Mitä seurueita

Loijeri

Mitä ovat nämä autoilla maaseudulla liikkuvat seurueet, jotka tunkeutuvat milloin milläkin verukkeella yksinäisten, avuttomien vanhusten koteihin ja ryöstävät uhrinsa tai huijaavat rahat? Samoja seurueita liikkuu maaseudun kauppaliikkeissä ja varastavat tavaraa esimerkiksi kätkemällä hemeisiin. Mikäli olen oikein ymmärtänyt sama ryhmä korostaa aina kunnioittavansa vanhuksia. eikö näille saada minkäänlaista kuria?

6

1493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myyjä

      Naisilta kansallispuku valtiolle ja miehiltä autot eikös ne ole "rikoksen" teko välineitä?Ja sosiaalivirastolta ei rahaa uuteen kansallispukuun.

    • naapuritaloon

      tuli näitä samoja seurueita, mutta menimme katsomaan mitä ne siellä dementoituneen vanhuksen luona oikein puuhaavat ja juuri oli sataegee vaihtamassa omistajaa, mutta eipä onnistunut ja senjälkeen ei ole mustalaisia näillä kulmin liikkunut. Sana kulkee, sana kulkee.

      • sitten

        ette millään yleistä????


      • se nyt vaan
        sitten kirjoitti:

        ette millään yleistä????

        sattuu olemaan aina samaan ryhmään kuuluva vuodesta toiseen.


    • pussihousumiehet

      veivät vanhukselta pankkikortin ja rahat.

    • ....

      Jäiköhän multa jotain tajuamatta :( Ainahan kuria saa aikaan!! Onkin sitten eri asia lain ja moraalin&etiikan suhteen. Mutta mielestäni "tapakusipäitä" kohtaan voi käyttää "koviakin otteita". Rotuun ja sukupuoleen katsomatta. Jos ko.
      henkilö onkin sairas, silloin tietysti vaaditaan muita toimenpiteitä...

      Olenko aivan sadisti vai oikeudenmukainen? Kaikki tekevät virheitä, mutta tahalliset temput ovatkin eri asia...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5231
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      187
      4961
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3434
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2976
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2312
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      241
      1747
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1299
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      79
      1299
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1000
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      937
    Aihe