Trulli ajoi 30km/h

7586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

rata oli suunniteltu huonosti,ei F-1 auto ole mikään maastoauto!!.

Äänestä
  • Rata kulki raitiokiskojen risteyksissä ja nupukivetyksellä. Trulli ajoi 30km/h rataa ja kiihdytti sekunnin jolloin tuli jo jarruttaa kun formula ei ole mikään kivipeltojen auto toisin kuin suomalainen järjestäjä luuli. Jäänyt lapsena jotain formulaleikkejä leikkimättä kun realiteetti hukassa! Tosi noloa kutsua Trullia suomeen autoineen tälle radalle!! Ovat kuitenkin nähneet suuren vaivan laivata autoa ja kamppeita, isot rahat kyseessä kaikilla osapuolilla ja sitte Suomi taas mokaa. Hävetkää. Jees-miehiä organisoimassa. Hyvää mainetta Suomelle osaamisesta ja vihreätkin iloisia. Suurin osa 50 000 katsojasta pettyi.

    Eikö jo saatais Suomeenkin jotain koulujakäyneitä kansainvälistyneitä tyyppejä tapahtumanjärjestäjiksi??

    Lisäksi joku nainen huusi kovaääniseen, jonka ääni puuroutui korttelien seinistä yhdeksi mölinäksi ja ei kukaan tiennyt mitä se vaahtosi.

    Tässä viestissä ei ole mitään laitonta tai sääntöjen vastaista, mutta otin kopion tästä viestistä kuitenkin kun joku vetää herneen nenään tosijutuista ja poistaa viestini.

    Äänestä

  • HIH JA SUOMALAISET MENEE TUHANSIN JOUKOIN KATTOON FORMULAA, YHTÄ JOKA AJAA SAMAA NOPEUTTA, MITÄ MUN LADA KULKEE YKKÖSVAIHTEELLA!!!

    Äänestä

  • TOSI noloa kirjoitti:

    HIH JA SUOMALAISET MENEE TUHANSIN JOUKOIN KATTOON FORMULAA, YHTÄ JOKA AJAA SAMAA NOPEUTTA, MITÄ MUN LADA KULKEE YKKÖSVAIHTEELLA!!!

    koskaan.

    Äänestä

  • teki virheen kirjoitti:

    Rata kulki raitiokiskojen risteyksissä ja nupukivetyksellä. Trulli ajoi 30km/h rataa ja kiihdytti sekunnin jolloin tuli jo jarruttaa kun formula ei ole mikään kivipeltojen auto toisin kuin suomalainen järjestäjä luuli. Jäänyt lapsena jotain formulaleikkejä leikkimättä kun realiteetti hukassa! Tosi noloa kutsua Trullia suomeen autoineen tälle radalle!! Ovat kuitenkin nähneet suuren vaivan laivata autoa ja kamppeita, isot rahat kyseessä kaikilla osapuolilla ja sitte Suomi taas mokaa. Hävetkää. Jees-miehiä organisoimassa. Hyvää mainetta Suomelle osaamisesta ja vihreätkin iloisia. Suurin osa 50 000 katsojasta pettyi.

    Eikö jo saatais Suomeenkin jotain koulujakäyneitä kansainvälistyneitä tyyppejä tapahtumanjärjestäjiksi??

    Lisäksi joku nainen huusi kovaääniseen, jonka ääni puuroutui korttelien seinistä yhdeksi mölinäksi ja ei kukaan tiennyt mitä se vaahtosi.

    Tässä viestissä ei ole mitään laitonta tai sääntöjen vastaista, mutta otin kopion tästä viestistä kuitenkin kun joku vetää herneen nenään tosijutuista ja poistaa viestini.

    Kirjoitit:
    >>Suurin osa 50 000 katsojasta pettyi.>>

    Onko suurin osa 70 - 90%?

    Mihin tuo tietosi perustuu? Onko sinulla laittaa palstalle joitaikin lähdetietoja, viitteitä, linkkejä. Mikäli on, niin olet pessyt kasvosi ;)

    Äänestä

vaikkapa lentokentällä. Ois ollu kiva nähä vaikka suihkukoneen ja F1:sen "skaban".

Äänestä
  • ei todellakaan suunniteltu/harkittu tarkasti,vaan tapahtuma piti järjestää sellaisella paikalla,joka ei todellakaan sovi pienimaavaraisella kulkupelille!!.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HÄVETKÄÄ kirjoitti:

Hyvin noloa!

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=683&posting=22000000018622549

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu