esimene koolipäev

täielik shokk

Viisin tänä lapse esimesse klassi soomes ja olen harjunud ikka nagu eestis oli,kõik oli pidulik,direktor rääkis,õpetaja tutvustas ennast vanematele jne..

See mis siin toimus oli nagu lehmad aetakse karjast lauta!
Lapsed kogunesid õues ja õpetaja luges nimed ette ja ütles et võite(vanemad) klassi tulla kui tahate.Kui klassi saime ütles 3 min pärast et laseme nüüd vanemad tööle.Isegi oma nime ei öelnud meile,õnneks üks isa küsis ise.Ei mingit pidulikku olemist.
Olen täitsa sõnatu! ja meesõpetajad olid nagu kolhoosnikud riides.

95

8194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jyrki01

      Lihtsalt võiks ju öelda, et see ju Soome, kus kultuuri pole ollagi. Aga tegelt on see vist nende oma juttude põhjal ikka selle vabakasvatuse vili. Kunagi algas ka neil kool ikka 1. septembril, aga mitte nii nagu praegu, augusti keskel. Kõrgkoolid alustavad siiani 1. septembril.

    • mötlesid

      et lilledega vä ?

      lilled ju KALLID !

    • xenia

      Kultuurishoki said. Ja saad nii mõnegi veel!!! Usu mind! Sain samasuguse kunagi, tean, mida tunned. Kõrvad ja silmad ei tahtnud uskuda, aga nii see oli.

      • kolides

        peab ennem ettevalmistuskursustel käima :)
        Eks igal maal omad kombed aga esimene koolipäev on ikka lapsele väga tähtis ja ootusi täis aga sellise vastuvõtuga mis täna oli ei jää küll midagi head meelde.Ise olime naisega pidulikult riides ja lapsel ikka kenad riided kah...üldiselt piinlik lausa hakkas seal kui nende klounide vahel liikusin. Nõuame esti kooli,õpetajaid ja eesti korda siia :)


      • siin on teisigi

        kes shokke saavad. Arvasin, et olen ainuke.
        Just nimelt - körvad ja silmad ei taha uskuda.
        Ja seda tugevam tömme tekib kodumaa poole.


      • kaarnapoiss

        Mida Te ronisite siis sinna. Mida Te teate, et nende kultuuri kritiseerida? Kes Te olete? Koristajad, odavad äbarikud ehitajad, niisama ebaõnnestunud põllumehed...
        Teil pole mingit õigust kritiseerida maad mis teiesuguseid emigrante nuumab. Tänamatud koerad.

        Ühte tahaks veel meenutada! Kuidas Teie laps seal koolis õpib ja hakkama saab? Kas Temast saab saadana virolainen või vitun ryssä, seda Te ei mõtelnud kui parema Soome pajuki peale kolisite?
        Ja kas on parem? Keerutate ikka sente, sest tarerent sööb tulu.
        Olen elanud ja näinud.


    • NoJust

      Negu keegi juba ytles see on ju Soome. Nii oli kui mina kooli esimest korda läksin ja nii on ikka.

      Kui sa midagi pideliku tahad, siis viid oma lapsed Eestisse vöi kuhugi. Vabandan, aga niimoodi on Soomes.

      Ja siin ma ei taha öelda et see oleks öige vöi midagi sellist aga "maassa maan tavalla".

      • xenia

        keegi ei kavatse ju kedagi ümber kasvatama hakata. ja kaklust üles võtta. ning asjust, mis teistmoodi ja isegi mõnevõrra shokeerivad, võivad eestlased omavahel ju rääkida, selleks too foorum loodud ongi, et kogemusi jagada ja arvamust avaldada.


      • ohver/uhri

        loe:
        "Apua nettirikosten uhreille"


      • ....

        ...jumala õige. Pole ju keegi meid siia vägisi toonud, nii et kui siin elada tahame, siis kohalike kommete järgi. Asju tasuks ka natuke laiema pilguga vaadata- kes ütleb, et need meie harjumused, tahtmised ja teadmised on need õiged!?


      • mis äpu
        .... kirjoitti:

        ...jumala õige. Pole ju keegi meid siia vägisi toonud, nii et kui siin elada tahame, siis kohalike kommete järgi. Asju tasuks ka natuke laiema pilguga vaadata- kes ütleb, et need meie harjumused, tahtmised ja teadmised on need õiged!?

        ega muud sinu kommentaari kohta öelda ei oskagi.


      • pilk
        .... kirjoitti:

        ...jumala õige. Pole ju keegi meid siia vägisi toonud, nii et kui siin elada tahame, siis kohalike kommete järgi. Asju tasuks ka natuke laiema pilguga vaadata- kes ütleb, et need meie harjumused, tahtmised ja teadmised on need õiged!?

        Ja mida Sa ise arvad, mida me siin siis teeme?
        Muudame vägisi Soome kultuuriv vöi?
        See oleks kyll töeline fenomen.

        See foorum on meile ainuke koht, kus saab veidi vestelda, aga dirigeerijad, kuidas vestelda ja millest vestelda, on kohe platsis.

        Minu meelest arutamegi oma muljeid ja kogemusi ja oleks hea, kui meid lastaks ka rahus seda teha, mitte "ei söidetaks kogu aeg sisse".

        Sama moodi ju arutavad ka soomlased ise oma nii positiivseid kui ka negatiivseid) muljeid muudel palstadel.
        Kas nemad on erandid vöi on nad lihtsalt nörgemad, et neil lubatakse köigest rääkida?


    • kombed

      Soomes puuduvad.Näiteks pulmad ja sünnipäevad...(oh õudust).
      Soomes võib elada kui tead kuidas mujal maailmas elatakse ja saad ka ise sellest osa võtta.
      Mina elan ja teenin siin raha aga ajud on alati eestis sest siin neid pole mõtet kasutada..lihtsalt oled ja ootad millal tuleb nädalavahetus et pääseb eestisse pulma,sünnipäevale,kooliaktusele vôi lihtsalt tuttavatega vestlema = nautima elust mida siin teha pole võimalik.
      Eks se maa ole kauge ja külm,nii inimesed kui loodus.

      • kairit

        Kas siis pulmi ja sünnpäevasid ei peeta ? Kui peetakse - võiksid selgitada vähe, millised kombed Soomes on ? Suured tänud ette !


      • infot
        kairit kirjoitti:

        Kas siis pulmi ja sünnpäevasid ei peeta ? Kui peetakse - võiksid selgitada vähe, millised kombed Soomes on ? Suured tänud ette !

        Nii palju kui mina tean oma tutvusringkonnast, siis pulmi peetakse, synnipäevi mitte eriti. Pole eriti kombeks. Väljaarvatud suursyndmus ehk 50.aastane juubel.

        Jöulud on perekesksed koos kingitustega. headele söpradele viiakse Jöuludeks lilli, kaugematele saadetakse jöulukaart. Aga ma pole kindel, kas see kehtib yle kogu Soome vöi ainult teatud paikkondades.
        Nii et kui saad Jöuludeks lilli, siis ära imesta. :)) Meil selline komme puudub.
        Kui soovid kellelegi kylla minna, helista alati ette, et kohtumispäev kindlaks määrata, pole kombeks uksest "sisse sadada" nagu Eestis.
        Öhtuti peale 20.30 ära helista yhelegi soomlasele, pole viisakas. Tööpäevad algavad vara ja nad lähevad ka vara magama.

        Paljud eestlased elavad kyll kaua Soomes, kuid pole ära öppinud isegi elementaarseid viisakuskombeid.


      • vahe
        infot kirjoitti:

        Nii palju kui mina tean oma tutvusringkonnast, siis pulmi peetakse, synnipäevi mitte eriti. Pole eriti kombeks. Väljaarvatud suursyndmus ehk 50.aastane juubel.

        Jöulud on perekesksed koos kingitustega. headele söpradele viiakse Jöuludeks lilli, kaugematele saadetakse jöulukaart. Aga ma pole kindel, kas see kehtib yle kogu Soome vöi ainult teatud paikkondades.
        Nii et kui saad Jöuludeks lilli, siis ära imesta. :)) Meil selline komme puudub.
        Kui soovid kellelegi kylla minna, helista alati ette, et kohtumispäev kindlaks määrata, pole kombeks uksest "sisse sadada" nagu Eestis.
        Öhtuti peale 20.30 ära helista yhelegi soomlasele, pole viisakas. Tööpäevad algavad vara ja nad lähevad ka vara magama.

        Paljud eestlased elavad kyll kaua Soomes, kuid pole ära öppinud isegi elementaarseid viisakuskombeid.

        inimestes ja nende kultuuris.Sellised asjad nagu käegä teretamine või sõbralikult patsutamine/kallistamine on soomlastele väga võõrad ja piinlikud asjad.Eesti pulmalauas lauldakse laule,tehakse palju nalja ja pannakse nii öelda pidu.Soomes on kõik kuidagi kange ja vastumeelne.
        Alles hiljuti üks meie tuttav kes on sommiga abielus tuli eestist oma õe pulmadest ja naeris meile kuidas tema mehel oli seal piinlik olla...

        Loomulikult erandeid leidub nii siin kui seal aga nüüd räägime ikkagi üldsusest.


      • synna
        kairit kirjoitti:

        Kas siis pulmi ja sünnpäevasid ei peeta ? Kui peetakse - võiksid selgitada vähe, millised kombed Soomes on ? Suured tänud ette !

        Käisime minu mehe töökaaslase 50-a. synnipäeval.Seda peeti ühes kohvikus. Laupäeval, kell 12 algas. Lilli ei viidud. Pakuti paar napsu. Baarist sai igaüks juurde osta. Kell 15.00 oli pidu läbi. Ja kõik läksid oma koju.


      • tal siis
        vahe kirjoitti:

        inimestes ja nende kultuuris.Sellised asjad nagu käegä teretamine või sõbralikult patsutamine/kallistamine on soomlastele väga võõrad ja piinlikud asjad.Eesti pulmalauas lauldakse laule,tehakse palju nalja ja pannakse nii öelda pidu.Soomes on kõik kuidagi kange ja vastumeelne.
        Alles hiljuti üks meie tuttav kes on sommiga abielus tuli eestist oma õe pulmadest ja naeris meile kuidas tema mehel oli seal piinlik olla...

        Loomulikult erandeid leidub nii siin kui seal aga nüüd räägime ikkagi üldsusest.

        "...Alles hiljuti üks meie tuttav kes on sommiga abielus tuli eestist oma õe pulmadest ja naeris meile kuidas tema mehel oli seal piinlik olla... "

        Miks tal siis piinlik oli ??? Palun seleta.


      • :DD
        synna kirjoitti:

        Käisime minu mehe töökaaslase 50-a. synnipäeval.Seda peeti ühes kohvikus. Laupäeval, kell 12 algas. Lilli ei viidud. Pakuti paar napsu. Baarist sai igaüks juurde osta. Kell 15.00 oli pidu läbi. Ja kõik läksid oma koju.

        Oma tuttavatel on kyll olnud väga suurejooneline pidu koos pörsa grillimistega, samuti pulmad ja sinna juurde kuuluv pulmareis eksootilisse paikka.
        Mida laiema silmaringiga inimesed, seda huvitavam on ka nende seltskond.


      • jyrki01
        :DD kirjoitti:

        Oma tuttavatel on kyll olnud väga suurejooneline pidu koos pörsa grillimistega, samuti pulmad ja sinna juurde kuuluv pulmareis eksootilisse paikka.
        Mida laiema silmaringiga inimesed, seda huvitavam on ka nende seltskond.

        Eks ta olene ikka inimeste nii silmaringist kui haridustasemest, aga ka rahakoti paksusest. Mu tutvusringkonnas on põhiliselt kõrgharidusega inimesed, ja neil on üldine suhtumine Eestisse ja eestlastesse väga hea. Ja mis huvitav, nagu seda suletust nende puhul pole ka kohanud.


      • olen
        jyrki01 kirjoitti:

        Eks ta olene ikka inimeste nii silmaringist kui haridustasemest, aga ka rahakoti paksusest. Mu tutvusringkonnas on põhiliselt kõrgharidusega inimesed, ja neil on üldine suhtumine Eestisse ja eestlastesse väga hea. Ja mis huvitav, nagu seda suletust nende puhul pole ka kohanud.

        ka mina, et haridus, sisemine haritus, lai silmaring, huvi teiste kultuuride vastu, jne. annab head vöimalused ka yksteisega suhtlemiseks. Tekib möistmine ja kaob mittemöistmine, miks yhe vöi teise maa rahvas elab just nii nagu elab.
        Samuti pole ka ise kohanud oma tutvusringkonnas sellist suletust, rohkem esineb seda siiski jäikade pöhimötetega inimeste juures.


      • et tema
        tal siis kirjoitti:

        "...Alles hiljuti üks meie tuttav kes on sommiga abielus tuli eestist oma õe pulmadest ja naeris meile kuidas tema mehel oli seal piinlik olla... "

        Miks tal siis piinlik oli ??? Palun seleta.

        pole harjunud eesti kultuuriga kus inimesed laulavad pulmas,patsutavad õlale või kallistavad ja räägivad palju maailma asjadest (mitte ilmast nagu soomes kombeks).
        Kui oled eestlane siis peaksid ka ise tedma.


      • ka soomest
        olen kirjoitti:

        ka mina, et haridus, sisemine haritus, lai silmaring, huvi teiste kultuuride vastu, jne. annab head vöimalused ka yksteisega suhtlemiseks. Tekib möistmine ja kaob mittemöistmine, miks yhe vöi teise maa rahvas elab just nii nagu elab.
        Samuti pole ka ise kohanud oma tutvusringkonnas sellist suletust, rohkem esineb seda siiski jäikade pöhimötetega inimeste juures.

        Kätlemine on asi, mis pole Eestis levinud. Siin kohtab seda igal pool, arsti juures lähed, arst annab alati terekäe ESITLEB ennast, ime eks, Eestis seda ei juhtu!
        50v synnipäevad on ikka väga suured ka 40 synipäevi peetekse suurelt. Mehe öde ja vend pidasid kumbki aastase vahega 50 v synnipäevad ja kummaski oli ikka kylalisi 150-200, öues oli telk ja isegi bänd oli tellitud. Kui Soomes on ikka suur pulm, siis see IKKA ON pulm. No löppudelöpuks on see ju igayhe enda asi, kuidas ta OMA pidu veedab! Mul ämm näiteks sai "kultuurishoki" kui lugesin ette, mida siis lapse ristsetel sööme ja lauale paneme. Ei olnudki tyypiline kakkukahvi!


      • xenia
        kairit kirjoitti:

        Kas siis pulmi ja sünnpäevasid ei peeta ? Kui peetakse - võiksid selgitada vähe, millised kombed Soomes on ? Suured tänud ette !

        minu mees sai positiivse kogemuse eesti matuselt, matsime minu eakat lähisugulast. kadunuke pandi hulgakesi kenasti mulda ja pärast pika laua taga söödi-joodi oma paar-kolm tunnikest. tehti nalja ka.
        pole siin matustel käinud, aga mees rääkis, et mulla ajavad peale surnuaia töölised samal ajal kui leinalistel kahvikakku tilaisuus.


      • vist
        ka soomest kirjoitti:

        Kätlemine on asi, mis pole Eestis levinud. Siin kohtab seda igal pool, arsti juures lähed, arst annab alati terekäe ESITLEB ennast, ime eks, Eestis seda ei juhtu!
        50v synnipäevad on ikka väga suured ka 40 synipäevi peetekse suurelt. Mehe öde ja vend pidasid kumbki aastase vahega 50 v synnipäevad ja kummaski oli ikka kylalisi 150-200, öues oli telk ja isegi bänd oli tellitud. Kui Soomes on ikka suur pulm, siis see IKKA ON pulm. No löppudelöpuks on see ju igayhe enda asi, kuidas ta OMA pidu veedab! Mul ämm näiteks sai "kultuurishoki" kui lugesin ette, mida siis lapse ristsetel sööme ja lauale paneme. Ei olnudki tyypiline kakkukahvi!

        mingi soome maniakk :).Arstid vahel annavad käppä jah ja ka mujal asutustes.
        Siin aga räägime praegu lihtinimstest,st et kui tavalised inimesed kohtuvad omavahel.
        Toon sulle veel ühe hea näite!
        Uus aasta Soomes: eesti pered istuvad ikka vana aasta õhtul telku ees ,söövad head toitu ja lobisevad tutavatega juttu ja kell 00 minnakse välja ,soovitakse naabritele kättpidi head uut aastat ja lüüakse shampuseklaase kokku.
        Kutsusin korra siis soomlased meile külla ja imestas et kas teil on sünnipäev või miks nii palju head toitu laual on...kui kell oli kaksteist läksime õue ja proovisin siis käega head uut aastat soovida aga nemad vaesekesed ei saanud aru mida ma tahan kui kätt hakkasin andma.Ohh et sai naerda siis.Noh vähemalt nemad järgmine kord teavad mida käega uuel aastal soovitakse!


      • ka Soomest
        vist kirjoitti:

        mingi soome maniakk :).Arstid vahel annavad käppä jah ja ka mujal asutustes.
        Siin aga räägime praegu lihtinimstest,st et kui tavalised inimesed kohtuvad omavahel.
        Toon sulle veel ühe hea näite!
        Uus aasta Soomes: eesti pered istuvad ikka vana aasta õhtul telku ees ,söövad head toitu ja lobisevad tutavatega juttu ja kell 00 minnakse välja ,soovitakse naabritele kättpidi head uut aastat ja lüüakse shampuseklaase kokku.
        Kutsusin korra siis soomlased meile külla ja imestas et kas teil on sünnipäev või miks nii palju head toitu laual on...kui kell oli kaksteist läksime õue ja proovisin siis käega head uut aastat soovida aga nemad vaesekesed ei saanud aru mida ma tahan kui kätt hakkasin andma.Ohh et sai naerda siis.Noh vähemalt nemad järgmine kord teavad mida käega uuel aastal soovitakse!

        Kas Sa seda ka tead, et piirkonniti on köik väga erinev:)? Meie nurgil käteldakse alati kylla tulles, tutvustatakse kättpidi kui ei olda tuttavad, alati kätlevad tulijad juba kohal olijaid:)! Näiteks ei ole ma sellist kätlust täheldanud Eestis. Aastavahetuse kombed jah, siin teistmoodi! Syyakse lihtsat, kerget:) Milleks ilmaaegu teleka ees ennast laiaks syya?


      • ikka tühja
        ka Soomest kirjoitti:

        Kas Sa seda ka tead, et piirkonniti on köik väga erinev:)? Meie nurgil käteldakse alati kylla tulles, tutvustatakse kättpidi kui ei olda tuttavad, alati kätlevad tulijad juba kohal olijaid:)! Näiteks ei ole ma sellist kätlust täheldanud Eestis. Aastavahetuse kombed jah, siin teistmoodi! Syyakse lihtsat, kerget:) Milleks ilmaaegu teleka ees ennast laiaks syya?

        üle vaidleme,võtame õlut ja lepime ää ;), mina ja kõik minu tutvusringkonnas on samal arvamusel ja ega ma sellepärast somme halvemaks ei pea vaid tõin välja need suured erinevused mis kahe rahva vahel on.
        Ja kui aus olla siis ega ma eesti nooremat põlvkonda hästi ei tunne ja ehk nemad on samade kommetega kui soomlased.Need keda tunnen on 30-80 aastased ja kombed on praegugi samad kui aastal 1980 :)


      • ka Soomest
        ikka tühja kirjoitti:

        üle vaidleme,võtame õlut ja lepime ää ;), mina ja kõik minu tutvusringkonnas on samal arvamusel ja ega ma sellepärast somme halvemaks ei pea vaid tõin välja need suured erinevused mis kahe rahva vahel on.
        Ja kui aus olla siis ega ma eesti nooremat põlvkonda hästi ei tunne ja ehk nemad on samade kommetega kui soomlased.Need keda tunnen on 30-80 aastased ja kombed on praegugi samad kui aastal 1980 :)

        No ma vötaks paar siidrit, ölu ei symppa eriti :D
        Siin keegi rääkis matustest, mulle taas tohutult meeldib Soomes nende maakeeli aadresside lugemine:D Maru tore komme(Y)


      • kätlemine
        ka soomest kirjoitti:

        Kätlemine on asi, mis pole Eestis levinud. Siin kohtab seda igal pool, arsti juures lähed, arst annab alati terekäe ESITLEB ennast, ime eks, Eestis seda ei juhtu!
        50v synnipäevad on ikka väga suured ka 40 synipäevi peetekse suurelt. Mehe öde ja vend pidasid kumbki aastase vahega 50 v synnipäevad ja kummaski oli ikka kylalisi 150-200, öues oli telk ja isegi bänd oli tellitud. Kui Soomes on ikka suur pulm, siis see IKKA ON pulm. No löppudelöpuks on see ju igayhe enda asi, kuidas ta OMA pidu veedab! Mul ämm näiteks sai "kultuurishoki" kui lugesin ette, mida siis lapse ristsetel sööme ja lauale paneme. Ei olnudki tyypiline kakkukahvi!

        Kätlemist ja enda esitlemist kohtab ka Eestis.
        Kuigi harvemini kui Soomes.

        Arstide juures muidugi mitte veel, kahjuks.
        Arstide töö on Eestis niivörd pingeline, et yhel perearstil on 2000 patsienti ja ta praktiliselt ei suuda oma laua tagant isegi pysti töusta, sest ukse taga on meeletud järjekord.
        Soomes sellised järjekorrad puuduvad.


    • Reet Reetur

      Eesti kooli süsteem on kiviajas.Soomes lapsed kasvavad ja saavad maailma kõrgema taseme hariduse.Soome kooli süsteem on maailma tabelis tipp kohal.Eestimaal tavaline asi et inimesed käivad nagu oleks pidu kuigi oma maja on nagu põrsa pesa.Sina võiksid minna oma koju kui sulle ei meeldi!Võta oma kullatükk kaasa ja mine seenele.Meie ei ela siin enam kiviajas nagu teie nõugugude varemile ehitatud vaene ....

      • näha

        on ka eestlaste hulgas vaimselt häiritud inimesi...


      • asju yle

        Loomulikult eks igayks pyyab oma maad ja rahvast kaitsta kuidas oskab, kuid äärmused jäävad siiski äärmusteks.

        Eesti koolid ei ole mitte kiviajas, vaid eesti koolide öppeprogrammid on ylekoormatud. Tahetakse liiga palju ja korraga ning kähku.

        Kui soome lapsed saavad maailma körgema hariduse, siis miks on soomlaste endi käekiri, nagu oleks nad äsja esimesest klassist tulnud?
        Inimese käekiri ytleb palju.


      • ka Soomest
        asju yle kirjoitti:

        Loomulikult eks igayks pyyab oma maad ja rahvast kaitsta kuidas oskab, kuid äärmused jäävad siiski äärmusteks.

        Eesti koolid ei ole mitte kiviajas, vaid eesti koolide öppeprogrammid on ylekoormatud. Tahetakse liiga palju ja korraga ning kähku.

        Kui soome lapsed saavad maailma körgema hariduse, siis miks on soomlaste endi käekiri, nagu oleks nad äsja esimesest klassist tulnud?
        Inimese käekiri ytleb palju.

        ja mina pean üksinda rabama:P vähemalt sellise vanasöna öppisin ma Eestis koolis:D Ärge nyyd teineteist ära sööge, kellel on ilusam käekiri ja kellel on midagi:D
        Eesti 1 sept. aktus ja 1 klassi minek ja yldse kooliminek on jah, teise mekiga, no hetkel töesti EI OLE ME Eestis, oleks, maksaks koolitoidu eest ennast vaeseks ja vinguks, et on alles kallis! Vöi mis??? Eks ma vaatan 2 aasta pärast selle 1 sept vs. 15 augusti ise yle:D


      • jyrki01

        Huvitav, et mõni soovib eesti keeles kirjutada, aga tuleb välja ikka õudsalt rõveda aktsendiga (ka kirjapildis) ja elementaarsete grammatiliste vigadega see asi. Endise õpetajana võin öelda, et Soome haridussüsteem koolitab hästi põhikooli tasemel. Ja sellega asi ka piirdub. Ülikoolid hädaldavad, et keskkoolidest/gümnaasiumidest tulevad nõrga tasemega õpilased. Seepärast ei ole ka tippe.
        Ei ole Eestis kodud mingid seapesad. Neid kui on, siis sama palju kui Soomeski. Igal pool leidub kõike. Kuid see selleks. Kõige esimene koolipäev jääb meelde eluks ajaks. Seepärast võiks see ka pidulik olla. Eestis käiakse peredega pärast esimest koolipäeva ka söömas restoranides. Mis aga kiviaega puutub, siis kardan, et tendents on selles suunas, et töökohad Soomest kaovad, ja kes kohale jäävad. Pensionärid. Ja ongi kiviaeg.


    • Mamma Miia

      Te olete tulnud Soome elama, kuid arvustate selle riigi tabasid. Kas see ei tundu vähe kaevu sülitamiselt?? Mina arvan, et kui elad Soomes selle riigi kommete koheselt on kergem. Eks Eestlastel ole see ehtimise ja rikkalt riides käimine pärit Nõukogude ajast. Mida kallimalt riides ja välja näen, seda parem olen. Ei olnud see nii esimese Eesti riigi ajal. Ja üldse on eestlastel soov riietuda kõigist - kõige!
      Kuid Soomlased oskavad kah pidutseda. Vaadake nende Rippijuhla või midagi sellist. Inimesed kaunilt riides.
      Kuid järelikult esimene koolipäev ei ole pidu, vaid esimene tööpäev lapsele koolis. Ei läinud ka sina esimesel tööpäeval tööle oma parimates riietes. Ning kodus võite ju pidutseda ja teha lapse kooli minemine lapsele meeldejäävaks. Vaevalt sinu laps sellest kurb oli, et õpetaja tavaliselt riides oli.

      Minu laps on käinud koolis siin juba mitu aastat, ning oli ka käinud Eesti koolis. Kuid tema hindab seda Soome riigi korda. Ei ole võimalik Eesti moodi kõike korraga. Soomes vaadatakse last kui isiksust ja antakse suund tema arenguks, ning mis on tema tugevad küljed, siis arendatakse neid. Tulemusigi on ....!! Mõtle Soome arengut!!
      Mul on meeles minu lapse esimesed 5 aastat eesti koolis. Peale esimest klassi, oli vaja õppe-aasta jooksul lugeda peale kooli umbes 1 raamat kuus, ja see ei olnud mingi vihik, vaid korralik raamat. Lapsed on lapsed!
      Mina hindan Soome riiki ja Soome koolisüsteemi!
      Miks olete tulnud siia, kui ei oska hinnata ja elada selle riigi kommete koheselt! Lõpetage virisemine!! Laevad liiguvad mitu korda päevas!!
      Kauneid koolipäevi sinu esimese klassi põnnile, ehk mõtled sinagi ümber mõne aasta pärast. Ning kas sul on kogemust nüguaegsest Eesti koolisüsteemist? Minul on!

      • nii ja naa

        Mina olen asjast niiviisi aru saanud, et kui inimene tuleb vöörasse kultuuri elama, on ta esialgu kaitsetu. Ta on yksi vööras keskkonnas, eemal oma tuttavatest, söpradest. Köik on uus ja harjumatu. Ja ta on ABITU.

        Ka soomlased, kes tulevad Eestisse elama, elavad oma sisemuses läbi suured muutused, läheb pool aastat, enne kui maha rahunevad.
        Tean soomlannat, kes peale abiellumist tuli Eestisse elama, nuttis, söimas köiki ja trampis pool aastat kodus jalgu.

        Soomlastel on Eesti kultuuri sisseelamine kergem, sest eestlane on avatum ja abistab teda nii mitmetes asjades.

        Kui eestlane tuleb Soome elama, siis paljud kurdavad, et nad kohtavad täielikku yksköiksust ja kylmust isegi Soomes elavate eestlaste poolt. See eestlane, kes on juba sisseelanud kultuuri, vaatab ylalt alla sellele, kes on alles tulnud - a la mis nyyd sina, vaata kus MINA.

        Olgem vastutulelikud ja abistavamad neile, kes on "uued" ja ärgem näidakem endi yleolekut.
        Vöi on eestlasele teine eestlane töesti köige parem toit.


      • Mamma Miia
        nii ja naa kirjoitti:

        Mina olen asjast niiviisi aru saanud, et kui inimene tuleb vöörasse kultuuri elama, on ta esialgu kaitsetu. Ta on yksi vööras keskkonnas, eemal oma tuttavatest, söpradest. Köik on uus ja harjumatu. Ja ta on ABITU.

        Ka soomlased, kes tulevad Eestisse elama, elavad oma sisemuses läbi suured muutused, läheb pool aastat, enne kui maha rahunevad.
        Tean soomlannat, kes peale abiellumist tuli Eestisse elama, nuttis, söimas köiki ja trampis pool aastat kodus jalgu.

        Soomlastel on Eesti kultuuri sisseelamine kergem, sest eestlane on avatum ja abistab teda nii mitmetes asjades.

        Kui eestlane tuleb Soome elama, siis paljud kurdavad, et nad kohtavad täielikku yksköiksust ja kylmust isegi Soomes elavate eestlaste poolt. See eestlane, kes on juba sisseelanud kultuuri, vaatab ylalt alla sellele, kes on alles tulnud - a la mis nyyd sina, vaata kus MINA.

        Olgem vastutulelikud ja abistavamad neile, kes on "uued" ja ärgem näidakem endi yleolekut.
        Vöi on eestlasele teine eestlane töesti köige parem toit.

        Sa oled täiesti õieti aru saanud. Kuid seleta mulle, miks siis halvustada seda mida siin on. Ei tule meile eestlasele keegi halvasti ütlema, kui tullakse Eestisse. Kuid meie, kes oleme tulnud siia, hakame kohe rääkima, et koolis paha ja õpetajad halvasti riides.
        Loomulikult, kui ollakse vastu võetud otsus tulla kodumaalt ära, siis peaks vist ka arvestama, et ega kõik sõrmenipsuga toimu ja raskusigi võib ees olla.
        Mina tahan öelda, et see mis siin on ja mis meile ei meeldi, ei pruugi olla meile meelepärane, kuid kui tahame siia hakama saada, peaks ehk ka nende kombeid vähemalt austama.
        Miks te tahate olla koerad, kes hauguvad?? Miks sülitada täiesti toimivasse kaevu?????

        Ja siin rääkisime ju kooli minemisest!
        Kas siis tegelikult kah on esimene koolipäev pidupäev koolis! See on tähtis päev, olen nõus. Kuid selleks on vanemad, kes selle oma pere ja tuttavate ringis lapsele peoks muudavad. Et lapsel pingeid uue tundmatu ees kergendaks jne.

        Kuid õpetaja vist seisisgi seal klassis, oma õpilastega, tema töö on õpetada lapsi ja tutvuda nendega. Ka edaspidi kutsutakse vanemaid kooli, ka vahest ainult teie peret. Et tutvuda teiega ja rääkida lapsega ja tema arenemisest jne. Kas õpetaja esimesel päeval peab teile pidu korraldama ja kohe teiega tutvuma või tegema tööd nende väikeste abitute ja segaduses põnnidaga. Kes jäävad mitmeks aastaks kooli ja õpetajast tuleb nendele pea-aegu teine ema või isa.

        Õpetajate ja ka teiste inimest väljanägemise järgi hindamine on väikekodanlik ja väära arusaam. Minu meelest. Hinnake sisu, mitte pakendit! Minu elus on olnud kauneid pakendeid kuid kehvasis sisusid ja ka vastupidi!

        Siin Soomes tihti väga rikkad ja kõrged ametnikud saavad olla lihtsalt riides ja tulla tavainimeste juurde kohvile. Mitte nagu Eestis. Kõik tahavad olla suured ja hinnata raha ning väljanägemise järgi.
        Olge täiskasvanud!


      • Reet Reetur
        Mamma Miia kirjoitti:

        Sa oled täiesti õieti aru saanud. Kuid seleta mulle, miks siis halvustada seda mida siin on. Ei tule meile eestlasele keegi halvasti ütlema, kui tullakse Eestisse. Kuid meie, kes oleme tulnud siia, hakame kohe rääkima, et koolis paha ja õpetajad halvasti riides.
        Loomulikult, kui ollakse vastu võetud otsus tulla kodumaalt ära, siis peaks vist ka arvestama, et ega kõik sõrmenipsuga toimu ja raskusigi võib ees olla.
        Mina tahan öelda, et see mis siin on ja mis meile ei meeldi, ei pruugi olla meile meelepärane, kuid kui tahame siia hakama saada, peaks ehk ka nende kombeid vähemalt austama.
        Miks te tahate olla koerad, kes hauguvad?? Miks sülitada täiesti toimivasse kaevu?????

        Ja siin rääkisime ju kooli minemisest!
        Kas siis tegelikult kah on esimene koolipäev pidupäev koolis! See on tähtis päev, olen nõus. Kuid selleks on vanemad, kes selle oma pere ja tuttavate ringis lapsele peoks muudavad. Et lapsel pingeid uue tundmatu ees kergendaks jne.

        Kuid õpetaja vist seisisgi seal klassis, oma õpilastega, tema töö on õpetada lapsi ja tutvuda nendega. Ka edaspidi kutsutakse vanemaid kooli, ka vahest ainult teie peret. Et tutvuda teiega ja rääkida lapsega ja tema arenemisest jne. Kas õpetaja esimesel päeval peab teile pidu korraldama ja kohe teiega tutvuma või tegema tööd nende väikeste abitute ja segaduses põnnidaga. Kes jäävad mitmeks aastaks kooli ja õpetajast tuleb nendele pea-aegu teine ema või isa.

        Õpetajate ja ka teiste inimest väljanägemise järgi hindamine on väikekodanlik ja väära arusaam. Minu meelest. Hinnake sisu, mitte pakendit! Minu elus on olnud kauneid pakendeid kuid kehvasis sisusid ja ka vastupidi!

        Siin Soomes tihti väga rikkad ja kõrged ametnikud saavad olla lihtsalt riides ja tulla tavainimeste juurde kohvile. Mitte nagu Eestis. Kõik tahavad olla suured ja hinnata raha ning väljanägemise järgi.
        Olge täiskasvanud!

        Sul on õigus!


      • nii ja naa
        Mamma Miia kirjoitti:

        Sa oled täiesti õieti aru saanud. Kuid seleta mulle, miks siis halvustada seda mida siin on. Ei tule meile eestlasele keegi halvasti ütlema, kui tullakse Eestisse. Kuid meie, kes oleme tulnud siia, hakame kohe rääkima, et koolis paha ja õpetajad halvasti riides.
        Loomulikult, kui ollakse vastu võetud otsus tulla kodumaalt ära, siis peaks vist ka arvestama, et ega kõik sõrmenipsuga toimu ja raskusigi võib ees olla.
        Mina tahan öelda, et see mis siin on ja mis meile ei meeldi, ei pruugi olla meile meelepärane, kuid kui tahame siia hakama saada, peaks ehk ka nende kombeid vähemalt austama.
        Miks te tahate olla koerad, kes hauguvad?? Miks sülitada täiesti toimivasse kaevu?????

        Ja siin rääkisime ju kooli minemisest!
        Kas siis tegelikult kah on esimene koolipäev pidupäev koolis! See on tähtis päev, olen nõus. Kuid selleks on vanemad, kes selle oma pere ja tuttavate ringis lapsele peoks muudavad. Et lapsel pingeid uue tundmatu ees kergendaks jne.

        Kuid õpetaja vist seisisgi seal klassis, oma õpilastega, tema töö on õpetada lapsi ja tutvuda nendega. Ka edaspidi kutsutakse vanemaid kooli, ka vahest ainult teie peret. Et tutvuda teiega ja rääkida lapsega ja tema arenemisest jne. Kas õpetaja esimesel päeval peab teile pidu korraldama ja kohe teiega tutvuma või tegema tööd nende väikeste abitute ja segaduses põnnidaga. Kes jäävad mitmeks aastaks kooli ja õpetajast tuleb nendele pea-aegu teine ema või isa.

        Õpetajate ja ka teiste inimest väljanägemise järgi hindamine on väikekodanlik ja väära arusaam. Minu meelest. Hinnake sisu, mitte pakendit! Minu elus on olnud kauneid pakendeid kuid kehvasis sisusid ja ka vastupidi!

        Siin Soomes tihti väga rikkad ja kõrged ametnikud saavad olla lihtsalt riides ja tulla tavainimeste juurde kohvile. Mitte nagu Eestis. Kõik tahavad olla suured ja hinnata raha ning väljanägemise järgi.
        Olge täiskasvanud!

        Minul pole kogemusi, milline on soome esimene koolipäev, nii et oma kriitika suunasid kyll valele inimesele.

        Kyll aga olen kysitlenud neid eestlasi, kes on mingil pöhjusel asunud Soome elama. Köik räägivad yht ja sama - kuskilgi Eesti internetilehel asuvad juhised Soome elu-oluga tutvumiseks on koostatud mingite asjatundmatute byrokraatiatädide poolt, kellel pole Soome tegeliku eluga mingit pistmist ja seetöttu satuvad nad alguses täielikku segadusse, sest tegelik elu on hoopis teine.

        Kui soomlastest saab veel aru, et osa vötab omaks, ja osa mitte, siis nad ei saa aru, miks yks eestlane teisele jalaga paneb ja iga teine lause algab sönaga "MINA" ja "MINE KOJU KUI EI MEELDI". Ometi oli aeg, kus ka nemad alguses käisid tihedalt kodumaal oma muresid kurtmas, kuidas ikka tema soomlasest mees teda kodus peksab ja raha ei anna jne.jne.:D
        Neid kuulati oma söprusringkonnas ära, lohutati, anti ehk isegi peavarju ja siis tuli aeg, kus äkki nendest "soome junttidest" said imehead mehed.

        Raha muudab inimest, kahjuks ka eestlast.
        Nagu siin yks soomlane on juba maininud.

        Samas kurdetakse kodueestlaste poolt ka seda, et paljud eestlased, kes on välismaal töötades omale raha maitse suhu saanud, käituvad kodumaal nagu mingid erilised bossid, halvustades omaenda rahvast.

        Ole eurooplane, aga jää eestlaseks.


      • tore et oled

        põdrastunud! sarved paistavad siiani välja.
        Kas kurat internetis ei või avaldada arvamust sellest maast kus elad? kui siin on elu täitsa teist moodi kui eestis siis arvan et asjadest võib ikka rääkida.
        Kui sulle ei meeldi eestlaste arvamused siin siis tõmba uttu mis sa ikka siin istud,mine soomlaste foorumile ja ole seal nagu kodus!
        Nagu siin juba eespool keegi kirjutas on erandeid nii siin kui seal ja sina oled see eesti poolne erand kellele soome ühiskond on täitsa sobilik.Naudi ja unusta kust oled tulnud.


      • Põhjapõder
        tore et oled kirjoitti:

        põdrastunud! sarved paistavad siiani välja.
        Kas kurat internetis ei või avaldada arvamust sellest maast kus elad? kui siin on elu täitsa teist moodi kui eestis siis arvan et asjadest võib ikka rääkida.
        Kui sulle ei meeldi eestlaste arvamused siin siis tõmba uttu mis sa ikka siin istud,mine soomlaste foorumile ja ole seal nagu kodus!
        Nagu siin juba eespool keegi kirjutas on erandeid nii siin kui seal ja sina oled see eesti poolne erand kellele soome ühiskond on täitsa sobilik.Naudi ja unusta kust oled tulnud.

        Sina vist oled valinud vale riigi kus elad. Ma soovitan sulle kergemad elu ning broneeri piletid ja hakka kolima kodumaale tagasi! Keegi sind ei tagand järgi nuta, ma olen sellest veentunud!: Kas selline Eetlane on paha kes on siin juba kohanenud ja räägib oma muljetestja annab teistele nõu?? Mulle tuntub, et sa oled lihtsalt kade. Mina näiteks ei saa aru kui ma lähen Eestisse, mina ei hakka seal oma kommetest rääkima ja jalgu trampima kui keegi pole aru saanud, et tahan Soome leiba või korralikud liha. Mina olen Eestis nagu Eestimaal on kombeks. Ma nüüd ütlen kõigile veel kord OLGE TUBLID JA ELAGE NAGU SIIN ON KOMBEKS, SEST MUIDU HAKKAB JAMA PIHTA! Tässä lyhyesti miten asiat todella ovat!


      • nuta
        Põhjapõder kirjoitti:

        Sina vist oled valinud vale riigi kus elad. Ma soovitan sulle kergemad elu ning broneeri piletid ja hakka kolima kodumaale tagasi! Keegi sind ei tagand järgi nuta, ma olen sellest veentunud!: Kas selline Eetlane on paha kes on siin juba kohanenud ja räägib oma muljetestja annab teistele nõu?? Mulle tuntub, et sa oled lihtsalt kade. Mina näiteks ei saa aru kui ma lähen Eestisse, mina ei hakka seal oma kommetest rääkima ja jalgu trampima kui keegi pole aru saanud, et tahan Soome leiba või korralikud liha. Mina olen Eestis nagu Eestimaal on kombeks. Ma nüüd ütlen kõigile veel kord OLGE TUBLID JA ELAGE NAGU SIIN ON KOMBEKS, SEST MUIDU HAKKAB JAMA PIHTA! Tässä lyhyesti miten asiat todella ovat!

        siin vaid vestleb erinevate maade kultuuridest.
        Ja mina kahjuks(või õnneks)elan soomes ainult ajutiselt ja ehitan.Juba oktoobris lähen saksamaale õlut maitsema mitmeks kuuks ja kevadest naudin elust kodumaal.
        Sina nuta siin netis edasi sest ega sa vist päris elus sõpru ei saagi.


      • Põhjapõder
        nuta kirjoitti:

        siin vaid vestleb erinevate maade kultuuridest.
        Ja mina kahjuks(või õnneks)elan soomes ainult ajutiselt ja ehitan.Juba oktoobris lähen saksamaale õlut maitsema mitmeks kuuks ja kevadest naudin elust kodumaal.
        Sina nuta siin netis edasi sest ega sa vist päris elus sõpru ei saagi.

        Mõtle nüüd, sa oled ajutiselt siin ehitanud ja oled vist teeninud kah? Mõtle, meie riik andis sulle selline võimalus. Meie oleme külalislahked inimesed ja meie ei kunagi virise kui oleme välismaal. Eesti riik oli suletud nii kaua, et inimestel tuli selline tunne, et väljaspool kodumaad polegi midagi, eks? Mina ise olen käinud mitmes riigis ja mul on ka Eestis väga palju häid sõpru, isegi minu naine on pärit Eestist. Ma tunnen eesti ajalugu ja elamist, sellepärast ma sulle ütlen nüüd, naudi elust. Soome riik toetab Eestit pidevalt, nagu nüüd olid meie päästeameti mehed kustutamas metsapõlenguid Eestis. Koostöö on väga väga tähtis asi, sest oleme ju väiksed riigid Euroopas Mina soovin Eestlastele jõudu ja head elu siin "põdramaal", minge ja tutvuge Sommidega, ma olen kindel, et meie saame läbi omavahel!!!!!


      • saa asjast aru
        Põhjapõder kirjoitti:

        Mõtle nüüd, sa oled ajutiselt siin ehitanud ja oled vist teeninud kah? Mõtle, meie riik andis sulle selline võimalus. Meie oleme külalislahked inimesed ja meie ei kunagi virise kui oleme välismaal. Eesti riik oli suletud nii kaua, et inimestel tuli selline tunne, et väljaspool kodumaad polegi midagi, eks? Mina ise olen käinud mitmes riigis ja mul on ka Eestis väga palju häid sõpru, isegi minu naine on pärit Eestist. Ma tunnen eesti ajalugu ja elamist, sellepärast ma sulle ütlen nüüd, naudi elust. Soome riik toetab Eestit pidevalt, nagu nüüd olid meie päästeameti mehed kustutamas metsapõlenguid Eestis. Koostöö on väga väga tähtis asi, sest oleme ju väiksed riigid Euroopas Mina soovin Eestlastele jõudu ja head elu siin "põdramaal", minge ja tutvuge Sommidega, ma olen kindel, et meie saame läbi omavahel!!!!!

        ja pyya tungida asja TUUMA.
        Ka kultuurishokk on yks shoki liike.

        Olete te ka selle peale tulnud, et vöibolla polnud sellel perel kuhugi pöörduda, et oma esimest ehmatust ja shokki välja elada ja kirjutas siia?

        Iga inimese valutunnetus on erinev ja vöibolla pöevad nad seda nyyd veel rohkem läbi, et nendele tulise rauaga takka anti.

        Eestis on tasuta kriisiabitelefonid ja psyhholoogilised nöustamispunktid, kuhu ka iga hättasattunud soomlane vöib pöörduda.
        Soomes aga köik maksab.


      • Põhjapõder
        saa asjast aru kirjoitti:

        ja pyya tungida asja TUUMA.
        Ka kultuurishokk on yks shoki liike.

        Olete te ka selle peale tulnud, et vöibolla polnud sellel perel kuhugi pöörduda, et oma esimest ehmatust ja shokki välja elada ja kirjutas siia?

        Iga inimese valutunnetus on erinev ja vöibolla pöevad nad seda nyyd veel rohkem läbi, et nendele tulise rauaga takka anti.

        Eestis on tasuta kriisiabitelefonid ja psyhholoogilised nöustamispunktid, kuhu ka iga hättasattunud soomlane vöib pöörduda.
        Soomes aga köik maksab.

        Kas tõesti on see nii suur šokk, et peab kohe saama traumapunktist abi? Tead, meil Soomes on tasuta psühhologiline abi ja telefon on kah olemas? Mul esimene käik Eestis oli täielik šokk, aga rahunesin maha, sest mis teha mina väike inimene ei saa ju muuta terve riiki kombeid. Ma arvan, et põhjus miks inimene šoki saab, pole ju koolipidu puudus eks? Kindlasti seal koolis korraldatakse ka pidusid, kui on midagi tehtud millest pidu pidada. Soomes tehakse töö ära ja pärast on pidu, mitte vastupidi. Aasta lõpus korraldab tööandja töötajatele pidu, seda kutsutakse "pikkujouluks".
        Kui peetakse ainult pidu, on tulemused näha eks?


      • selle pere
        Põhjapõder kirjoitti:

        Kas tõesti on see nii suur šokk, et peab kohe saama traumapunktist abi? Tead, meil Soomes on tasuta psühhologiline abi ja telefon on kah olemas? Mul esimene käik Eestis oli täielik šokk, aga rahunesin maha, sest mis teha mina väike inimene ei saa ju muuta terve riiki kombeid. Ma arvan, et põhjus miks inimene šoki saab, pole ju koolipidu puudus eks? Kindlasti seal koolis korraldatakse ka pidusid, kui on midagi tehtud millest pidu pidada. Soomes tehakse töö ära ja pärast on pidu, mitte vastupidi. Aasta lõpus korraldab tööandja töötajatele pidu, seda kutsutakse "pikkujouluks".
        Kui peetakse ainult pidu, on tulemused näha eks?

        yks kommentaar peab äratama siin nii köva vastukaja?

        Kyllap rahunevad ka nemad maha, kui veidi söbralikku toetust saavad.

        Pole mötet inimese haavadele veel lisaks soola puistata ja sellest mingit rahvusvahelist skandaali teha.


      • xenia
        selle pere kirjoitti:

        yks kommentaar peab äratama siin nii köva vastukaja?

        Kyllap rahunevad ka nemad maha, kui veidi söbralikku toetust saavad.

        Pole mötet inimese haavadele veel lisaks soola puistata ja sellest mingit rahvusvahelist skandaali teha.

        siin mõned jah teevad palju kära eimillestki.
        keegi pole ju soome koolikorda kirunud ja õpetuse taset.
        samas saavad soomlased, kes eestisse elama kolinud (kavatsevad kolida) teavet, et nad oma lapse pidulikult riidesse panevad, kui see juhtumisi eesti kooli peaks minema. ja et sama kehtib teatri, kontserdi jne. külastuse puhul.
        ei saa aru, mis selles halba on kui kogemusi vahetetakse. ei pea kohe põlema minema ja kisama, et maassa... plää-plää, tõmba uttu kui ei meeldi.
        mulle meeldiks küll oma kogemusi - nii pos. kui neg. jagada teiste eestlastega. nalja tegelikult kui palju. ja kahjuks ka hämmingut ning solvata saamist.


      • igayks vaatab omast nurgast
        xenia kirjoitti:

        siin mõned jah teevad palju kära eimillestki.
        keegi pole ju soome koolikorda kirunud ja õpetuse taset.
        samas saavad soomlased, kes eestisse elama kolinud (kavatsevad kolida) teavet, et nad oma lapse pidulikult riidesse panevad, kui see juhtumisi eesti kooli peaks minema. ja et sama kehtib teatri, kontserdi jne. külastuse puhul.
        ei saa aru, mis selles halba on kui kogemusi vahetetakse. ei pea kohe põlema minema ja kisama, et maassa... plää-plää, tõmba uttu kui ei meeldi.
        mulle meeldiks küll oma kogemusi - nii pos. kui neg. jagada teiste eestlastega. nalja tegelikult kui palju. ja kahjuks ka hämmingut ning solvata saamist.

        Pidulik SYNDMUS ja pidutsemine on kaks erinevat möistet.
        Samuti ÖPPIMINE ja TÖÖ tegemine.
        Vähemalt eestlaste jaoks.

        Kui Eestis laps läheb 1.klassi, algab tema jaoks elus uus etapp ehk omamoodi PIDULIK syndmus - astuda elus jälle sammu vörra edasi.

        Selleks ajaks vötab lapsevanem töölt puhkuse vöi saab vaba päeva. Paljud firmad maksavad koolitoetust laste koolitarvete ostuks. Samuti saab abi sots.osakonnast.

        Koolis on 1.septembril PIDULIK aktus, kus viimase, 12 klassi öpilased ehk abituriendid vötavad 1.klassi röömsad pönnid oma käekörvale ja juhatavad nad söbtralikult kooliellu sisse.
        Lapsevanemad osalevad esimesel koolitunnil, kus klassijuhataja tutvustab nii ennast kui ka koolielu reegleid.

        See on selleks, et laps valutumalt kooliellu sisse elaks ja ei tunneks ennast alguses yksi.

        Kui kool (kas pöhikool vöi gymnaasium) on löpetatud, siis järgneb PIDU, ehk selle eluetapi löpetamise tähistamine.

        Nyyd, kui köik ÖPPIMINE on öpitud (kasvöi löpetatud ylikoolgi), algab TÖÖ tegemine, kus rakendatakse koolis öpitud.

        Eestis öppimine EI OLE töö tegemine, sest meie vanasönagi ytleb, et on olemas:

        ÖPIPOISI, SELLI ja MEISTRI aastad.


      • Mamma Miia
        igayks vaatab omast nurgast kirjoitti:

        Pidulik SYNDMUS ja pidutsemine on kaks erinevat möistet.
        Samuti ÖPPIMINE ja TÖÖ tegemine.
        Vähemalt eestlaste jaoks.

        Kui Eestis laps läheb 1.klassi, algab tema jaoks elus uus etapp ehk omamoodi PIDULIK syndmus - astuda elus jälle sammu vörra edasi.

        Selleks ajaks vötab lapsevanem töölt puhkuse vöi saab vaba päeva. Paljud firmad maksavad koolitoetust laste koolitarvete ostuks. Samuti saab abi sots.osakonnast.

        Koolis on 1.septembril PIDULIK aktus, kus viimase, 12 klassi öpilased ehk abituriendid vötavad 1.klassi röömsad pönnid oma käekörvale ja juhatavad nad söbtralikult kooliellu sisse.
        Lapsevanemad osalevad esimesel koolitunnil, kus klassijuhataja tutvustab nii ennast kui ka koolielu reegleid.

        See on selleks, et laps valutumalt kooliellu sisse elaks ja ei tunneks ennast alguses yksi.

        Kui kool (kas pöhikool vöi gymnaasium) on löpetatud, siis järgneb PIDU, ehk selle eluetapi löpetamise tähistamine.

        Nyyd, kui köik ÖPPIMINE on öpitud (kasvöi löpetatud ylikoolgi), algab TÖÖ tegemine, kus rakendatakse koolis öpitud.

        Eestis öppimine EI OLE töö tegemine, sest meie vanasönagi ytleb, et on olemas:

        ÖPIPOISI, SELLI ja MEISTRI aastad.

        Elate kuidagi Soomes!!
        Saage täiskasvanuks! See ei ole mängumaa!

        Ei ole mina oma lapsi teinud, et sots ametist abi kerjata. Olen oma tööga jõudnud nad suureks kasvatada, ja ei nuta sugugi. Ja lapsed on kasvatatud ise hakkama saama, mitte seelikusabast kinni hoides. Laske lastel olla iseseisvamad, nad ei ole nii õnnetud kui ette kujutate.
        Loomulikult vajavad tuge, kuid seda õpetaja ju sooviski neile anda ja lapsega tutvuda ning nende usaldust võita. Mis arvad, kui sina kõrval seisad, kas laps kuulab õpetajat või sind.

        Keegi ei keela pidutsemise ja pidu tunnet. Kuid lihtsalt kooli minemine ei ole veel ju pidu. See on etapi algus.
        Õnneks siin Soomes tullakse kah töötajatele vastu, ning saad minna lapsega esimesel päeval kooli. Sest põnn ju vajab tuge, kuid õpetaja aitab teda seal edasi. Ning riik maksab kõik toidu koolitarbed koolisõidu või takso.

        Lapsel on alati palju uut, ning kord läheb ta ka poodi/ujuma/iseseisvalt õue/ jne. esimest korda, kas see on tema jaoks elus uus etapp ehk omamoodi PIDULIK sündmus.

        Sa oled millegipärast vihane/tige inimene! Saa täiskasvanuks! Minul on kolm last, ning mõnigi käinud Eesti koolid ja lõpetanudki need. Kuid olen ma rahul nii Eesti kooli kui Soome kooliga. Sest alati on häid külgi, ning neid on mõlemas riigis. Milleks kiruda ja arvustada või inimese kohta pahasti ütelda (õpetaja)?

        Alati on meil kaks võimalust. Kas olla rahul või mitte. Kui olla rahul, siis oleme õnnelikud ja elu tundub kergem, kui ei ole rahul, tekitame nii teistele kui enesele paha meelt ja viha tunnet. Ning jälle on kaks võimalust...

        Kui oled alati miinus tujus, siis tekitad ju ka omale lapsele trotsi ja paha meelt ja kooli minemine muutub vastikuks. Kas seda taotledki? Lapsele on ju vanemad nende "eeskuju" ja "iidolid". Ning laps on rahulolematu omas elus, nii koolis, lasteaias, kui koduhoovis.

        Olge rahul ja õnnelikud, et meil on kõht täis, katus peakohal ja jumal on meiega.

        HEAD ISESEISVUSPÄEVA!


      • mamma miia
        Mamma Miia kirjoitti:

        Elate kuidagi Soomes!!
        Saage täiskasvanuks! See ei ole mängumaa!

        Ei ole mina oma lapsi teinud, et sots ametist abi kerjata. Olen oma tööga jõudnud nad suureks kasvatada, ja ei nuta sugugi. Ja lapsed on kasvatatud ise hakkama saama, mitte seelikusabast kinni hoides. Laske lastel olla iseseisvamad, nad ei ole nii õnnetud kui ette kujutate.
        Loomulikult vajavad tuge, kuid seda õpetaja ju sooviski neile anda ja lapsega tutvuda ning nende usaldust võita. Mis arvad, kui sina kõrval seisad, kas laps kuulab õpetajat või sind.

        Keegi ei keela pidutsemise ja pidu tunnet. Kuid lihtsalt kooli minemine ei ole veel ju pidu. See on etapi algus.
        Õnneks siin Soomes tullakse kah töötajatele vastu, ning saad minna lapsega esimesel päeval kooli. Sest põnn ju vajab tuge, kuid õpetaja aitab teda seal edasi. Ning riik maksab kõik toidu koolitarbed koolisõidu või takso.

        Lapsel on alati palju uut, ning kord läheb ta ka poodi/ujuma/iseseisvalt õue/ jne. esimest korda, kas see on tema jaoks elus uus etapp ehk omamoodi PIDULIK sündmus.

        Sa oled millegipärast vihane/tige inimene! Saa täiskasvanuks! Minul on kolm last, ning mõnigi käinud Eesti koolid ja lõpetanudki need. Kuid olen ma rahul nii Eesti kooli kui Soome kooliga. Sest alati on häid külgi, ning neid on mõlemas riigis. Milleks kiruda ja arvustada või inimese kohta pahasti ütelda (õpetaja)?

        Alati on meil kaks võimalust. Kas olla rahul või mitte. Kui olla rahul, siis oleme õnnelikud ja elu tundub kergem, kui ei ole rahul, tekitame nii teistele kui enesele paha meelt ja viha tunnet. Ning jälle on kaks võimalust...

        Kui oled alati miinus tujus, siis tekitad ju ka omale lapsele trotsi ja paha meelt ja kooli minemine muutub vastikuks. Kas seda taotledki? Lapsele on ju vanemad nende "eeskuju" ja "iidolid". Ning laps on rahulolematu omas elus, nii koolis, lasteaias, kui koduhoovis.

        Olge rahul ja õnnelikud, et meil on kõht täis, katus peakohal ja jumal on meiega.

        HEAD ISESEISVUSPÄEVA!

        on tõesti eestlane? sinu jutt on selline et hakkab lausa häbi kaasmaalase pärast. Võta see mõistus kapist välja (kui seda seal on)ja saa ükskord aru et siin inimesed võivad vabalt rääkida maailma asjadest just sellisena nagu asjad on! keegi pole siin maininud et võtab lapse selle pärast koolist ära sest seal jääb matslik tunne ja keegi pole vingunud et peab sellepärast siit ära kolima.
        Lase teistel rahus asja üle arutada ja ära seda oma ajupesu teistele vägisi peale aja!


      • Mamma Miia
        mamma miia kirjoitti:

        on tõesti eestlane? sinu jutt on selline et hakkab lausa häbi kaasmaalase pärast. Võta see mõistus kapist välja (kui seda seal on)ja saa ükskord aru et siin inimesed võivad vabalt rääkida maailma asjadest just sellisena nagu asjad on! keegi pole siin maininud et võtab lapse selle pärast koolist ära sest seal jääb matslik tunne ja keegi pole vingunud et peab sellepärast siit ära kolima.
        Lase teistel rahus asja üle arutada ja ära seda oma ajupesu teistele vägisi peale aja!

        Ise ju ütlesid, et siin on koht, kus asjadest arutada! Mida sa siis jälle õiendad teiste kallal. Ja kas need asjad ikka nii on kui sina mõtled?
        Miks sa siis ei luba mul asjadest arutada minu vaatenurgast??
        Mida sa jälle virised teiste kallal. Mina räägin ainult omadest headest kogemustest nii Eesti kui ka Soome riigis!!!!
        Ja mina tõesti olen olnud Eesti Nõukogude Sotsiaalse Vabariigi kodanik ja alates 20.8.1991.a. olen siis Eesti Vabariigi kodanik. Kuid see ei peaks kuuluma sulle!

        Lihtsalt asjad pole alati nii koledad ja pahad kui inimesed arvavad ja kurdavad! Tuleb leida ka kauneid asju ka halbades ja mittemeeldivates asjades.

        Ja mina Soome Vabariigi elanikuna annan nõu, et ega siin teie kurtmise pärast kooli korda ja elu stiili muutma ei hakata. Ning elu Soomes on tore, kui kohaned ja aktsepteerid selle riigi tabasid. Keegi pole käskinud neid omaks võtta, vaid aktsepteeri neid.

        Ning ära siis Matsita teisi, kui ise nii tark oled!! Kumb meist siis Mats on?? Kui sina vaid halbu asju näed ja teisi kogu aeg sõimad???????


      • xenia
        Mamma Miia kirjoitti:

        Ise ju ütlesid, et siin on koht, kus asjadest arutada! Mida sa siis jälle õiendad teiste kallal. Ja kas need asjad ikka nii on kui sina mõtled?
        Miks sa siis ei luba mul asjadest arutada minu vaatenurgast??
        Mida sa jälle virised teiste kallal. Mina räägin ainult omadest headest kogemustest nii Eesti kui ka Soome riigis!!!!
        Ja mina tõesti olen olnud Eesti Nõukogude Sotsiaalse Vabariigi kodanik ja alates 20.8.1991.a. olen siis Eesti Vabariigi kodanik. Kuid see ei peaks kuuluma sulle!

        Lihtsalt asjad pole alati nii koledad ja pahad kui inimesed arvavad ja kurdavad! Tuleb leida ka kauneid asju ka halbades ja mittemeeldivates asjades.

        Ja mina Soome Vabariigi elanikuna annan nõu, et ega siin teie kurtmise pärast kooli korda ja elu stiili muutma ei hakata. Ning elu Soomes on tore, kui kohaned ja aktsepteerid selle riigi tabasid. Keegi pole käskinud neid omaks võtta, vaid aktsepteeri neid.

        Ning ära siis Matsita teisi, kui ise nii tark oled!! Kumb meist siis Mats on?? Kui sina vaid halbu asju näed ja teisi kogu aeg sõimad???????

        kes sind Matsitas? keda keegi Matsitas?
        paraku oled just sina sedasorti inimene, kes oma läbimõtlematuse ja rumalusega tolmu üles keerutab.
        KEEGI POLE SIIN KIRUNUD SOOME KOOLIKORDA, tao see endale ometi, viimaks ja lõpuks pealuusse.
        küsimus oli erinevustes, aga sinusugune saab aru ainult sellest, millest ja kuidas tahab aru saada. riiakas tädi oled, mis?
        võta nüüd kenasti imelety perunalaatikko ahjust, söö kõht korralikult täis ja rahune maha.


      • tuleb
        Mamma Miia kirjoitti:

        Ise ju ütlesid, et siin on koht, kus asjadest arutada! Mida sa siis jälle õiendad teiste kallal. Ja kas need asjad ikka nii on kui sina mõtled?
        Miks sa siis ei luba mul asjadest arutada minu vaatenurgast??
        Mida sa jälle virised teiste kallal. Mina räägin ainult omadest headest kogemustest nii Eesti kui ka Soome riigis!!!!
        Ja mina tõesti olen olnud Eesti Nõukogude Sotsiaalse Vabariigi kodanik ja alates 20.8.1991.a. olen siis Eesti Vabariigi kodanik. Kuid see ei peaks kuuluma sulle!

        Lihtsalt asjad pole alati nii koledad ja pahad kui inimesed arvavad ja kurdavad! Tuleb leida ka kauneid asju ka halbades ja mittemeeldivates asjades.

        Ja mina Soome Vabariigi elanikuna annan nõu, et ega siin teie kurtmise pärast kooli korda ja elu stiili muutma ei hakata. Ning elu Soomes on tore, kui kohaned ja aktsepteerid selle riigi tabasid. Keegi pole käskinud neid omaks võtta, vaid aktsepteeri neid.

        Ning ära siis Matsita teisi, kui ise nii tark oled!! Kumb meist siis Mats on?? Kui sina vaid halbu asju näed ja teisi kogu aeg sõimad???????

        meelde noorpõlvest kui meie külas üks tädi lambaid karjatas ja ta oli alati vihane laste peale sest ajasime vahel koerad lammastele järele. Andsime talle nimeks tige mutt :)


      • jyrki01
        Põhjapõder kirjoitti:

        Sina vist oled valinud vale riigi kus elad. Ma soovitan sulle kergemad elu ning broneeri piletid ja hakka kolima kodumaale tagasi! Keegi sind ei tagand järgi nuta, ma olen sellest veentunud!: Kas selline Eetlane on paha kes on siin juba kohanenud ja räägib oma muljetestja annab teistele nõu?? Mulle tuntub, et sa oled lihtsalt kade. Mina näiteks ei saa aru kui ma lähen Eestisse, mina ei hakka seal oma kommetest rääkima ja jalgu trampima kui keegi pole aru saanud, et tahan Soome leiba või korralikud liha. Mina olen Eestis nagu Eestimaal on kombeks. Ma nüüd ütlen kõigile veel kord OLGE TUBLID JA ELAGE NAGU SIIN ON KOMBEKS, SEST MUIDU HAKKAB JAMA PIHTA! Tässä lyhyesti miten asiat todella ovat!

        Ma vaidlen sulle vastu, et soomlane ei aja oma kombeid välismaal taga. Ja veel kuidas ajab. Kui soomlane läheb näiteks kuhugi, kasvõi Kanaaridele, Jõule veetma, siis mis tal kohvris kaasas on? Ikka midagi soomemaist jõulutoitu. Tuntud kuurortide restoranides otsib toidumenüüst oma pippuripihvia, jne., jne. Olin Moskvas messil, ülem turtsus ikka, et meil Soomes nii ei tehta, jne. Mille peale ma kostsin, et see ei ole Soome, see on Venemaa. Tegelikult tuleb asju rahulikult võtta. Issanda loomaaed on ju rikas!


      • ha-ha-ha
        xenia kirjoitti:

        kes sind Matsitas? keda keegi Matsitas?
        paraku oled just sina sedasorti inimene, kes oma läbimõtlematuse ja rumalusega tolmu üles keerutab.
        KEEGI POLE SIIN KIRUNUD SOOME KOOLIKORDA, tao see endale ometi, viimaks ja lõpuks pealuusse.
        küsimus oli erinevustes, aga sinusugune saab aru ainult sellest, millest ja kuidas tahab aru saada. riiakas tädi oled, mis?
        võta nüüd kenasti imelety perunalaatikko ahjust, söö kõht korralikult täis ja rahune maha.

        Kust kyll kargavad välja sellised tädid?
        Yks nendest on kindlalt provotseerija, kes kunagi on ehk olnud krööt, aga nyyd on saanud reedaks..;D

        Aga tegelikult nyyd ma saan aru, miks paljudel soomlastel on Eestist ja eestlastest täiesti väära ja negatiivne arvamus, nagu elaks Eesti veel kiviajas.
        Vaat siis, kust tuleb see info nendeni!

        Eesti elu muutub nii ruttu, et isegi kohalik rahvas ei jöua järgi, ja siin kaks kodanikku julgevad köva häälega höisata, KUI HÄST nad ikka Eesti elu ja eestlasi teavad. Uh!
        Mida teavad? Kui nad elavad juba enam kui 5 aastat välismaal, nende aju atrofeerub juba niipalju, et nad enam ei mäletagi, mis oli, ja mis praegu on.
        Uudised kodumaalt jöuavad nendeni vaid ehk meedia kaudu, kui jöuavad.

        Pekkade pölve otsast sylitatakse kauges kaares oma synnimaa poole. ÖÄK!

        Minul on kyll selliste pärast lausa häbi ja andku jumal, et ajalugu enam ei korduks ja sellised kodumaale enam ei naaseks - algab jälle pihta yks suur ost-myyk, ärastamine-erastamine.

        Muide, sellised maailma köige, köige parema haridusega tädid ei saa isegi sellest aru, et möned käivad Soomes tööl vaid 1-2-3-4 aastat, nendel pole aega mööda KELA-sid joosta, maksud maksavad ära Soome riigile, et seda saaksid nende tublid tädid täies öndsuses kasutada.

        Ja kulla tädi EI OSANUD isegi tuua vördlusi, kuidas Eestis kool algab, rääkimata muust. Ära unustanud?

        Mis ma ytlesin Xenia - eestlase parim toit on teine eestlane!

        Ha-ha-haaa !

        Ja pekkad loevad ja pigistavad peenikest naeru...


      • Rekka Pekka
        ha-ha-ha kirjoitti:

        Kust kyll kargavad välja sellised tädid?
        Yks nendest on kindlalt provotseerija, kes kunagi on ehk olnud krööt, aga nyyd on saanud reedaks..;D

        Aga tegelikult nyyd ma saan aru, miks paljudel soomlastel on Eestist ja eestlastest täiesti väära ja negatiivne arvamus, nagu elaks Eesti veel kiviajas.
        Vaat siis, kust tuleb see info nendeni!

        Eesti elu muutub nii ruttu, et isegi kohalik rahvas ei jöua järgi, ja siin kaks kodanikku julgevad köva häälega höisata, KUI HÄST nad ikka Eesti elu ja eestlasi teavad. Uh!
        Mida teavad? Kui nad elavad juba enam kui 5 aastat välismaal, nende aju atrofeerub juba niipalju, et nad enam ei mäletagi, mis oli, ja mis praegu on.
        Uudised kodumaalt jöuavad nendeni vaid ehk meedia kaudu, kui jöuavad.

        Pekkade pölve otsast sylitatakse kauges kaares oma synnimaa poole. ÖÄK!

        Minul on kyll selliste pärast lausa häbi ja andku jumal, et ajalugu enam ei korduks ja sellised kodumaale enam ei naaseks - algab jälle pihta yks suur ost-myyk, ärastamine-erastamine.

        Muide, sellised maailma köige, köige parema haridusega tädid ei saa isegi sellest aru, et möned käivad Soomes tööl vaid 1-2-3-4 aastat, nendel pole aega mööda KELA-sid joosta, maksud maksavad ära Soome riigile, et seda saaksid nende tublid tädid täies öndsuses kasutada.

        Ja kulla tädi EI OSANUD isegi tuua vördlusi, kuidas Eestis kool algab, rääkimata muust. Ära unustanud?

        Mis ma ytlesin Xenia - eestlase parim toit on teine eestlane!

        Ha-ha-haaa !

        Ja pekkad loevad ja pigistavad peenikest naeru...

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!


      • öeldi
        Rekka Pekka kirjoitti:

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!

        et ennast kiitmast ma ei väsi!
        Tahaks nii mõndagi siin kommenteerida kasvõi sommide töökusest ja paljust muustki aga las ta olla ega sitast saia ikka ei tee ;)
        Ja kes sinule on tulnud meie kombeid pähe määrima? kas lendleht tuli aknast sisse kus luges et pane lapsele valge pluus selga? mõtle ennem lause valmis kui selle kirjutad!


      • Tõmba uttu
        jyrki01 kirjoitti:

        Ma vaidlen sulle vastu, et soomlane ei aja oma kombeid välismaal taga. Ja veel kuidas ajab. Kui soomlane läheb näiteks kuhugi, kasvõi Kanaaridele, Jõule veetma, siis mis tal kohvris kaasas on? Ikka midagi soomemaist jõulutoitu. Tuntud kuurortide restoranides otsib toidumenüüst oma pippuripihvia, jne., jne. Olin Moskvas messil, ülem turtsus ikka, et meil Soomes nii ei tehta, jne. Mille peale ma kostsin, et see ei ole Soome, see on Venemaa. Tegelikult tuleb asju rahulikult võtta. Issanda loomaaed on ju rikas!

        Sinun jutut on ihan Keihäsmatkojen ajoilta.Suomalaiset matkustavat ympäri maailmaa eikä siellä kukaan normaali ala mitään kotiruokaa kaipaamaan.Suomalaisia arvostetaan maailman turuilla ja menetpä minne tahansa olet aina tervetullut.Minä tiedän Eestin elämästä paljon,sillä olen käynyt siellä jo 80 luvulla ja osaan kielen ja perheeni on puoliksi sieltä.Eestin miehityksen jälkeinen aika on ollut "metsik majandus" ja sen hedelmät ovat nyt ihmisten kielissä ja mielissä.Eesti on pieni valtio jota eu avittaa niin teiden kuin muuunkin yht kunnan korjaamisessa.Tärkein asia mikä pitäisi korjata on ihmisten ajatusmaailma jota eu:n tuella ei korjata vaan se lähtee vasta muutaman sukupolven päästä muuttumaan.Suomalaista elämänmuotoa arvostellen ei täälläkään päästä kuin riidan tasolle.Sinä Jyrki boy voisit myös oppia että joka maan tavat on juuri heille muokkautuneet ja niitä ei mikään oikeasti heilauta.Minä en koskaan ala Eestinmaalla arvostelemaan asioita joita näen sillä heillä on myös omia tapoja hoitaa asioita.Eurooppalainen kulttuuri on sitä että ei aleta arvostella toisien tapoja eikä koiteta olla "nina püsti" kun tässä kuitenkin mennään eu:ssa.Meillä oli hiukan samaa ilmassa 70 luvulla kun Ruotsiin oli liikenne yli meren.Muuten ihan vain tiedoksi minä en ala vaatimaan anopilta kinkku ja laatikoita joulupöytään kun olemme Eestissä eikä varmaan monet muutkaan "väimehed". Jõudu ja jaksu sulle Jyrki Boy!


      • pahalla
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinun jutut on ihan Keihäsmatkojen ajoilta.Suomalaiset matkustavat ympäri maailmaa eikä siellä kukaan normaali ala mitään kotiruokaa kaipaamaan.Suomalaisia arvostetaan maailman turuilla ja menetpä minne tahansa olet aina tervetullut.Minä tiedän Eestin elämästä paljon,sillä olen käynyt siellä jo 80 luvulla ja osaan kielen ja perheeni on puoliksi sieltä.Eestin miehityksen jälkeinen aika on ollut "metsik majandus" ja sen hedelmät ovat nyt ihmisten kielissä ja mielissä.Eesti on pieni valtio jota eu avittaa niin teiden kuin muuunkin yht kunnan korjaamisessa.Tärkein asia mikä pitäisi korjata on ihmisten ajatusmaailma jota eu:n tuella ei korjata vaan se lähtee vasta muutaman sukupolven päästä muuttumaan.Suomalaista elämänmuotoa arvostellen ei täälläkään päästä kuin riidan tasolle.Sinä Jyrki boy voisit myös oppia että joka maan tavat on juuri heille muokkautuneet ja niitä ei mikään oikeasti heilauta.Minä en koskaan ala Eestinmaalla arvostelemaan asioita joita näen sillä heillä on myös omia tapoja hoitaa asioita.Eurooppalainen kulttuuri on sitä että ei aleta arvostella toisien tapoja eikä koiteta olla "nina püsti" kun tässä kuitenkin mennään eu:ssa.Meillä oli hiukan samaa ilmassa 70 luvulla kun Ruotsiin oli liikenne yli meren.Muuten ihan vain tiedoksi minä en ala vaatimaan anopilta kinkku ja laatikoita joulupöytään kun olemme Eestissä eikä varmaan monet muutkaan "väimehed". Jõudu ja jaksu sulle Jyrki Boy!

        mutta mene sinä poro metsään omien joukkoon!!


      • Tõmba uttu
        pahalla kirjoitti:

        mutta mene sinä poro metsään omien joukkoon!!

        Tästä aiheesta juuri puhuin tuossa kirjoituksessani.Mikä on kun ei kulje? Tuo "Poroittelu" on juuri sitä heikkoa itsetuntoa jota koitetaan näin nostaa.Meillä on tietty joukko ihmisiä riipumatta kansalaisuudesta jolla on jäänyt jotain oppimatta.Minä muuten olen täällä kirjoittelemassa ihan varmasti ja sitäpä ei estä yksi eikä toinenkaan.Nämä palstat on tarkoitettu kaikille joten.........


      • kyselen
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinun jutut on ihan Keihäsmatkojen ajoilta.Suomalaiset matkustavat ympäri maailmaa eikä siellä kukaan normaali ala mitään kotiruokaa kaipaamaan.Suomalaisia arvostetaan maailman turuilla ja menetpä minne tahansa olet aina tervetullut.Minä tiedän Eestin elämästä paljon,sillä olen käynyt siellä jo 80 luvulla ja osaan kielen ja perheeni on puoliksi sieltä.Eestin miehityksen jälkeinen aika on ollut "metsik majandus" ja sen hedelmät ovat nyt ihmisten kielissä ja mielissä.Eesti on pieni valtio jota eu avittaa niin teiden kuin muuunkin yht kunnan korjaamisessa.Tärkein asia mikä pitäisi korjata on ihmisten ajatusmaailma jota eu:n tuella ei korjata vaan se lähtee vasta muutaman sukupolven päästä muuttumaan.Suomalaista elämänmuotoa arvostellen ei täälläkään päästä kuin riidan tasolle.Sinä Jyrki boy voisit myös oppia että joka maan tavat on juuri heille muokkautuneet ja niitä ei mikään oikeasti heilauta.Minä en koskaan ala Eestinmaalla arvostelemaan asioita joita näen sillä heillä on myös omia tapoja hoitaa asioita.Eurooppalainen kulttuuri on sitä että ei aleta arvostella toisien tapoja eikä koiteta olla "nina püsti" kun tässä kuitenkin mennään eu:ssa.Meillä oli hiukan samaa ilmassa 70 luvulla kun Ruotsiin oli liikenne yli meren.Muuten ihan vain tiedoksi minä en ala vaatimaan anopilta kinkku ja laatikoita joulupöytään kun olemme Eestissä eikä varmaan monet muutkaan "väimehed". Jõudu ja jaksu sulle Jyrki Boy!

        että kuka on täällä vaatimassa muutoksia tai eestiläisiä tapoja suomeen????
        Täällä olemme ihmeissä kun olemme tottunut kulttuuriin ja sitä kun suomessa ei ole niin on ihan luonnolista että olemme pikkasen ihmeissään.

        En minä sen takia lasta koulusta pois ota (kerron vaan hänelle miten muualla maailmassa koulu alkaa että on tietoinen) enkä minä jätä jouluakaan väliin sen takai että en tykkää suomalaisesta jouluruuasta (ostan kaupasta eestiläistä enkä pakota suomalaisia vieraita sitä syömään), enkä hermostu siitä että jos täällä ylipäätään naapuri jotain puhuu niin aihe on vain sää (käyn usein kotona ja täällä kotimaisia vieraita ja siten saan puhenälkäänsä tyytytettyä) yms...


      • Hyvä Kysymys
        kyselen kirjoitti:

        että kuka on täällä vaatimassa muutoksia tai eestiläisiä tapoja suomeen????
        Täällä olemme ihmeissä kun olemme tottunut kulttuuriin ja sitä kun suomessa ei ole niin on ihan luonnolista että olemme pikkasen ihmeissään.

        En minä sen takia lasta koulusta pois ota (kerron vaan hänelle miten muualla maailmassa koulu alkaa että on tietoinen) enkä minä jätä jouluakaan väliin sen takai että en tykkää suomalaisesta jouluruuasta (ostan kaupasta eestiläistä enkä pakota suomalaisia vieraita sitä syömään), enkä hermostu siitä että jos täällä ylipäätään naapuri jotain puhuu niin aihe on vain sää (käyn usein kotona ja täällä kotimaisia vieraita ja siten saan puhenälkäänsä tyytytettyä) yms...

        Miksi vietät aikaasi täällä? Miksi et ole rakentamassa kotimaatasi.Virolainen kulttuuri mitä se on onko se kartanoherrojen maaorjien aikaista vai novostovoliiton aikaista kultturia.Viron kulttuuri onhan sitä kin


      • ovat suomessa
        Hyvä Kysymys kirjoitti:

        Miksi vietät aikaasi täällä? Miksi et ole rakentamassa kotimaatasi.Virolainen kulttuuri mitä se on onko se kartanoherrojen maaorjien aikaista vai novostovoliiton aikaista kultturia.Viron kulttuuri onhan sitä kin

        Kartanonherrat asuvat suomessa ja sinäkin palvelet heitä,pakko opiskelet kieltä ja palvot heitä kaksikielisyydellä!! ja kuuleman mukaan kaikki kulttuuri mitä vähäkin teillä on on tullut ruotsista.Olette aina ollet itän tai lännen painostuksen alaisena,sekä kansa että poliitikot ja lännen painostus jatkuu viellä vuonna 2006 eikä loppua ole näkyvissä.


      • .........................
        jyrki01 kirjoitti:

        Ma vaidlen sulle vastu, et soomlane ei aja oma kombeid välismaal taga. Ja veel kuidas ajab. Kui soomlane läheb näiteks kuhugi, kasvõi Kanaaridele, Jõule veetma, siis mis tal kohvris kaasas on? Ikka midagi soomemaist jõulutoitu. Tuntud kuurortide restoranides otsib toidumenüüst oma pippuripihvia, jne., jne. Olin Moskvas messil, ülem turtsus ikka, et meil Soomes nii ei tehta, jne. Mille peale ma kostsin, et see ei ole Soome, see on Venemaa. Tegelikult tuleb asju rahulikult võtta. Issanda loomaaed on ju rikas!

        sinun puheet ovat virolaisia ja venäläisiä kansan satuja.


      • ollut
        Rekka Pekka kirjoitti:

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!

        kuinka moni on ollut koulussa narvassa tai sillanmaessä meno on kuin villissälännessä en laitaisi omaa lastani sinne koskaan.se on viroa vaikka virolaiset itse mielellään sanovatkin muuta.kyllä viro on vielä kehitys maa monessa asiassa.


      • jyrki01
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinun jutut on ihan Keihäsmatkojen ajoilta.Suomalaiset matkustavat ympäri maailmaa eikä siellä kukaan normaali ala mitään kotiruokaa kaipaamaan.Suomalaisia arvostetaan maailman turuilla ja menetpä minne tahansa olet aina tervetullut.Minä tiedän Eestin elämästä paljon,sillä olen käynyt siellä jo 80 luvulla ja osaan kielen ja perheeni on puoliksi sieltä.Eestin miehityksen jälkeinen aika on ollut "metsik majandus" ja sen hedelmät ovat nyt ihmisten kielissä ja mielissä.Eesti on pieni valtio jota eu avittaa niin teiden kuin muuunkin yht kunnan korjaamisessa.Tärkein asia mikä pitäisi korjata on ihmisten ajatusmaailma jota eu:n tuella ei korjata vaan se lähtee vasta muutaman sukupolven päästä muuttumaan.Suomalaista elämänmuotoa arvostellen ei täälläkään päästä kuin riidan tasolle.Sinä Jyrki boy voisit myös oppia että joka maan tavat on juuri heille muokkautuneet ja niitä ei mikään oikeasti heilauta.Minä en koskaan ala Eestinmaalla arvostelemaan asioita joita näen sillä heillä on myös omia tapoja hoitaa asioita.Eurooppalainen kulttuuri on sitä että ei aleta arvostella toisien tapoja eikä koiteta olla "nina püsti" kun tässä kuitenkin mennään eu:ssa.Meillä oli hiukan samaa ilmassa 70 luvulla kun Ruotsiin oli liikenne yli meren.Muuten ihan vain tiedoksi minä en ala vaatimaan anopilta kinkku ja laatikoita joulupöytään kun olemme Eestissä eikä varmaan monet muutkaan "väimehed". Jõudu ja jaksu sulle Jyrki Boy!

        Tead, see mida mina kirjutasin, pärinevad just Soome tv, nii YLE, MTV3 kui Nelosen viimase detsembri uudistest, kus pered vastavad korrespondentide küsimustele, et neil Kanaaridele Jõuluveetmiseks omad soome toidud kaasas. Nii, et ei tasu midagi siin sarvi vastu ajada. No ja mis siis kui on kaasas. Võtku nii palju kui jaksavad.
        Sa ütled, et teiste rahvaste kombeid ei arvustata, kuigi ei ole soomlased ühti nii puhtad ses asjas. Mina tunnen Venemaad ja venelasi läbi ja lõhki. Minu ülem, soomlane, aga mitte. Ja tema turtsumistele venelaste "valedest" tegemistest Venemaa reisidel ütlesin, et Venemaal toimitakse nii nagu nemad on harjunud tegutsema. Maassa maan tavalla! Mina neid ei õpeta, vaid vastupidi küsin neilt, sest tean, et nemad mind juba ei huija.
        Sinu kriitikast minu aadressil ma ei saanud aru. Arvan, et sa ei saa veel eesti keelest hästi aru, seepärast panid natuke mööda.


      • oppilas..
        ollut kirjoitti:

        kuinka moni on ollut koulussa narvassa tai sillanmaessä meno on kuin villissälännessä en laitaisi omaa lastani sinne koskaan.se on viroa vaikka virolaiset itse mielellään sanovatkin muuta.kyllä viro on vielä kehitys maa monessa asiassa.

        No Narva ja Sillamäe ovat melkein kuin Ahvenanmaa Suomessa sillä erotuksella että siellä sentään on eestinkieliset koulut kun taas Ahvenanmalla ei ole ,ajatelkaa että omassa maassa ei ole suomenkielistä koulua!! ihan kehitysmaan menoa.


      • menosta vielä
        ollut kirjoitti:

        kuinka moni on ollut koulussa narvassa tai sillanmaessä meno on kuin villissälännessä en laitaisi omaa lastani sinne koskaan.se on viroa vaikka virolaiset itse mielellään sanovatkin muuta.kyllä viro on vielä kehitys maa monessa asiassa.

        En tiedä mitä hurjalla menolla nyt tarkoitit mutta kun kerran halusit vertailla niin Ahvenanmaalla poltetaan postilaatikot missä suomenkileinen nimi,lehteen _ei saa_ laittaa suomenkielistä ilmoitusta (ei edes kuolinilmoitusta),siellä ei ole suomenkielistä kirkkoa ja asukkaat ottaisivat(kysely nuorilta)mielummin somaleja sinne asumaan kuin suomalaisia,koulussa _kiellettiin_ laulamasta suomenkielellä ja lista sen kun jatkuu.
        On teilläkin aika hurja meno maassanne!
        Laita ekaksi omassa maassa asiat kuntoon ja tule sitten arvostelemaan menoa muualla!


      • Rohkem sitkust
        ovat suomessa kirjoitti:

        Kartanonherrat asuvat suomessa ja sinäkin palvelet heitä,pakko opiskelet kieltä ja palvot heitä kaksikielisyydellä!! ja kuuleman mukaan kaikki kulttuuri mitä vähäkin teillä on on tullut ruotsista.Olette aina ollet itän tai lännen painostuksen alaisena,sekä kansa että poliitikot ja lännen painostus jatkuu viellä vuonna 2006 eikä loppua ole näkyvissä.

        Meidän miehet ja naiset ajoivat vihollisen pois kun taas te nostitte kädet pystyyn.Nyt olette taas liitossa natoon kun yksin teistä ei ole.Suomen leijona karjahtaa jos tarvitaan ja sitä kunnioitetaan koko maailmassa.Olemme onnelisia omasta itsenäisyydestä ja että Venäjäkin kunnioitti meitä maksamalla velkansa pois vot.


      • ahh???
        Rekka Pekka kirjoitti:

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!

        Kaks väga armastusväärset ja "röömsameelset" eestlast(?) oma agressiivsete kommentaaridega soovisid vaid öli tulle valada ja ilmselt saavutasid ka oma eesmärgi.

        Ma ise näen selle pere esimese koolipäeva ehmatuses-jahmatuses hoopis medali teist kylge.

        Nimelt EU on teinud vabale tööjöu liikumisele kyll väravad lahti ja käib hoogne tööjöu värbamispoliitika (ka Soome poolt), kuid kahe silma vahele on jäänud töötajate sisseelamispoliitika, mistöttu nii mönigi riik vöib seetöttu kaotada head töökäed.
        Info teiste riikide elamistavade ja seaduste kohta on vähene, ebatöene vöi puudub yldse.
        Usun, et selle koha pealt peaks nii poliitikud kui ka muud riigitegelased omavahje tihedamat koostööd ja tutvustamistööd tegema. Loodetavasti ajapikku kaovad siis ka igasugused arusaamatused.

        Eesti poolt toode näide, kuidas Eestis esimene koolipäev möödub. See oli selleks, et ehk see info jälle aitab mönda soome peret, kellel on kavas tulla Eestisse elama ja poleks siis omalt poolt ehmatuses.

        Siin vötab söna ka päris palju asjalikke soomlasi ja nii mönigi nendepoolne info on jälle kasuks eestlastele. Nii et ärgem vötkem isiklikult asju.
        Ehk muudaks selle foorumi siiski omavaheliste mötete ja kogemuste foorumiks, mitte kriitikatoaks?

        Eesti riik ei kao maailmakaardilt kuhugi, yksköik kui palju meid ka mujal ei sarjataks.
        Palju on jöutud 15.aasta vältel ära teha, palju on valesti tehtud ja plaju on veel teha. Arenguruumi jätkub nii Eestile kui ka Soomele.

        Soome poolt ei tasuks karta mingit massilist eestlaste mamudeks muutumist. Suurem osa eestlasi käib Soomes (ja mujal välismaal) siiski tööl, et oma uute kogemuste ja teadmistega anda omapoolne panus Eesti riigi ylesehitamisele.


      • väike riik
        Rohkem sitkust kirjoitti:

        Meidän miehet ja naiset ajoivat vihollisen pois kun taas te nostitte kädet pystyyn.Nyt olette taas liitossa natoon kun yksin teistä ei ole.Suomen leijona karjahtaa jos tarvitaan ja sitä kunnioitetaan koko maailmassa.Olemme onnelisia omasta itsenäisyydestä ja että Venäjäkin kunnioitti meitä maksamalla velkansa pois vot.

        Vörreldes Soomega on Eesti mitu korda väiksem riik.
        Mida väiksem riik, seda kiiremini toimub areng, kuid samas väike riik ei suuda välisvaenlasele ise yksi vastu panna, seetöttu oleme sunnitud olema ka Nato liige.


      • Tõmba uttu
        jyrki01 kirjoitti:

        Tead, see mida mina kirjutasin, pärinevad just Soome tv, nii YLE, MTV3 kui Nelosen viimase detsembri uudistest, kus pered vastavad korrespondentide küsimustele, et neil Kanaaridele Jõuluveetmiseks omad soome toidud kaasas. Nii, et ei tasu midagi siin sarvi vastu ajada. No ja mis siis kui on kaasas. Võtku nii palju kui jaksavad.
        Sa ütled, et teiste rahvaste kombeid ei arvustata, kuigi ei ole soomlased ühti nii puhtad ses asjas. Mina tunnen Venemaad ja venelasi läbi ja lõhki. Minu ülem, soomlane, aga mitte. Ja tema turtsumistele venelaste "valedest" tegemistest Venemaa reisidel ütlesin, et Venemaal toimitakse nii nagu nemad on harjunud tegutsema. Maassa maan tavalla! Mina neid ei õpeta, vaid vastupidi küsin neilt, sest tean, et nemad mind juba ei huija.
        Sinu kriitikast minu aadressil ma ei saanud aru. Arvan, et sa ei saa veel eesti keelest hästi aru, seepärast panid natuke mööda.

        Kas "huija" on Eesti keelt?
        Vaevalt, äkki sina peaksid kooli minema. Mina oskan päris hästi Eesti keelt ja saan aru kah! Mulle tundub, et sa tahad lihtsalt siin oma "tarkus" teistele näidata. Miks sa pead mulle Eesti keeles kirjutama kui sa näed, et olen Soomlane. Tõmba on nüüd "päris, päris" :) vihane!!! Mine nüüd Jyrki boy memme juurde ja palu kõhutäis kama.:)
        Ärme vaidle erimeelsete asjade pärast, eks!
        Meil kõigil oma mõtteviis!


      • jyrki01
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Kas "huija" on Eesti keelt?
        Vaevalt, äkki sina peaksid kooli minema. Mina oskan päris hästi Eesti keelt ja saan aru kah! Mulle tundub, et sa tahad lihtsalt siin oma "tarkus" teistele näidata. Miks sa pead mulle Eesti keeles kirjutama kui sa näed, et olen Soomlane. Tõmba on nüüd "päris, päris" :) vihane!!! Mine nüüd Jyrki boy memme juurde ja palu kõhutäis kama.:)
        Ärme vaidle erimeelsete asjade pärast, eks!
        Meil kõigil oma mõtteviis!

        Kuule mees, mina ju sind ei kirunud, miks sa siis mind kirud? Mina ju ei küsi sinult, miks sul eestlasest naine, kas omade hulgas ei ole muidu lööki või? Paistab jah, et oled viiekümnele lähestuv, kiilaspäisusele kalduv, õllekõhuga ja suust haisev kui kõneled. Ahjaa, mis su haridusse puutub, siis pärast põhikooli mingi ametikooli lõpetanu. Kogu moos! Mina olen akadeemilise haridusega ja Soomes väga heal tööl tänu oma kogemustele ja teadmistele, mida on vaid vähestel soomlastel.
        Sitä kaikkea voisin ihan rauhallisesti kirjoittaa myös suomeksikin. Mutta, joskus kun näen täällä palstalla juntteja, niin teen niin kun venäläisten kanssakin, ”nyrkki silmään”. Miksi? Koska siinä ei ole mitään eroa suomalaisen ja venäläisen välillä? Jopa Mauno Koivisto kirjoitti viimeisessä kirjassansa, että ”…me suomalaiset olemme venäläisiä”.
        Mikä liittyy sanaan ’huijaus’, niin sitä suomalaista sanaa käyttävät virolaiset hyvin kun puhutaan siitä mitä se sana tarkoittaa suomeksi, koska venäjän kielessä on sana ’hui’, ja se tarkoittaa jopa jotakin muuta kuin suomen kielinen sana.


      • ha-ha-ha
        jyrki01 kirjoitti:

        Kuule mees, mina ju sind ei kirunud, miks sa siis mind kirud? Mina ju ei küsi sinult, miks sul eestlasest naine, kas omade hulgas ei ole muidu lööki või? Paistab jah, et oled viiekümnele lähestuv, kiilaspäisusele kalduv, õllekõhuga ja suust haisev kui kõneled. Ahjaa, mis su haridusse puutub, siis pärast põhikooli mingi ametikooli lõpetanu. Kogu moos! Mina olen akadeemilise haridusega ja Soomes väga heal tööl tänu oma kogemustele ja teadmistele, mida on vaid vähestel soomlastel.
        Sitä kaikkea voisin ihan rauhallisesti kirjoittaa myös suomeksikin. Mutta, joskus kun näen täällä palstalla juntteja, niin teen niin kun venäläisten kanssakin, ”nyrkki silmään”. Miksi? Koska siinä ei ole mitään eroa suomalaisen ja venäläisen välillä? Jopa Mauno Koivisto kirjoitti viimeisessä kirjassansa, että ”…me suomalaiset olemme venäläisiä”.
        Mikä liittyy sanaan ’huijaus’, niin sitä suomalaista sanaa käyttävät virolaiset hyvin kun puhutaan siitä mitä se sana tarkoittaa suomeksi, koska venäjän kielessä on sana ’hui’, ja se tarkoittaa jopa jotakin muuta kuin suomen kielinen sana.

        huijaus on tulnud sönast "hui"
        ma ei tulnud selle pealegi....;D

        teate sommid, mida söna "hui" tähendab vene keeles?

        :DDDDDDDDDDD


      • Tõmba uttu
        jyrki01 kirjoitti:

        Kuule mees, mina ju sind ei kirunud, miks sa siis mind kirud? Mina ju ei küsi sinult, miks sul eestlasest naine, kas omade hulgas ei ole muidu lööki või? Paistab jah, et oled viiekümnele lähestuv, kiilaspäisusele kalduv, õllekõhuga ja suust haisev kui kõneled. Ahjaa, mis su haridusse puutub, siis pärast põhikooli mingi ametikooli lõpetanu. Kogu moos! Mina olen akadeemilise haridusega ja Soomes väga heal tööl tänu oma kogemustele ja teadmistele, mida on vaid vähestel soomlastel.
        Sitä kaikkea voisin ihan rauhallisesti kirjoittaa myös suomeksikin. Mutta, joskus kun näen täällä palstalla juntteja, niin teen niin kun venäläisten kanssakin, ”nyrkki silmään”. Miksi? Koska siinä ei ole mitään eroa suomalaisen ja venäläisen välillä? Jopa Mauno Koivisto kirjoitti viimeisessä kirjassansa, että ”…me suomalaiset olemme venäläisiä”.
        Mikä liittyy sanaan ’huijaus’, niin sitä suomalaista sanaa käyttävät virolaiset hyvin kun puhutaan siitä mitä se sana tarkoittaa suomeksi, koska venäjän kielessä on sana ’hui’, ja se tarkoittaa jopa jotakin muuta kuin suomen kielinen sana.

        Sinä lähdit sitten lokalinjalle kun huomasit että näen sinun heikkoutesi ja huomasit että joku muukin osaa Eestiä etkä vain sinä.Tiedän senkin mitä hui tarkoittaa mutta tässä en ala moisia ruotimaan.Olen oppinut mies ja hyvässä virassa joten se siitä.Sinun kirjoituksesta paistaa katkeruus ja ehkä olet "virassa" jossa sinua viedään kuin leijaa.Nyrkki silmään on aika karkeaa ja rumaa kielenkäyttöä jota juuri metsäsuomalaisen suusta voi odottaakkin olethan mitä ilmeisemmin juuri sitä ryhmää.Minun naisvalintani on oma asiani mutta sen voi sanoa että kotimaasta löytyy aina tällaiselle miehelle seuraa vaan sepä ei nyt ole pääasia.Minusta sinun kannattaisi käydä kirjastossa Jyrki boy ja ota käytöksen kultainen kirja jota voit lukea vaikka autolautalla kun aika tulee pitkäksi.Lopuksi suosittelen että voist tutstua Virolaiseen kulttuuriin ihan oikeasti ja tulla sitten esittelemään tänne "oma tarkust" minusta sinun jutut täällä palstalla ovat perin naurettavia sanan varsinaisessa merkityksessä.Keskustelua käydään sivistyneellä tasolla eri klubeissa ja seuroissa, mutta ensin sinun on opittava käytöstavat ja ei saa provosoitua niin nopeasti se osoittaa heikkoutta jota Suomalaisissa on aika harvoin.


      • silm
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinä lähdit sitten lokalinjalle kun huomasit että näen sinun heikkoutesi ja huomasit että joku muukin osaa Eestiä etkä vain sinä.Tiedän senkin mitä hui tarkoittaa mutta tässä en ala moisia ruotimaan.Olen oppinut mies ja hyvässä virassa joten se siitä.Sinun kirjoituksesta paistaa katkeruus ja ehkä olet "virassa" jossa sinua viedään kuin leijaa.Nyrkki silmään on aika karkeaa ja rumaa kielenkäyttöä jota juuri metsäsuomalaisen suusta voi odottaakkin olethan mitä ilmeisemmin juuri sitä ryhmää.Minun naisvalintani on oma asiani mutta sen voi sanoa että kotimaasta löytyy aina tällaiselle miehelle seuraa vaan sepä ei nyt ole pääasia.Minusta sinun kannattaisi käydä kirjastossa Jyrki boy ja ota käytöksen kultainen kirja jota voit lukea vaikka autolautalla kun aika tulee pitkäksi.Lopuksi suosittelen että voist tutstua Virolaiseen kulttuuriin ihan oikeasti ja tulla sitten esittelemään tänne "oma tarkust" minusta sinun jutut täällä palstalla ovat perin naurettavia sanan varsinaisessa merkityksessä.Keskustelua käydään sivistyneellä tasolla eri klubeissa ja seuroissa, mutta ensin sinun on opittava käytöstavat ja ei saa provosoitua niin nopeasti se osoittaa heikkoutta jota Suomalaisissa on aika harvoin.

        Oot-oot.
        Kultainen Kirja?

        Väga huvitav, väga huvitav, kas oled ise seda raamatut lugenud?


      • tahaks
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinä lähdit sitten lokalinjalle kun huomasit että näen sinun heikkoutesi ja huomasit että joku muukin osaa Eestiä etkä vain sinä.Tiedän senkin mitä hui tarkoittaa mutta tässä en ala moisia ruotimaan.Olen oppinut mies ja hyvässä virassa joten se siitä.Sinun kirjoituksesta paistaa katkeruus ja ehkä olet "virassa" jossa sinua viedään kuin leijaa.Nyrkki silmään on aika karkeaa ja rumaa kielenkäyttöä jota juuri metsäsuomalaisen suusta voi odottaakkin olethan mitä ilmeisemmin juuri sitä ryhmää.Minun naisvalintani on oma asiani mutta sen voi sanoa että kotimaasta löytyy aina tällaiselle miehelle seuraa vaan sepä ei nyt ole pääasia.Minusta sinun kannattaisi käydä kirjastossa Jyrki boy ja ota käytöksen kultainen kirja jota voit lukea vaikka autolautalla kun aika tulee pitkäksi.Lopuksi suosittelen että voist tutstua Virolaiseen kulttuuriin ihan oikeasti ja tulla sitten esittelemään tänne "oma tarkust" minusta sinun jutut täällä palstalla ovat perin naurettavia sanan varsinaisessa merkityksessä.Keskustelua käydään sivistyneellä tasolla eri klubeissa ja seuroissa, mutta ensin sinun on opittava käytöstavat ja ei saa provosoitua niin nopeasti se osoittaa heikkoutta jota Suomalaisissa on aika harvoin.

        Lisada tahaks veel yht asja.
        Nimelt olen märganud, et soomlastele antakse täiesti VABA VOLI haukuda eestlaste kallal igasuguste sönadega, vaadake kasvöi seda palsta vöi teisi, mitte yks soomlane ei tule vahele vaid ilmselt nauditakse körvalt.

        Suhtlemine nöuab mölemapoolset tsiviliseeritust. Nii et pole mötet kogu aeg köik syy eestlaste kaela veeretada.

        Kibestumine on hoopis midagi muud. Kyll aga vötab selline suhtlemine lihtsalt ettevaatlikuks.

        Läbi neti pole mitte kellegi vöimalik oma kultuuri pähe määrida


      • jyrki01
        Tõmba uttu kirjoitti:

        Sinä lähdit sitten lokalinjalle kun huomasit että näen sinun heikkoutesi ja huomasit että joku muukin osaa Eestiä etkä vain sinä.Tiedän senkin mitä hui tarkoittaa mutta tässä en ala moisia ruotimaan.Olen oppinut mies ja hyvässä virassa joten se siitä.Sinun kirjoituksesta paistaa katkeruus ja ehkä olet "virassa" jossa sinua viedään kuin leijaa.Nyrkki silmään on aika karkeaa ja rumaa kielenkäyttöä jota juuri metsäsuomalaisen suusta voi odottaakkin olethan mitä ilmeisemmin juuri sitä ryhmää.Minun naisvalintani on oma asiani mutta sen voi sanoa että kotimaasta löytyy aina tällaiselle miehelle seuraa vaan sepä ei nyt ole pääasia.Minusta sinun kannattaisi käydä kirjastossa Jyrki boy ja ota käytöksen kultainen kirja jota voit lukea vaikka autolautalla kun aika tulee pitkäksi.Lopuksi suosittelen että voist tutstua Virolaiseen kulttuuriin ihan oikeasti ja tulla sitten esittelemään tänne "oma tarkust" minusta sinun jutut täällä palstalla ovat perin naurettavia sanan varsinaisessa merkityksessä.Keskustelua käydään sivistyneellä tasolla eri klubeissa ja seuroissa, mutta ensin sinun on opittava käytöstavat ja ei saa provosoitua niin nopeasti se osoittaa heikkoutta jota Suomalaisissa on aika harvoin.

        Tänan soojalt soovituste eest tutvuda oma maa ajaloo ja kultuuriga. Mina tunnen oma maa ajalugu ja kultuuri, alates ürgajast kuni tänapäevani. Aga sina ei tunne ei oma maa ajalugu ega kultuuri, Eesti omast juba rääkimata.
        Ma ei usu, et sa nüüd eriti hea haridusega oled, nagu sa väidad. Ja tead miks? Esiteks, oled heal juhul mingi väike ametnik kusagil kohalikus omavalitsuses, nagu sa ise kirjutasid ("...virassa..."). Aga need, ka Eestis muideks, on kõige kiuslikumad tüübid. Teiseks, hea haridusega, olgu see siis kutse- või akadeemilise haridusega, inimesed on üldiselt erasektoris, kus saavad oma teadmisi ja oskusi realiseerida, ning vastavalt sellele on ka sissetulekud kõrgemad. Ka mina olen erasektoris. Ja ma naudin oma tööst. Ma olen kontsernis ainuke, kes tunneb Venemaad ja venelasi üdini. Aga ma ei lase kunagi endale pähe istuda, ükskõik, kes see ka ei ole. Kasvõi peadirektor. Kolmandaks, kahtlen tegelikult, et sa isegi kusagil kontoris istud. Miks? Su soome keel on jube. Ega käed hommikuti ei värise sul?
        Mis aga su naisevalikusse puutub, siis mida su suguvõsa selle kohta arvas kui sai teada, et eestlane naiseks? Ega vist ikka päris hästi ei suhtunud. Kõva häälega kiitsid, tegelikult aga sisistasid. Tean väga hästi, mida supisoomlased eesti naiste kohta ütlevad/arvavad. Kui väidad, et sinusugusele kõvale kutile ka Soomest leidnuks, siis miks sa ei võtnud? Milles viga, kallis mees? Kas ei seisa nende peale või?
        Millal viimati ise raamatukogus käisid? Kas sul käbikülas selline asi üldse ongi? Või on raamatukoguhoidja asemel mingi tädike tänaval, kes jagab "Vahitorni". See viimane vist ongi su kuldne raamat, mida soovitad lugeda.


      • Tõmba jälle
        jyrki01 kirjoitti:

        Tänan soojalt soovituste eest tutvuda oma maa ajaloo ja kultuuriga. Mina tunnen oma maa ajalugu ja kultuuri, alates ürgajast kuni tänapäevani. Aga sina ei tunne ei oma maa ajalugu ega kultuuri, Eesti omast juba rääkimata.
        Ma ei usu, et sa nüüd eriti hea haridusega oled, nagu sa väidad. Ja tead miks? Esiteks, oled heal juhul mingi väike ametnik kusagil kohalikus omavalitsuses, nagu sa ise kirjutasid ("...virassa..."). Aga need, ka Eestis muideks, on kõige kiuslikumad tüübid. Teiseks, hea haridusega, olgu see siis kutse- või akadeemilise haridusega, inimesed on üldiselt erasektoris, kus saavad oma teadmisi ja oskusi realiseerida, ning vastavalt sellele on ka sissetulekud kõrgemad. Ka mina olen erasektoris. Ja ma naudin oma tööst. Ma olen kontsernis ainuke, kes tunneb Venemaad ja venelasi üdini. Aga ma ei lase kunagi endale pähe istuda, ükskõik, kes see ka ei ole. Kasvõi peadirektor. Kolmandaks, kahtlen tegelikult, et sa isegi kusagil kontoris istud. Miks? Su soome keel on jube. Ega käed hommikuti ei värise sul?
        Mis aga su naisevalikusse puutub, siis mida su suguvõsa selle kohta arvas kui sai teada, et eestlane naiseks? Ega vist ikka päris hästi ei suhtunud. Kõva häälega kiitsid, tegelikult aga sisistasid. Tean väga hästi, mida supisoomlased eesti naiste kohta ütlevad/arvavad. Kui väidad, et sinusugusele kõvale kutile ka Soomest leidnuks, siis miks sa ei võtnud? Milles viga, kallis mees? Kas ei seisa nende peale või?
        Millal viimati ise raamatukogus käisid? Kas sul käbikülas selline asi üldse ongi? Või on raamatukoguhoidja asemel mingi tädike tänaval, kes jagab "Vahitorni". See viimane vist ongi su kuldne raamat, mida soovitad lugeda.

        Sinun kielenkäyttö on kaukana sivistyneen ihmisen kielenkäytöstä.Minä olen varma että Venäjällä olet jo kaskujen ykkösaihe.Minä olen sen verran kova "kutt" että jaksan aina lukea kun kirjoitat noita juttujasi täällä ja koitat olla jotain mitä et valitettavasti ole.Minulla on hyvä työ ja se antaa minulle mahdollisuuden katsella maailmaa ihan firman puolesta.Minä olen nähnyt paljon näitä Jyrki boy tyyppejä joilla on juuri tuo sama ongelma kuin sinulla.Kirjoituksesi "haiskahtaa! pikku "ärimehe"jorinalta jota kuulee usein matkalla Hki-Tal.Mitäpä tässä muuta kuin odotan innolla mitä löydät jälleen sanaisesta arkustasi pistäen kaiken sen tekstimuotoon.Minä luulen että olet täälläkin jo päivän vitsien ykkösaihe sillä eipä nuo Virolaisetkaan ihan tosikkoja ole.Minä annan sulle 3palloa tuosta jutustasi kun Eestissä on 5 pallon systeemi.


      • LLTT
        Rekka Pekka kirjoitti:

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!

        Olipahan paatosta kuin MEK:in mainoksessa! Ehkäpä ei kantsis yleistää noin vahvasti. Suurin osa virolaisista on kelpo työmiehiä ja haluttua työvoimaa, ihan virallisiinkin töihin. Sitä paitsi, ei tämä suomalaistenkaan täsmällisyys ja työn laatu ihan joka asiassa maailman huippuluokkaa ole. Rakennusteollisuus kenties pahin esimerkki suomalaisesta työn laadun kääntöpuolesta.

        Niin ja kuinka niin mikään muu 5miljoonan kansa ei olisi mukamas saanut yhtä paljon aikaiseksi kuin Suomi? Mitenkäs sitten esim Tanska tai Norja?


      • jyrki01
        Tõmba jälle kirjoitti:

        Sinun kielenkäyttö on kaukana sivistyneen ihmisen kielenkäytöstä.Minä olen varma että Venäjällä olet jo kaskujen ykkösaihe.Minä olen sen verran kova "kutt" että jaksan aina lukea kun kirjoitat noita juttujasi täällä ja koitat olla jotain mitä et valitettavasti ole.Minulla on hyvä työ ja se antaa minulle mahdollisuuden katsella maailmaa ihan firman puolesta.Minä olen nähnyt paljon näitä Jyrki boy tyyppejä joilla on juuri tuo sama ongelma kuin sinulla.Kirjoituksesi "haiskahtaa! pikku "ärimehe"jorinalta jota kuulee usein matkalla Hki-Tal.Mitäpä tässä muuta kuin odotan innolla mitä löydät jälleen sanaisesta arkustasi pistäen kaiken sen tekstimuotoon.Minä luulen että olet täälläkin jo päivän vitsien ykkösaihe sillä eipä nuo Virolaisetkaan ihan tosikkoja ole.Minä annan sulle 3palloa tuosta jutustasi kun Eestissä on 5 pallon systeemi.

        Mis mu keelekasutusse puutub, siis ma võin rääkida/kirjutada olenevalt seltskonnast. Kui on haritud, siis ka vastavalt. Kui on matsid koos, siis samuti vastavalt.
        Kuule, kui mina õppisin lugemise juba lasteaias selgeks, siis ma ei pidanud ennast kõvaks kutiks, ja täiskasvanuna mul nagu pole vaja endale enam tähti selgeks teha, nagu sul vist, et näidata ennast kõvana kutina. Sinu viga on se, et sa ei saa mõhkugi aru, millest ma kirjutan. Kõrvaltvaatajale tundub tõesti, justkui üks räägiks aiast, teine aiaaugust. Sul puudub elementaarne argumentatsioon väitluses, ainult lahmimine. Mul pole ühtegi soomlasest sõpra-tuttavat, kes nõndamoodi käituks nagu sina. Jumal tänatud, seepärast ma ei üldista ka. Teisalt, nad kõik on ka haritud, kas siis akadeemilise või ametikooli taustaga.
        Nädalavahetus on tulemas, puhka, joo õlut ja söö HK sinist. Käi saunas. Elust tuleb nautida, aga mitte toriseda.


      • ...............??
        Rekka Pekka kirjoitti:

        Miksi pitää aina etsiä vikoja vaikka oma pesä on hoitamatta? Eesti on kaukana meidän kehityksestä ja meidän maassa on työmoraali toisella tasolla.Eestiläisten luulot omasta maastaan ovat mielikuvia joita he itse päässään pyörittävät.Tänne on turha tulla omia tapoja opettamaan ja koittamaan käännyttää Suomalaiset elämään heidän tapaansa.Suomi on aina pärjännyt maailmalla ja pärjää vastakin.Mikään muu kansa ei ole saanut 5 miljoonan ihmisen voimin näin paljon aikaiseksi.Suomalaiset ovat maailman huippuosaajia ja heitä arvostetaan joka puolella myös Virossa.Virolaisen ihmisen joka tänne on tullut elämäään kannattaa ottaa heti käyttöön paikalliset tavat joihin kuuluu yksi ominaisuus jonka voisi heti oppia (täsmällisyys)Suomeen kotiutunut Virolainen elää samaan tapaan ja saa nauttia tämän pohjolan ihmemaan luonnosta ja hyvinvoinnista.Tervetuloa pohjolan ihmemaahan Suomeen!

        kuidas luulutamine, leelotamine ja luuletamine edeneb?


    • selge

      No see asi on juba ammu kõigile selge ja mina ei saa aru miks siin mõni selle üle veel viitsib vaielda...iga rahvas natuke omamoodi ja sommid on lausa kuulsad üle maailma selle "omamoodi" olemisega.
      Sellest on isegi ameeriklased teinud dokumentaali ja paljud kuulsused kes abielus soomlasega peavad soomlasi omapäraseks rahvaks ja isegi soomes elavad rootslased kutsuvad neid "metsarahvaks".
      Mis siin ikka vaileda ,mis fakt see fakt ega asjale midagi teha pole ja kes seda asja ei näe siis võib olla õnnelik sest on kolinud enda jaoks õigesse kultuuri!
      Head suve lõppu kõigile.

    • Goodman

      Mielenkiintoinen kirjoitus !

      Paljon Virossa on omaa ja paljonko CCCP koulun tuomaa, opintielle " pioneeri hengessä " ajattelua ?

      Oliko jo ennen CCCP aikaa - kaikilla mahdollisuus käydä koulussa ?

    • alustamisest

      minul pole veel kogemust aga laste sõpradest on.Eesti laps kui tuleb külla siis ütleb tere,soome laps tuleb nagu mats tuppa ja ei ütle sõnagi.Häbi!

    • yksin laivalla

      En ymmärrä mikä on ongelma ?

      Suomessa lapset jännittävät varmasti yhtäpaljon ensimmäistä päivää, kuin mitä Virossa !

      • sellest, et

        yhed räägivad aiast, teised aia august.


      • Bitte Plaun
        sellest, et kirjoitti:

        yhed räägivad aiast, teised aia august.

        Monet Suomessa ei tunne Viron systeemiä !

        Jotenkin Viro on jäänyt vain - suomalaisten turisti juttujen - kohteeksi !

        Miten kukaan voi tietää Viron asioista, jos kukaan ei kerro meille ?


      • jyrki01
        Bitte Plaun kirjoitti:

        Monet Suomessa ei tunne Viron systeemiä !

        Jotenkin Viro on jäänyt vain - suomalaisten turisti juttujen - kohteeksi !

        Miten kukaan voi tietää Viron asioista, jos kukaan ei kerro meille ?

        Vain lukemalla, matkustamalla, puhumalla. Jokaisella on oma mielipide asioista. Ja he kaikki ovat oikeassa. Se on ihan ok, mutta totuus on jossakin siinä puolivälissä, josta jotkut pitävät ja toiset taas ehkä eivät pidä.


      • yksin laivalla
        jyrki01 kirjoitti:

        Vain lukemalla, matkustamalla, puhumalla. Jokaisella on oma mielipide asioista. Ja he kaikki ovat oikeassa. Se on ihan ok, mutta totuus on jossakin siinä puolivälissä, josta jotkut pitävät ja toiset taas ehkä eivät pidä.

        Voisko joku virolainen kertoa että missä meennään ?


    • 10 luokkalainen

      Ei ensimmäinen päivä mitään pitkässä juoksussa ratkaise ?

    • nailon

      Pole ime, et mönele, kes elab ikka oma sovjeti ajas, tundub koik imelik, mis mujal maailmas toimub. Elan ise juba väga pikka aega Rootsis (pole sinna kyll tööle roninud suurema palga ahvatlusel), lapsed on seal yles kasvanud ja koolis käinud. Tähtis on ikka see, et kool oleks hea selles möttes, et seal käivad normaalsete valgete inimeste lapsed (mitte alaarenenud neegrid, musulmannid ja muud sarnased), ja ei ole vaja kuulata mingit poliitkorrektset joba, vaid öpitakse keeli, matemaatikat, fyysikat ja muud möistlikku. Mingisugune aktus ei oma minu jaoks mingit suuremat tähtsust. Ka ei huvita mingid sovjeti kombel ylesmukitud emased oma lillekimpudega. Aga nojah, eks Eestis leidub tänapäevalgi veel kylluses neid, kelle elu suurim syndmus on synnipäev ja kes lähevad lapse kooli aktusele ja arsti juurde lillekimbuga.

    • kljhgfds

      gandony v kvadrate

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mina sain ka shoki kui laps siin esimesse klassi läks. Minu poiss oli ülikonnas, lilled öpetajale kaasas jne. Ülejäänud lapsed liivakasti riietes, pölved pükstel välja veninud. Ei ole pidulikkust ega osata maitsekalt lapsi riidesse panna, iseendist rääkimata. Ja eesti lastele ei ole vaja esimeseks rääkida mis on pliiats ja kuidas seda käes hoida.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 152
      4361
    2. Katso: Ohhoh! Miina Äkkijyrkkä sai käskyn lähteä pois Farmi-kuvauksista -Kommentoi asiaa: "En ole.."

      Tämä oli shokkiyllätys. Oliko tässä kyse tosiaan siitä, että Äkkijyrkkä sanoi asioita suoraan vai mistä.... Tsemppiä, Mi
      Tv-sarjat
      115
      3960
    3. Voi kun mies rapsuttaisit mua sieltä

      Saisit myös sormiisi ihanan tuoksukasta rakkauden mahlaa.👄
      Ikävä
      23
      2681
    4. Kyllä poisto toimii

      Esitin illan suussa kysymyksen, joka koska palstalla riehuvaa häirikköä ja tiedustelin, eikö sitä saa julistettua pannaa
      80 plus
      28
      1891
    5. "Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu"..

      "Joka miekkaan tarttuu, se siihen hukkuu".. Näin puhui jo aikoinaan Jeesus, kun yksi hänen opetuslapsistaan löi miekalla
      Yhteiskunta
      22
      1757
    6. Haluan jutella kanssasi Nainen

      Olisiko jo aika tavata ja avata tunteemme...On niin paljon asioita joihin molemmat ehkä haluaisimme saada vastaukset...O
      Ikävä
      15
      1649
    7. Poliisiauto Omasp:n edessä parkissa

      Poliisiauto oli parkissa monta tuntia Seinäjoen konttorin edessä tänään. Haettiinko joku tai jotain pankista tutkittavak
      Seinäjoki
      19
      1625
    8. Haluan tavata Sinut Rakkaani.

      Olen valmis Kaikkeen kanssasi...Tulisitko vastaa Rakkaani...Olen todella valmistautunut tulevaan ja miettinyt tulevaisuu
      Ikävä
      30
      1553
    9. Hermo mennyt sotealueeseen?

      Nyt hammaslääkäriaika peruttiin neljännen kerran. Perumiset alkoi tammikuussa. Nyt uusi aika elokuulle!????
      70 plus
      91
      1551
    10. Onko mies niin,

      että sinulle ei riitä yksi nainen? Minulle suhde tarkoittaa sitoutumista, tosin eihän se vankila saa olla kummallekaan.
      Tunteet
      18
      1511
    Aihe