Maahanmuuttajia

Lontoossa

Tulin juuri Lontoosta. Enpä olisi osannut arvata kuinka paljon "ei englantilaisia" on Lontoossa. Joissain paikoin seurueemme oli ainoat valkoiset, aina ei olisi uskonut että olemme Englannissa!

4

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuttu

      Lontoo on kyllä iso paikka, jonne mahtuu vaikka minkälaista tossunkuluttajaa. Englantilaisia eivät ole pelkästään valkoiset, vaan luultavasti olitte ihan englantilaisten seassa, vaikkei valkoisia naamoja näkynytkään! Totta, etteivät ole monet enää puhdasta anglosaksista verta ... Englanti on kuitenkin entinen siirtomaavalta.

      Tervetuloa suureen maailmaan!

    • Nimetön

      Mukana saattoi olla myös muutama ei-valkoinen skotlantilainen. :-DD

      Suosittelen jonkinasteista värisokeutta jos aiot matkustella elämässäsi enemmänkin.

    • Zeynep1

      saestan muita kirjoitukseesi vastanneita: englantilaisia on kaikenvarisia. Iso-Britannian n. 60 miljoonan vaestosta n. 10% on talla hetkella 'varillisia' ja heista suurin osa asuu Lontoossa.

      Taman lisaksi Briteissa asuu n. 4-5 miljoonaa muualta kotoisin olevaa ihmista, mm. yli 400,000 intialaista, 30,000 suomalaista, 400,000 puolalaista ja 57,000 turkkilaista joita ei kylla rankata miksikaan 'maahanmuuttajiksi' muissa kuin aivan aarioikeistolaisissa uusnatsipiireissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4659
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe