet edes osaa soittaa.
71364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei niitä kuuntelemaan tarvitse jäädä. Varattomia(?) ihmisiä, jotka almuja kaipaavat. Ei niille tarvitse rahaa antaa jos ei halua. Tää on tää suurkaupunki-ilmiö rantautunut pikkukaupunkiimmekin. Minua he eivät häiritse mitenkään koska eivät tule hihaan roikumaan kun ohi menee.

Äänestä
  • ulkomaan pellejä!

    Äänestä

sulta sun ojankaivajan työn.Kannattaa olla todella valppaana!

Äänestä

Eiks nyt oo ne kuuluisat Kuusaan harmonikkapäivät?Esiintyjät eri puolilta maailmaa!

Äänestä

paperimiehiäkin. Harjoittelevat tulevaa ammattia varten. Kohta ei heillä muuta tarjottavaa yhteiskunnalle ole kuin hanurin soitto.

Äänestä
  • Monissa kaupungeissa, yhteisenä piirteenä on olematon soittotaito.

    Äänestä

  • tipit on pientä tarjottavaa siihen verraten kuinka paljo sinäkin joudut työttömälle paperityöläiselle tilipussiasi avaamaan,eipä muuta kun käsi ojossa vaan varttuu että tarjoava osapuoli on nyt sitte joku muu.sinä esimerkiksi,muista olla antelias tai eihän sitä sulta tässä tapauksessa edes kysytä,kyllähän joudut muodossa tai toisessa osasi kantamaan että kiitos vaan jo etukäteen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saatanan kirjoitti:

hanurinsoittajia nykyään kuusaalla on kauppojen edessä loppuviikolla?Eivät pellet edes osaa soittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu