Vantaalla okt 18.8.2006

Mitä tuosta kannattaisi huutaa? Mikä on tuollaisen 150m2 okt talon hinta Vantaalla?
2564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vaikka kysymys taitaa olla ikään kuin akateeminen. Miten tuhnu ostaa tuollaisen, kun sillä ei ole edes himoitsemaansa neukkukuutioon varaa?
No, saahan sitä mielenkiinnon vuoksi kysellä vaikka mitä.

Mutta vastaukseen:
Riippuu rakennuksen kunnosta.
Haarukka on purkukuntoisesta, pikku tonttisesta periferian kiinteistöstä, lähellä Hesaa olevaan isotonttiseen uuteen kivitaloon, jossa on paljon aputiloja aika iso.
Vaikkapa 100.000 eurosta 900.000 euroon.

Uuden rakentaminen maksaa keskimäärin omatoimisesti 1.500 €/m2. Tontin hinta on keskimäärin n. 800 m2 tontilla keskimäärin 100.000 €.

Äänestä

helposti maksaa, se sijainti nääs.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pakkohuutokauppa kirjoitti:

Mitä tuosta kannattaisi huutaa? Mikä on tuollaisen 150m2 okt talon hinta Vantaalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu