Niin, miten leikataan portulakkaa? Nipsitäänkö vaan lehdet pois vai onko jotain konstia, jolla kasvu jatkuis mahdollisesti kovempana, kuten basilikalla?
Vastaukset 3
- Kalispera
Ennen kaikkea: mistä saa syötäväksi tarkoitettua vihannesportulakkaa Suomessa, edes maistijaisiksi, ennen kuin sitä ratkeaa vallan kasvattamaan itse ja leikkelemään? Kertokaa oi tämä ensin! Kuulemma sisältää äärimmäisen paljon sekä C-mitamiinia että omega-3 rasvahappoja.
- Kalispera
Siis: C-Vitamiinia...
- Kalimera
Ja miltä portulakka maistuu, sekä millainen on sen "suutuntu", eli miltä tuntuu suussa? Voidaanko makua ja rakennetta verrata johonkin toiseen tutumpaan yrttiin tai vihannekseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.361326Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke631108Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63983- 58958
- 69816
- 51811
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81726Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38708- 82692
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30645