Shedden haluaa vahvistuksia..

markog

- Joukkueessa on paljon hyvää. Puolustuksemme on iso ja vahva ja lisäksi he liikkuvat hyvin. Riksman on tietysti hyvä maalivahti.

- Suurin kysymys on, kuka tekee maalit. Voiko Jani Rita olla Tony Salmelainen. Näihin kysymyksiin minä haluan vastauksia.

Jokerien johtoporras on toistuvasti kiistänyt lisähankintojen tarpeen. Shedden väläytteli kuitenkin ulkomaalaiskiintiön käyttämistä.

- Ulkomaalaispaikat ovat vielä kaikki täyttämättä. Jos kokoonpanoomme lisää pari kovatasoista vahvistusta, se alkaa olla melko laadukas, Shedden virnuili toiveikkaana.

7

761

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei voi

      kysymykseen voiko rita olla SALMELAINEN? vastaus EI IKINÄ!! kaikki sen tietää!!! SALMELAINEN on kaikessa ritaa parempi!!!! tony on kuningas rita on narri!! jokerit on paska porukka! ens kaudel sijat 11-13 on teidän, onnea!!

    • Vaikka Jokerit on vahvistunut viime kaudesta paljon, niin silti kysymysmerkkejäkin on ilmassa. Itse ainakin olen epäileväinen löytyykö puolustuksesta kiekollista osaamista tarpeeksi. Varsinkin Rita on sellainen pelaaja, jota pitää ruokkia ooivaltavilla avaussyötöillä ja löytyykö sellaista kiekollista pakkia Jokereilta, joka siihen pystyy. Maaleja Rita tekee siinä missä Salmelainenkin.

      Shedden saa ulkomaalaisensa, sitä en edes epäile. Minusta on oikeastaan fiksu veto Jokereilta kasata laadukas kotimainen joukkue ja olla kärsivällinen ulkomaalaisten suhteen. Jos jokin osa-alue ei ole kuosissa, niin on helppo sitä vahvistaa ulkomaalaisilla. Täyttämättä jätetyt paikat ovat kuin valtteja hihassa kautta ajatellen.

      • markog

        Kiekollista osaamista löytyy puolustuksesta, Lepistö, Tuulola, Järventie ja myös Latvala.

        Jokerien puolustus on laadukas, löytyy kiekollista osaamista, nopeutta ja fyysisyyttä kuten Kankaanperä, Kuparinen ja myös Kantee.

        Tällä puolustuksella voidaan lähteä kauteen mutta hyökkäys on se osa-alue joka tarvitsee vahvistusta!

        Itse näkisin ketjut näin kun 1-2 ulkomaalaista on joukkueessa:
        Rita - X - X
        Valtonen - Hirschovits - Varis
        Louhi - Pakaslahti - Koivisto
        Uronen - Kuki - Kivistö

        Tästä kaudesta tulee kyllä todella vaikea!


      • markog kirjoitti:

        Kiekollista osaamista löytyy puolustuksesta, Lepistö, Tuulola, Järventie ja myös Latvala.

        Jokerien puolustus on laadukas, löytyy kiekollista osaamista, nopeutta ja fyysisyyttä kuten Kankaanperä, Kuparinen ja myös Kantee.

        Tällä puolustuksella voidaan lähteä kauteen mutta hyökkäys on se osa-alue joka tarvitsee vahvistusta!

        Itse näkisin ketjut näin kun 1-2 ulkomaalaista on joukkueessa:
        Rita - X - X
        Valtonen - Hirschovits - Varis
        Louhi - Pakaslahti - Koivisto
        Uronen - Kuki - Kivistö

        Tästä kaudesta tulee kyllä todella vaikea!

        Jokereiden ongelmat oli viime kaudella nimenomaan puolustuspäässä. Sen huomaa kun tarkastelee Jokereiden viime kauden päästettyjen maalien lukumäärää. Se ei selity pelkästään huonolla maalivahtipelillä, vaan puolustajat saavat kantaa oman osansa vastuusta. Jokereiden puolustus ei parane pelkällä uudella maalivahdilla, vaikka se edesauttaakin paljon.

        Paljon on tietysti kiinni valmennuksesta ja taktiikasta. Saako Shedden puolustuksen pitäväksi? Minusta esimerkiksi Lepistö ja Järventie pelaa välillä melkoista hasardikiekkoa. Toistaiseksi en ole vakuuttunut. Sen sijaan hyökkäyspää näyttää varsin hyvältä. Jos tuohon tulee laadukas sentteri ulkomailta, niin silloin sentteriosasto alkaa olla sarjan laadukkaimpia.


    • Hankson

      voiko Jani Rita olla Tony Salmelainen? hah,voi vittu...no,vastaus tohon niin EI!!!Salmelainen oli liigan paras maalitykki&Rita on kentällä lähinnä yks duunari.hyvä,mutta ei silti todella kaukana yks Tonari...anteeks kun heitä vieä kerran...HAH HAH!!!!

      ainoan mitkä te rakkaat naapurit olette tehny on se että teillä ei ole vieläkään edes yhtä ulkomaan vahvistusta kun meillä se on täynnä lähinnä sentterinpulasta(kiitos muuten siitäkin avusta!),mutta voisin silti suositella sitä...kai tekin juntit tajuatte että sillon kuin tulette nordikselle niin teistä ei jää mitään jäljelle???

      • Karvaturri.

        Ja mene pöyhimään pentin hiuksia!


      • Hankson
        Karvaturri. kirjoitti:

        Ja mene pöyhimään pentin hiuksia!

        jos löydät Hjalliksen,eli jumalasi leuan joskus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      141
      1349
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      289
      966
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      855
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      33
      631
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      145
      623
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      38
      597
    7. 52
      551
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      528
    9. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      511
    10. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      107
      488
    Aihe