Biotieteet

Ootteko varasijakortin lähettäneet saaneet vielä mitään tietoa pääsittekö opiskelemaan? Ukun sivuilla näytti pisterajat jo olleen. Onko niissä hakemuspisteissä mukana ensisijaisuuspisteet myös varasijavalinnoissa?
2245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse sain puhelinsoiton perjantaina, että pääsin sisään varasijalta. Lupasivat lähettää paperit ensi viikon alussa. Tietääkseni varasijavalinnoissakin on ensisijaisuuspisteet mukana.

Äänestä

Pakko on kysyä, pääsitkö opiskelemaan ainetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuopion yliopisto kirjoitti:

Ootteko varasijakortin lähettäneet saaneet vielä mitään tietoa pääsittekö opiskelemaan? Ukun sivuilla näytti pisterajat jo olleen. Onko niissä hakemuspisteissä mukana ensisijaisuuspisteet myös varasijavalinnoissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu