Kuinkas pian...

Kuinka pian olette plussauksen jälkeen soittaneet neuvolaan? Itse sain vasta haalean enkä ole vielä soittanut...rv 5 menossa.
4476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ainakin eka neuvola n. vkolla 8-9 eli jos on töissä jne kantsii ajoissa soittaa et saa sopivan aja

Äänestä

mä soitin heti ku olin tehny testin mutta ei kait sinne mikään kiire oo soittaa ku eka neuvola on vasta joskus viikolla 10(ainakin meillä)

Äänestä
  • soitettiin heti kun ei oltu kauheen perehtyneitä mihinkään ja oli vähän semmonen aupa mitä nyt tehdään? Soitetaan johonkin joka ainakin tietää. Ja niin soitettiin äitiysneuvolaan ja kyllä ne sieltä neuvo.

    Me käytiin ekaa kertaa vko:lla 5 mutta se johtu ihan siitä kun ei ollut harmainta haisuakaan mistään ovulaatioista eikä viimesistä menkoista.

    Äänestä

oli täynnä. Eli reilu neljä viikkoa plussauksen jälkeen. Turha sinne on kovin aikaisin soitella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pampula kirjoitti:

Kuinka pian olette plussauksen jälkeen soittaneet neuvolaan? Itse sain vasta haalean enkä ole vielä soittanut...rv 5 menossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu