Mitä seurueita

Loijeri

Mitä ovat nämä autoilla maaseudulla liikkuvat seurueet, jotka tunkeutuvat milloin milläkin verukkeella yksinäisten, avuttomien vanhusten koteihin ja ryöstävät uhrinsa tai huijaavat rahat? Samoja seurueita liikkuu maaseudun kauppaliikkeissä ja varastavat tavaraa esimerkiksi kätkemällä hemeisiin. Mikäli olen oikein ymmärtänyt sama ryhmä korostaa aina kunnioittavansa vanhuksia. eikö näille saada minkäänlaista kuria?

6

1511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myyjä

      Naisilta kansallispuku valtiolle ja miehiltä autot eikös ne ole "rikoksen" teko välineitä?Ja sosiaalivirastolta ei rahaa uuteen kansallispukuun.

    • naapuritaloon

      tuli näitä samoja seurueita, mutta menimme katsomaan mitä ne siellä dementoituneen vanhuksen luona oikein puuhaavat ja juuri oli sataegee vaihtamassa omistajaa, mutta eipä onnistunut ja senjälkeen ei ole mustalaisia näillä kulmin liikkunut. Sana kulkee, sana kulkee.

      • sitten

        ette millään yleistä????


      • se nyt vaan
        sitten kirjoitti:

        ette millään yleistä????

        sattuu olemaan aina samaan ryhmään kuuluva vuodesta toiseen.


    • pussihousumiehet

      veivät vanhukselta pankkikortin ja rahat.

    • ....

      Jäiköhän multa jotain tajuamatta :( Ainahan kuria saa aikaan!! Onkin sitten eri asia lain ja moraalin&etiikan suhteen. Mutta mielestäni "tapakusipäitä" kohtaan voi käyttää "koviakin otteita". Rotuun ja sukupuoleen katsomatta. Jos ko.
      henkilö onkin sairas, silloin tietysti vaaditaan muita toimenpiteitä...

      Olenko aivan sadisti vai oikeudenmukainen? Kaikki tekevät virheitä, mutta tahalliset temput ovatkin eri asia...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe