Naiset raiskaajina

Nelonen Oprah sunnuntai 13.8. klo 12:30

Ohjelmassa esiintyvät naiset ovat raiskanneet 180
senttisiä pikkupoikia. Katsokaa ohjelman asennetta.
Maailmassa on valheisiin perustuvia lakeja joihin
kukaan ei halua puuttua. Ohjelmassa esitetylle
hyväksikäyttöhuuhaalle ei löydy minkään asteista
tieteellistä pohjaa.
84580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

raiskata, minkään kokoisen? Luin joskus Märtha Tikkasen kirjan miehen raiskaamisesta. Utopiaa. Opiskeluaikana sitten juteltiin tuosta tyttökaverin kanssa. Ei päästy sopuun muuten kuin kokeilemalla: Lupasin tytölle, saat kokeilla kaikkia konsteja klo 6 asti - laitan herätyskellon soimaan ja jos et ole onnistunut, sitten minä panen sinua.

Ei tyttö onnistunut millään, mutta aamu oli villi, hyvä että muistettiin iltapäivälllä käydä syömässä. Kainaloon se tyttö sitten pitemmäksi aikaa.

Mutta ei miestä kyllä voi raiskata - ellei homot toisiaan.

Äänestä
  • Kyllä voi. Nämä aikuiset n. 40 v naiset valehtelivat nuorille kokemattomille pojille (13 v) rakastavansa heitä ja käyttivät poikia sitten seksuaalisesti hyväkseen. Sama opettaja käytti hyväkseen viittä poikaa. Hinkkaamalla pippeliä kädellään se luonnollisesti jäykistyy ja sitten pippelin voi panna vaikka sisäänsä. Nuo nuoret miehet saivat henkisiä traumoja kokemuksistaan ja naiskuva on vääristynyt heidän mielesssään. Lisäksi eräs nainen sai lapsenkin jota tuo poika (nyt 15 v) ei saa edes tavata. Onko oikein?

    Äänestä

  • Tietenkään kuka tahansa nainen ei voi raiskata ketä tahansa miestä. Moni nainen ei voisi fyysisten tai henkisten ominaisuuksiensa vuoksi raiskata edes toista naista. Silti aina löytyy miehiä, jotka ovat joko heikkoja, pieniä tai niin nuoria, että ovat suhteellisen puolustuskyvyttömiä.
    Kyllähän sitä on moni epäuskoisena ihmetellyt sitäkin, kuinka mies voisi raiskata naisen, mikäli nainen ei sitä itse edesauta.

    Äänestä

  • virkamies kirjoitti:

    Kyllä voi. Nämä aikuiset n. 40 v naiset valehtelivat nuorille kokemattomille pojille (13 v) rakastavansa heitä ja käyttivät poikia sitten seksuaalisesti hyväkseen. Sama opettaja käytti hyväkseen viittä poikaa. Hinkkaamalla pippeliä kädellään se luonnollisesti jäykistyy ja sitten pippelin voi panna vaikka sisäänsä. Nuo nuoret miehet saivat henkisiä traumoja kokemuksistaan ja naiskuva on vääristynyt heidän mielesssään. Lisäksi eräs nainen sai lapsenkin jota tuo poika (nyt 15 v) ei saa edes tavata. Onko oikein?

    minä olen vähän sitä mieltä että nainen voi raiskata ja hyväksikäyttää siinä missä mieskin (ei tietysti ihan yhtä suuret tilastot ole, mutta mahdollista on että nainenkin on raiskaaja.) Itse olen nainen ja minusta naistenkin pitää ottaa vastuuta ja hyväksyä se asia että mekin voidaan olla pahoja/sadistisia tai väkivaltaisia (etenkin nyt kun varsinkin nuorten naisten väkivaltaisuus on lisääntynyt.)

    Voihan miehelle syöttää vaikka viagraa ja kyllä tuo on varmasti totta että ilman sitäkin onnistuu. Tai hyväksikäyttää voi myös loukkaamalla valehtelemalla tunteistaan. Sitä en sitten tiedä millainen on "miesuhrityyppi". Kun tasa arvoa vaaditaan niin eikö siihen kuulu myös se että otetaan vastuu myös meidän naisten "pahoista" puolista jos joku niitä tuntee omistavansa.....sekavaa selittämistä mutta olen väsynyt eikä ajatus kulje täysin. Voi nainenkin olla esim. pedofiili ja nöyryyttää voi miestä seksuaalisesti ilman sitä seisokkiakin. Itse en oprahin jaksoa ole nähnyt joten siitä en osaa sanoa mitään (itse en oikein pidä noista amerikkalaisista "kyökkipsykologiaa" edustavista sarjoista, vaikka kuinka asiallisia olisivat)

    Äänestä

joka oli 40v vanha lihava perheellinen huora, naimisissa. oksettava possu jota kuitenkin nussin.

Äänestä

..harva nuori poika joka on saanut seksiä vähän vanhemmalta naiselta kokee itsensä "raiskatuksi", ehkä pikemminkin hyvin onnekkaaksi.

Äänestä

Kyllä naiset voivat raiskata, se vaan
ei ole tapana, miten sen sanoisi. Naiset ovat aina se pidättyvä osapuoli seksiasioissa. Eli he vaan antavat tai eivät anna.

Äänestä

Tietysti voi spekuloida, että jos kolkkaa, sitoo ja sitten kiihottaa ja tekee temput...

Puhuttaminen, uunottaminen ym. on ihan eri asia kuin raiskaus, oli toinen sitten kuinka vietävissä tahansa. Silloin puhutaan seksuaalisesta hyväksikäytöstä, eli lähdetään siitä ettei toinen ole esimerkiksi oikeustoimikelpoinen. Jälkeen päin katuminen, kun himo on haihtunut, pää selvinnyt tai vaikkapa ikää tullut lisää, ei tee yksituumaisesta aktista raiskausta, vaikka niin pikkujoulujen tai risteilyiden jälkeen toivotaankin ja puolisolle selitellään, jos tuli hankittua tauti ja tartutettua kumppanikin. Hyväksikäyttö sinänsä on mielestäni väärä ja tuomittava asia, jos osapuolten vaikkapa älyllinen kapasiteetti on hyvin epäsuhtainen eikä pelissä ole mukana rakkautta tätä kompensoimassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oprah sunnuntai 13.8. klo 1... kirjoitti:

Nelonen Oprah sunnuntai 13.8. klo 12:30

Ohjelmassa esiintyvät naiset ovat raiskanneet 180
senttisiä pikkupoikia. Katsokaa ohjelman asennetta.
Maailmassa on valheisiin perustuvia lakeja joihin
kukaan ei halua puuttua. Ohjelmassa esitetylle
hyväksikäyttöhuuhaalle ei löydy minkään asteista
tieteellistä pohjaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu