KISS:llä monipuolinen Nightwish valikoima!!

KISS:n koneessa on VAIN 3 Nightwishin biisiä:

1. Nemo
2. Sleeping Sun
3. Walking in The Air

Aika vähän. Naurettavan vähän!
4422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuleeko mieleen ihan heti heiltä jotain muuta biisiä, joka ei olisi KISS:lle joko liian raskas tai muuten "kanavalle sopimaton".;)

Äänestä

Kuinka paljon Nova/NRJ/Suomipop/Kaupunkiradiot soittaa Nightwishiä?? Ehkä ko. bändillä ei ole muita oikeesti suuria hittejä.. Eikä yhden tai kymmenenkään kuuntelijan takia aleta soittaa jotakin biisiä, kun vaan pyydetään.. Sitäpaitsi radiossa soi yleensä vain sinkkulohkaisut..

Äänestä

Wishmasteria , The Kinslayer, Over The Hills o far away! Sitä paitsi kissi ei soita jostain syystä Walking in the Airia...

Äänestä
  • no ei varmasti soiteta, koska kaikkille tulee walking in the airista mieleen jouluaatto..VITTU MITÄ DAIJUJA TÄÄLLÄKIN ON!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


3 biisiä! kirjoitti:

KISS:n koneessa on VAIN 3 Nightwishin biisiä:

1. Nemo
2. Sleeping Sun
3. Walking in The Air

Aika vähän. Naurettavan vähän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu