Onko täällä ketään, joka ei olisi saanut oireita, finnejä, yms. pillerit lopetettuaan?
Olen syönyt nyt Diane Novaa 9 vuotta, ja lopettaminen kauhistuttaa, kun olen lukenut tältä palstalta, kuinka finnit "räjähtää" heti tai viimeistään 5 kk:n kuluttua naamaan...
Onko siis "positiivisia" lopettamiskokemuksia?
Mulle ko. pillerit on sopinut tosi hyvin, ei painonnnousua, päänsärkyä, tms. sivuoireita.
Olen syönyt nyt Diane Novaa 9 vuotta, ja lopettaminen kauhistuttaa, kun olen lukenut tältä palstalta, kuinka finnit "räjähtää" heti tai viimeistään 5 kk:n kuluttua naamaan...
Onko siis "positiivisia" lopettamiskokemuksia?
Mulle ko. pillerit on sopinut tosi hyvin, ei painonnnousua, päänsärkyä, tms. sivuoireita.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kuulee harvemmin, koska mitäpä sitä palstoilla valittelemaan jos kaikki on hyvin. On kovin yksilöllistä palaako akne vai ei, monilla kuitenkin hormonitasapainon saavuttaminen pillereiden käytön jälkeen aiheuttaa näppylöntiä, joka menee ohi ajan kanssa.
Älä siis pelkää sen takia, mitä muut ovat sanoneet vaan katso kuinka sinulle käy.
Itsekin syön tällä hetkellä Diane Novaa 'akneen', kuukautisten säännöllistämiseen sekä ehkäisyyn. Minulla on diagnosoitu lievä rosacea eli ruusufinni, josta en todennäköisesti koskaan pääse eroon.
paheni hiukan pillerit jätettyäni. Etenkin poskiin tulehdus palasi todella raivokkaana.