Koiralle hoitajaa/Helsinki

Koiralle hoitaja

Hei,

Etsin 12 vuotiaalle Griffon Bruxellois urokselle hoitajaa. Olen itse töissä ja opiskelen iltaisin. Koira tarvitsisi ulkoilutusta iltapäivällä ja sillä pitäisi olla seuraa illalla. Asun Helsingissä Meri-Rastilassa ja maksan hoidosta korvauksen. Toivon, että itse olisit yli 14 vuotias ja pystyisit sitoutumaan järjestelyyn arkipäiviksi pidemmäksi aikaa.

Työ sopisi erinomaisesti Vuosaari, Meri-Rastilan suunnassa asuvalle nuorelle joka haluaa tienata taskurahaa. Ihanteellista olisi jos itselläsi on pieni koira jota sinun pitää käyttää ulkona ja toinen koira menisi siinä samalla "siivillä".

Jos kiinnostaa ota yhteyttä!

[email protected]

1

488

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annique

      Moi
      Etsin 2- vuotiaalle erittäin kiltille ja iloiselle uros pointterilleni hoitajaa/lenkittäjää ajoittain toistuvien pitkien työpäivieni ajaksi. Lenkittäjää tarvittaisiin niin viikonloppuisin kuin arkisin. Minulla on noin 14 tunnin työpäivä 1-2 kertaa viikossa, jolloin lenkittäjälle olisi tarvetta.

      Olethan vastuuntuntoine ja luotettava. Pienestä korvauksesta voimme keskustella.

      Asumme Vantaalla Pähkinäriteessä.
      Ota yhteyttä sähköpostiini: [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      104
      3672
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2413
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2059
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      36
      936
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      45
      861
    6. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      825
    7. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      820
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      809
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      717
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      89
      705
    Aihe