Mites yhteiselo meillä? Ainaki eka vuos porskutettu eteenpäin rajusti rakastaen ja riidellen vuorotellen. Kuitenki enemmän rakastaen, tuskin muuten enää yhdessäkää oltais.
Härkä(nainen)ja vesimies(mies)
8
5850
Vastaukset
- mutta
taivaankappaleet ei oikeesti tiedä ihmisten yhteeensopivuudesta tuon taivaallista
- taurus-tytto
Olin vesimies-miehen kanssa pitkään, joka löi, petti, joi liikaa, haukkui, eristi miut ystävistä ja perheestä, uhkasi itsemurhaa jos lähdin. Tässä miehessä oli kyllä muutakin hämärää kuin pelkkä astrologinen merkki, mutta voin itse sanoa että mitään hyvää ei jäänyt käteen.:) Härät ja Vesimiehet ovat ääripäitä erilaisista luonteista, ja näissä ehkä voi sanoa että "vastakohdat viehättävät". Mitään hyvää ei meillä ollut paitsi seksi ;)
- härkä_vesimies
Meillä toimi suhde hyvin 25v,ja toimisi edelleen jos hän ei olisi poistunut keskuudestamme.Vesimies on aika vapaa luonne ja härkä erittäin itsepäinen mutta jos osaa tulkita vesimiestä niin kyllä se tulee sujumaan.Itse olen härkä-härkä ja nouseva merkkini on skorppari.
- ainakin roihahti
Huh!
Mulla ainakin roihahti härkämies kerralla tajuntaan ja jäi sinne. Tyhmyyksissäni vaan hukkasin tapauksen jonnekin Suomen vilinään. Ei ole nimeä, numeroa, ei mitään. Ylpeys käy... :-(
- Unicorn
Täällä samaa maata. Paitsi että olen itse se härkänainen.
Kaksi vuotta on tullut täyteen, ja välillä vähän mietityttää että jaksaako tässä olla (tylsyyttä, harmautta).
Mutta sitten kuitenkin jaksan pysyä uskollisena, ja hymyäkin jaksaa irrota :) - lumare
Ollaanhan tässä seurusteltu jo n. 4-5 vuotta, kun ensin tein piiritys-työtä pari vuotta... Elämä on tosiaan ollut melkosta vuoristorataa, roolit on totaalisesti vaihtunut... Nyt mua anellaan naimisiin,mutta en suostu koska en halua. Saas nähä kuin täs vielä käy.
- meillä' jo 15 vuotta
kassos kun oikeesti ne horoskoopit ei vaikuta.
Minä olen härkänainen, joka antaa periksi ja on muutenkin kuin pässiä narussa.
Mies on itsevarma ja itsepäinen vesimies. Kumpikaan ei tykätä riidellä, joten koitetaan selvitellä muuten ne klikit.
Näin ikkään.
- Anonyymi
Yli 10 vuotta yhdessä Vesimies-miehen kanssa, ja nyt ero edessä. Aaltoina mennyt kaikki nämä vuodet, ja hirveitä riitoja, milloin toisen tunnekylmyydes, juopottelusta tai vastuuttomuudesta.
Vesimies on eri mies.
Vaikeaa on ollut, ja välillä tuntuu että olen menettänyt terveyden, ystävät ja rahat tämän hulluuden takia. Onko kaikki Vesimiehet noin levottomia ja ylpeitä?
Pitää katsoa vahvasti peiliin, miksi siedin paskaa kohtelua näin kauan. Varmaan jotain lapsuuden traumoja ja himo olla toiselle se parantava koti. Liian kallis himoksi.
Tsemppiä kaikille, älkää hukatko itseänne ❤️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813172Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823629Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952904Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361379Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1481309Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin193961