Olisi mukava lukea täältä Queenin jäsenten 'kuolemattomia lauseita'. Mitä he ovat sanoneet.. Niitä on aina niin ihana lukea! Joten jos niitä tiedätte, niin kirjoittakaa;)
Kuuluisia lauseita
Great King Rat
5855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Freddie sanoi kun häneltä kysyttiin että onko hän homo "I'm as gay as a daffodil, my dear!" :)
Jostain kirjasta muistan lukeneeni myös tällasen lauseen (olisikohan ollut "The Show Must Go On" nimeltään, Freddien pieni elämäkerta, jonka kirjoittajaa en tietenkään muista):
"I'll go to bed with anything."
Toinen mieleen jäänyt Freddien lausahdus oli:
"Grey has never been one of my favourite colours."
Freddieltähän noita kuolemattomia lausahduksia jonkin verran löytyy. Suoralta kädeltä tulee mieleen seuraavat:
"The bigger the better - in everything"
"I'm just a musical prostitute, my dear."
"I'm not going to be a star, I'm going to be a legend."
"If something's worth doing, it's worth overdoing."
"I will go mad if I can't run all over the stage,for example,I wouldn't be a good housewife"
"Sekoan jos en voi juosta ympäri lavaa,esim.en olisi hyvä kotirouva."
Oliko toi hauskaa niin siitä en tiedä mutta sopii hyvin toi kotirouva Freddieen
Tuosta ympäri lavaa juoksentelemisesta tulee mieleen juttu, jonka luin jostain kirjasta. Siinä kerrottiin jostakin Queeniä edeltävästä bändistä, jossa Freddie oli mukana. Hänen esiintymisensä oli suurieleistä ihan alusta asti, mutta nämä bändikaverit eivät siitä pitäneet, vaan kiusaantuneina vaativat: "Herran tähden, Freddie, pysy paikoillasi!"
Siinä vaiheessa hän ei ilmeisesti ollut vielä muuttanut nimeään Mercuryksi, koska sennimiselle miehelle ei VOI sanoa noin!