Tulin juuri Lontoosta. Enpä olisi osannut arvata kuinka paljon "ei englantilaisia" on Lontoossa. Joissain paikoin seurueemme oli ainoat valkoiset, aina ei olisi uskonut että olemme Englannissa!
Maahanmuuttajia
Lontoossa
4586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lontoo on kyllä iso paikka, jonne mahtuu vaikka minkälaista tossunkuluttajaa. Englantilaisia eivät ole pelkästään valkoiset, vaan luultavasti olitte ihan englantilaisten seassa, vaikkei valkoisia naamoja näkynytkään! Totta, etteivät ole monet enää puhdasta anglosaksista verta ... Englanti on kuitenkin entinen siirtomaavalta.
Tervetuloa suureen maailmaan!
Mukana saattoi olla myös muutama ei-valkoinen skotlantilainen. :-DD
Suosittelen jonkinasteista värisokeutta jos aiot matkustella elämässäsi enemmänkin.
http://www.sanakirja.net/index.htm ja täältä vastauys ihan kaikkeen http://www.makupalat.fi/Categories.aspx?classID=cd8854ae-7077-482e-a32d-f595b003d186
saestan muita kirjoitukseesi vastanneita: englantilaisia on kaikenvarisia. Iso-Britannian n. 60 miljoonan vaestosta n. 10% on talla hetkella 'varillisia' ja heista suurin osa asuu Lontoossa.
Taman lisaksi Briteissa asuu n. 4-5 miljoonaa muualta kotoisin olevaa ihmista, mm. yli 400,000 intialaista, 30,000 suomalaista, 400,000 puolalaista ja 57,000 turkkilaista joita ei kylla rankata miksikaan 'maahanmuuttajiksi' muissa kuin aivan aarioikeistolaisissa uusnatsipiireissa.