Muistakaahan hyvät ystävät et lemmikit hermostuu hössöttämisestä! Ja parashan joulu lahja lemmikeille on yhdessä olo eikä se uusinta muotia oleva nahkalelu! Ja eikä ne herkutkaan niille kovin hyvää tee! (ihmisten herkut) mutta possunkorvat kyl varmaan maistuu. NO HYVÄÄÄ UUTTA VUOTTA KAIKILLE
Lemmikeiden joulu..............HUOM!
*girlpower*
8305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kukapa niitä muotileluja muka koirille ostaisikaan.. ja itseasiassa possunkorvat eivät ole koiralle kovinkaan terveellisiä loppujen lopuksi.. vaikka nameja toki ovatkin..
Enpä usko, että se pikkuinen hössöttäminen joskus mitenkään pahaksi olisi.
On se! Ei lemmikit (varsinkaan koirat) pidä liika hössötyksestä ne rasittuu siitä! Ja kyl kuule nois kaupois näkee ku ihmiset ostaa ihan hysteerisinä kissoilleen ja koirilleen 20euron leluja. Eihän siinä mitään pahaa (kai) oo mutta ei ne tajuu et "Jaahas, nyt on joulu. JEE" Ei, ei ne tajuu sellasta. Mut vinkki siis oli mitä yritin sanoo et PARAS LAHJA LEMMIKEILLE ON YHDESSÄ OLO...
En mä kuitenkaan usko, et toi on kovinkaan yleistä..toi lelujen osto minkään muodinmukaan..
en ainakaan itse ole sellaisesta kuullut..
ja taas toisaalta.. on se pennuilla ainakin kiva, jos on jotain virikettä yksinkin ollessaan..jne..
ei kai ne nyt sitä joulua ymmärräkään, mutta onkos siitä nyt haittaakaan, vaikka jotain kivaa lahjaksi saisivatkin jouluna?
tokihan se yhdessä olo on tärkeää, mutta.. jos ihmisestä on mukavaa yllättää ja ilahduttaa lemmikkiään jollain kivalla kerran vuodessa, niin syntikös tuo sitten on?
meillä on aina muistettu myös koiria jouluna ja syntymäpäivinä.
Eli jouluisin saavat lahjoja ja extra herkkuja ruokaansa, sekä synttäreinä lahjat ja tottakai täytekakku tehdään
annetaan jouluna koiralle yksi uusi lelu ja kenkäluu, sellainen vähän isompi...
Kun lapsetkin saavat leluja jouluna, mielestäni on ihan oikein antaa koirallekin yksi sellainen.
tuota vähän meinasin.
Ihmisistä on kiva antaa myöskin koirallensa jotain. Ja onhan se varmasti koirastakin kiva jotain saada, vaikka koira ei ihan tajuasikaan mistä on kyse. Paitsi toki, että jostain kivasta.. on hyviä ja uusia tuoksuja, kaikki iloisella mielellä ja uusia jänniä tavaroita.. ja sitten itsekin saa jotain. Jännää. =)
Meidänkin rauhallinen koiravanhuksemme virkistyy jouluisin ja jaksaa leikkiä samallaan kenkäluulla hetken jos toisenkin(sellainen keskikokoinen yleensä annetaan ja muut sukulaiset antavat kanssa jotain, mitä voi sitten antaa joskus myöhemmin) =)
Kunhan hyvät koirien ystävät muistatte herkutellessanne, että SUKLAA on MYRKKYÄ koiralle. Se on tosi pieni määrä, mikä ei ole vielä terveysriski ystävälle. Suosittelisin haukkujen omia herkkutikkuja tms., jos haluaa jotain namia koiralle antaa. Mukavaa joulua ja onnekasta Uutta Vuotta !!
Meidän jo nyt edesmennyt koiruus löysi erään joulun alla meidän konvehtikätkön. No voitte varmaan kuvitella että montako oli jäljellä kun tulimme himaan. Näitä rasioita oli 5-10 kpl. Koira oli niinkuin minä tahansa muunakin päivänä. En toki väitä etteikö tästä jollekkin koiralle voisi olla terveysriskiä. Itse en "lahjo" koiraani edes suklaapatukalla...Hauskaa joulua kaikille! :-)