appari tai siivooja...

Olen 20v. nuori nainen ja tää rakennusala on hirveesti alkanu kiinnostamaan. Erityisesti olen miettiny rakennussiivousta tai jotain apparin hommia.. mut ongelma on nyt siinä kun ei oikeen tiedä mistä firmoista töitä lähtis kyselemään. (Uudenmaan alueelta, mielellään Vantaa-Espoo-Helsinki suunnalta)
Olisiko kellään antaa mitään vinkki vinkkejä?? =)
51116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mennä kysymään suoraan työmaalta töitä. Elikkä kysyt vaan missä on vastaava mestari ja menet sen jutuille ja sanot että olisko töitä. Kyllä uudenmaan alueelta pitäs raksahommia löytyä.

Äänestä

JOs haluat ihan aputöitä niin soita firmaan nimeltä rakennuslogistiikka.

Ne tekee just siivousta ja roudausta ja niillä on töissä sun ikäisiä neitoja joten voi onnistua.

Neuvoisin sinua kuitenkin harkita ensin koulutukseen menoa nimenomaan pintakäsittely "maalaus"puolelle.

Töitä löytyy ja kun saat jonkun tutkinto lappusen niin pääset melko varmasti johonkin isonpaan firmaan töihin.

Sitten voit soittaa ihan siivousfirmoihin jotka tekevät rakennussiivousta.

Äänestä
  • Pintakäsittelijät varmaan tienaa paremminkuin siivoojat ja apumiehet?

    Äänestä

  • Suoraan pääurakoitsijan kautta on aivan turha unelmoida työtä vaan erilaiset välitysfirmat välittää hommiin.Naisia on mukavan paljon ja palkkaus voittaa ainakin koulunkäyntiavustajan palkan.Lisäksi jengi byggalla on normaaliaivoista eikä mitään nynnyjengiä kuten kouluissa.
    Katso mol.fi sivuilta ja rohkeasti soittamaan.

    Äänestä

Huomenna eli perjantaina tai viimeistään maanantaina sitten ois apparin hommia ainakin muutamaks päiväks Espoossa.
p. 040 873 4189 Mika

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta minne? kirjoitti:

Olen 20v. nuori nainen ja tää rakennusala on hirveesti alkanu kiinnostamaan. Erityisesti olen miettiny rakennussiivousta tai jotain apparin hommia.. mut ongelma on nyt siinä kun ei oikeen tiedä mistä firmoista töitä lähtis kyselemään. (Uudenmaan alueelta, mielellään Vantaa-Espoo-Helsinki suunnalta)
Olisiko kellään antaa mitään vinkki vinkkejä?? =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu