Eivät kuulemma tee virheitä ,eivät ainakaa myönnä niitää!!Laista eivät ymmärrä mitään/tai eivät halua ymmärtää!!Yrittävät Saada kaikki toisten Piikkiin,kun eivät muut keksi.Luulevat Asiakkaita/Timpureita Pelleiksi,Missä kyllä pilkka kääntyy omaan milkkaan ja pahasti!! T Todella pettynyt !!
Reklamaatiot D-talolle
Pepe
83047
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos kirjoitit reklamaatiosi D-talolle samaan tyyliin kuin tämän keskustelun avauksesi, on oletettavaa, että he eivät ymmärtäneet viestiäsi. Kirjoitat tosi epäselvästi. Ei kirjoituksestasi mitenkään selvinnyt, mikä todellisuudessa riipii.
Ryhdistäydy ja kirjoita selkeästi todellisesta ongelmastasi, kyllä me sitten jeesimme.
en itse ,että kyllä pitäis olla aika selkokieltä !!Vähän joutuu pidätellä,mitä "kirjoittelee" vaikka se onkin vaikeaa tässä tilanteessa.Että kyllä se on D-talon päässä ,missä pitäis vääntää Rautalangasta!!
Minkälaisia ongelmia teillä. Me asuttu 6kk D-talossa ja kaikki ok. Meillä pari huomautusta ja homma hoitunut heti.
irronnut Pesuhuone/Sauna,AMMATTILAINEN TODENNUT PARIKIN RAKENNUS/TYÖ VIRHETTÄ !!. N 6KK VÄÄNNETTY EIKÄ MITÄÄN SELVYYTTÄ,ILMOITTAVAT ETTEI KUULU NIILLE KORJATA !? VAIKKA RAKENNUS/TYÖVIRHE KORJAUS VELVOLLISUUS 10-VUOTTA,PERUSTUU LAKIIN !!
HYVIN TODENNÄKÖISESTI SELVITÄMME ASIAA OIKEUDESSA !! PS ASUTTU TALOSSA N 4 VUOTTA
No selvittele sitten asiasi oikeudessa.
Ennusteeni on, että turpiin tulee ja rumasti.
ne laatat vai joku erillinen laatoitusfirma? Kannattaa varmistua asiasta ennen kuin alkaa oikeudessa riidellä.
Tuo 10 v. takuu ei koske luonnollista kulumista, asiakkaan aiheuttamia vahinkoja, eikä edes kaikkia tuotteita. Esim. tapetit ja maalaus tahtovat "päivettyä" pahasti kymmenessä vuodessa.
Ei rosis oikeasti ole niin paha paikka kuin kylillä kerrotaan. Pitää vaan olla omista näkökannoistaan selkeät näytöt ja nimenomaa paperilla. Kyllä ne tuomarit sen ymmärtävät että ei sinne tavan tallaajaat ihan vähästä tule asioitansa ratkotuttamaan. Tarkoitan siis sitä että kyllä voittaa voi vaikka vastassa ois kokeneita selittelijöitä tai patologisia valehtelijoita. Maan ystävä ei voi laulaa tarkemmin omista kokemuksistaan mutta kokemusta on.
miten asiani hoidan ,tuli turpaan tai ei!!Se on varmaa etten kovin helposti luovuta !!