Mites yhteiselo meillä? Ainaki eka vuos porskutettu eteenpäin rajusti rakastaen ja riidellen vuorotellen. Kuitenki enemmän rakastaen, tuskin muuten enää yhdessäkää oltais.
Vastaukset 8
- mutta
taivaankappaleet ei oikeesti tiedä ihmisten yhteeensopivuudesta tuon taivaallista
- taurus-tytto
Olin vesimies-miehen kanssa pitkään, joka löi, petti, joi liikaa, haukkui, eristi miut ystävistä ja perheestä, uhkasi itsemurhaa jos lähdin. Tässä miehessä oli kyllä muutakin hämärää kuin pelkkä astrologinen merkki, mutta voin itse sanoa että mitään hyvää ei jäänyt käteen.:) Härät ja Vesimiehet ovat ääripäitä erilaisista luonteista, ja näissä ehkä voi sanoa että "vastakohdat viehättävät". Mitään hyvää ei meillä ollut paitsi seksi ;)
- härkä_vesimies
Meillä toimi suhde hyvin 25v,ja toimisi edelleen jos hän ei olisi poistunut keskuudestamme.Vesimies on aika vapaa luonne ja härkä erittäin itsepäinen mutta jos osaa tulkita vesimiestä niin kyllä se tulee sujumaan.Itse olen härkä-härkä ja nouseva merkkini on skorppari.
- ainakin roihahti
Huh!
Mulla ainakin roihahti härkämies kerralla tajuntaan ja jäi sinne. Tyhmyyksissäni vaan hukkasin tapauksen jonnekin Suomen vilinään. Ei ole nimeä, numeroa, ei mitään. Ylpeys käy... :-(
- Unicorn
Täällä samaa maata. Paitsi että olen itse se härkänainen.
Kaksi vuotta on tullut täyteen, ja välillä vähän mietityttää että jaksaako tässä olla (tylsyyttä, harmautta).
Mutta sitten kuitenkin jaksan pysyä uskollisena, ja hymyäkin jaksaa irrota :) - lumare
Ollaanhan tässä seurusteltu jo n. 4-5 vuotta, kun ensin tein piiritys-työtä pari vuotta... Elämä on tosiaan ollut melkosta vuoristorataa, roolit on totaalisesti vaihtunut... Nyt mua anellaan naimisiin,mutta en suostu koska en halua. Saas nähä kuin täs vielä käy.
- meillä' jo 15 vuotta
kassos kun oikeesti ne horoskoopit ei vaikuta.
Minä olen härkänainen, joka antaa periksi ja on muutenkin kuin pässiä narussa.
Mies on itsevarma ja itsepäinen vesimies. Kumpikaan ei tykätä riidellä, joten koitetaan selvitellä muuten ne klikit.
Näin ikkään.
- Anonyymi
Yli 10 vuotta yhdessä Vesimies-miehen kanssa, ja nyt ero edessä. Aaltoina mennyt kaikki nämä vuodet, ja hirveitä riitoja, milloin toisen tunnekylmyydes, juopottelusta tai vastuuttomuudesta.
Vesimies on eri mies.
Vaikeaa on ollut, ja välillä tuntuu että olen menettänyt terveyden, ystävät ja rahat tämän hulluuden takia. Onko kaikki Vesimiehet noin levottomia ja ylpeitä?
Pitää katsoa vahvasti peiliin, miksi siedin paskaa kohtelua näin kauan. Varmaan jotain lapsuuden traumoja ja himo olla toiselle se parantava koti. Liian kallis himoksi.
Tsemppiä kaikille, älkää hukatko itseänne ❤️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3151273Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan73886Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61813- 120683
Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt43670Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38662- 50606
- 47600
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.52578Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95542- 45537
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515- 32511
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84485Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9476- 22470
- 79447
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o29438Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8437Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21411