Tyhmä kysyy! Minulla on lainassa tallentava DVD kovalevyllä, SAMSUNG DVD-HR720. Kovalevyllä on projekti joka pitäisi siirtää tietokoneelle. Miten onnistuu? Mitä johtoja tarvitsen? Tietokoneessa ei ole TV-Korttia.
DVD-soittimen kovalevyllä oleva tiedosto on koottu VHS-nauhoista ja on luultavasti niin iso ettei saada poltettua sitä suoraan DVD:lle ja se vaatisi vielä vähän editointiakin.
DVD:ltä Tietokoneelle
3
926
Vastaukset
Polta se levylle ja kuljeta levy tietokoneelle. Näin simppeliä. Jos se on liian iso, niin pilko se osiin. Katso voiko laite puristaa materiaalin uudestaan polton yhteydessä.
Miksi ihmeessä yleensä teit tuollaisen manmmuttikoosteen?- kipe
Näin oli tarkoitus tehdä, mutta DVD ei suostu oikein toimimaan (tai en osaa käyttää)
Ilmoittelee joka polttokerralla tiedoston eri kokoiseksi ja kun aloitan polton se loppuu 41% kohdalle. DVD ilmoittaa, että poltto suoritettu onnistuneesti, vaikka on todellisuudessa polttanut vain sen 41% ja sen tiedoston koko on n. 220 megaa!
Ohjekirja on ollut kovassa käytössä, mutta en tajua... kipe kirjoitti:
Näin oli tarkoitus tehdä, mutta DVD ei suostu oikein toimimaan (tai en osaa käyttää)
Ilmoittelee joka polttokerralla tiedoston eri kokoiseksi ja kun aloitan polton se loppuu 41% kohdalle. DVD ilmoittaa, että poltto suoritettu onnistuneesti, vaikka on todellisuudessa polttanut vain sen 41% ja sen tiedoston koko on n. 220 megaa!
Ohjekirja on ollut kovassa käytössä, mutta en tajua...Jos 220 megaa on 41 % eihän tuo edes ala lähestyä DVD:n kapasiteettia. Kokeile eri tyyppisiä levyjä. Voi olla myös, että tiedosto on korruptoitunut.
Olisi muuten hyvä kertoa kerralla kaikki relevantti tieto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424360
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384099- 643756
- 1143673
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743383- 892952
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364