on nii epäreilua!!

olla pitkä.. pitkät pystyvät olemaan paljon hoikempia tai siis alhaisempi painoisia kuin pitkät !!! niin vituttaa olla lyhyt... onhan se ihan eri olla 160/40 kun vaikka 170/40.... lyhet ei pysty kerta kaikkiaan samaan painoa niin alas suhteessa kuin pitkät... siis bmi... aina se on lyhyellä vähemmän... pitkä voi olla vaikka 175/35 kun taas lyhyt pääse vaikka noin 157/35, siinä on ihan huima ero... lyhet et voi olla läheskään yhtä "anorektisia" kuin pitkät!!!! helvetin epäreilua periaatteessa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tietkö nyt kun ei just jaksa ajatella ihan hirmusesti ja väsyttää, niin en saanu oikeen sun viestistä kiinni. Onko epäreilua olla pitkä vai laiha? Vaisiis kumpi haluaisit olla/kumpi olet? Anteeks vaan, mut kandeis koittaa kirjottaa pikkasen selvemmin.

Äänestä

Elämässä pitää hyväksyä tällaisia huutavia epäoikeudenmukaisuuksia. Varaudu niihin vastakin. Tsori vaan.

Äänestä

mutta jos on sen 170/40, niin kuin itse olin joskus, niin se on sitten takuu sairaala keikka, ja myös luultavasti tiputus(ei välttämättä en itsekään ollut koskaan tiputuksessa, tai nenämahaletkussa) jos ei saa syötyä mitään... kun taas jos olet 160/40 olet TODELLA LAIHA jo silloinkin ,mutta et välttämättä joudu sairaalan painosi takia, paitsi että paino ei ole mittarina sairaudelle... mutta voit olla psyykkisesti yhtä sairas tai sairaampi, eli sairaala kutsuu silti.

ja viellä jos 170 pitkä olisi 35-kiloinen niin huh huh! siinä pettää kyllä koko elimmistö pian, ei jaksa sellaista, sydän lopettaa pumppaamaasta, veriarvot paskat jne. se vain on tosia että on jo puoliksi kuollut tuolloin...

minäkään en kyllä ymmärtänyt oletko pitkä vai lyhyt, kun viestin alku oli "on nii epäreilua!! olla pitkä.." tarkoitit varman että toisten on epäreilua olla pitkiä?

ja taas totuus, lyhyet voivat olla yhtä anorektisia kuin pitkät, moni lyhyt kun painaa jo alkuaankin vähemmän kuin pitkät, ennen laihduttamista, ennen sairautta, saman verran sitä matkaa pitää tehdä tuonne kuolemaa kohti.

apua vain hakemaan...tai viimeistään joku muu toivottavasti hankkii siulle sitä.
tiedän, kauhealta se tuntuu kun "elämästä viedään kaikki" mutta se ei tapa! toisin kuin tuo sairaus...loppuen lopuksi, saisit mahdollisuuden uuten elämään, josta mie ainankin olen tyytyväinen, siitä pitääkää kiinni kynsin ja hampain! kaikkea hyvää vain..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PÅÅP kirjoitti:

olla pitkä.. pitkät pystyvät olemaan paljon hoikempia tai siis alhaisempi painoisia kuin pitkät !!! niin vituttaa olla lyhyt... onhan se ihan eri olla 160/40 kun vaikka 170/40.... lyhet ei pysty kerta kaikkiaan samaan painoa niin alas suhteessa kuin pitkät... siis bmi... aina se on lyhyellä vähemmän... pitkä voi olla vaikka 175/35 kun taas lyhyt pääse vaikka noin 157/35, siinä on ihan huima ero... lyhet et voi olla läheskään yhtä "anorektisia" kuin pitkät!!!! helvetin epäreilua periaatteessa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu