Vippiraha.fi

make

Taitaa olla joku uusipaikka

13

4472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • järkeä?

      Onko näissä pikavipeissä mitään järkeä? Lainaat 100 euroa ja maksat korkoa parissa viikossa 20 prosenttia tai enemmänkin. Tuohan on aivan järjetön korko nykyisten matalien korkojen aikana. Sitten vielä todetaan, että lainaa saadaksesi olet hoitanut raha-asiasi hyvin. Onko hyvää raha-asioiden hoitamista maksaa jollekin korkoa 20 prosenttia parista viikosta? Jos vaikka ajan mittaan lainaa 2000 euroa pikkusummina tulee maksaneeksi korkoa ehkä 400 euroa tai enemmän. 400 euroa on monelle jo melkoinen raha, jos sen voisi käyttää itse sen sijaan, että maksaa sen korkoina pikavippifirmalle. Varmaan hyvää bisnestä, kun näitä firmoja syntyy koko ajan uusia. Eiväthän pankitkaan ota annetuista luotoista läheskään noin suurta korkoa ja silti niillä menee erittäin hyvin.

      Parempi tapa olisi opetella säästämään tuo 100 euroa vaikka säästötilille. Siitä saisi tuon satasen pois ja pienen tuoton koron muodossa itselleen. Säästäminen ei taida olla enää muodissa niinkuin menneinä aikoina. Voisi myös oppia kärsivällisyyttä, eikä ostaa kaikkea tyyliin kaikki-heti-mulle-nyt ajattelematta millaiset kustannukset siitä tulee. Ainakaan tiukkaa rahatilannetta ei näillä vipeillä pitäisi rahoittaa, koska noilla koroilla saattavat raha-asiat riistäytyä lopullisesti hallinnasta ja velkakierre on valmis.

      • sulle

        "Eiväthän pankitkaan ota annetuista luotoista läheskään noin suurta korkoa ja silti niillä menee erittäin hyvin."

        Koitappas lainata pankista 100 euroa kahdeksi viikoksi ja kato mitkä on kulut!! Siinä sulle järkeä!


      • tavallaan
        sulle kirjoitti:

        "Eiväthän pankitkaan ota annetuista luotoista läheskään noin suurta korkoa ja silti niillä menee erittäin hyvin."

        Koitappas lainata pankista 100 euroa kahdeksi viikoksi ja kato mitkä on kulut!! Siinä sulle järkeä!

        No jos haluaa maksaa tuollaisia korkoja, niin se on jokaisen oma asia. Silloin täytyy tietää mitä tekee. Turha ruikuttaa jälkikäteen, jos noiden vippien kanssa menettää luottotietonsa tai sotkee taloutensa.


    • suhkot

      nopeasti, 60e kilahti tilille n.15 minuutissa. Tuon firman takana taitaa olla joku kauneudenhoitoliike tms.

      Saas nähä sitten irtoaako jatkossa rahaa tuolta vai tekeekö ainalainat.

      • pavip

        Mulle ei tullu kaikki tiedot ok mutta ei ja olen sentää muilta saanu aina ( poikkeus satasenlaina) Onkohan tää taas näytä viesteillä rahastajia samoin kun kuuluisa satasenlaina?


      • tän takana...

        ...vaan joku vitun putkimies...


      • mut hitaasti
        pavip kirjoitti:

        Mulle ei tullu kaikki tiedot ok mutta ei ja olen sentää muilta saanu aina ( poikkeus satasenlaina) Onkohan tää taas näytä viesteillä rahastajia samoin kun kuuluisa satasenlaina?

        mulla kesti eilen muutaman tunnin että sain lainapäätöksen...


      • jee jee
        pavip kirjoitti:

        Mulle ei tullu kaikki tiedot ok mutta ei ja olen sentää muilta saanu aina ( poikkeus satasenlaina) Onkohan tää taas näytä viesteillä rahastajia samoin kun kuuluisa satasenlaina?

        Eipä se taida olla mikään feikki.Minä ja kaveri saatiin sieltä rahaa.Satasenlaina onkin ihan sieltä mihin aurinko ei paista.


    • rahat loppu

      eilen vielä mainosti googlessa, mutta eipä näy mainosta enää... tekeeköhän ainalainat tämäkin pulju

      • kin

        ainakin rahat vähissä kun varmasti on ollut viimepäivinä hirmuisesti hakijoita. Kaikki Vip-kierteessa iskevät uuteen paikkaan kuin sika limppuun.


      • varmasti käy
        kin kirjoitti:

        ainakin rahat vähissä kun varmasti on ollut viimepäivinä hirmuisesti hakijoita. Kaikki Vip-kierteessa iskevät uuteen paikkaan kuin sika limppuun.

        Kaikki varmasti tosiaan iskevät heti uuden firman kimppuun ja rahat loppuu nopeesti.
        Tämäkään firma ei montaa päivää kyllä ehtinyt googlessa mainostaa (itse huomasin eilen,että uusi paikka on tullut ja nyt jo lopettanut mainostamisen)
        Toivottavasti tämä sentään on fiksumpi paikka, että sulkee heti palvelun eikä ala vaan viesteillä rahastaa


    • tänään tuli rahat

      Eilen kokeilin vippiä mut en saanu ja tänään kokeilin uudestaan niin tuli myönteinen päätös.Ihmettelen vaan..

    • sain rahaa 5 min paasta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      86
      3939
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3747
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2225
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      55
      2188
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2084
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      106
      1180
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1109
    Aihe