Hei, onks kellään ollu ongelmia AirBagin Spiraalikaapelista.... että se hankaisi ohjauspyörää kääntäessä ja aiheuttaa epämiellyttävän nitinä-äänen ohjaukseen?
Entäs, millaisia iskareita (merkki/malli) suosittelette 180tuhatta ajettuun 1999 avensikseen??? Kiitos :)
AirBag Spiraalikaapeli
4
913
Vastaukset
yli 5v. seuraanneena en ole kuullut moisesta spriraalikaapeliongelmasta. Uutukaisia en tietenkään tyrmää.....
Mitä iskareihin tulee niin laitoin juuri sinun kilometrimäärälläsi alle Monroe Sensatracit (vissiin myydään Reflex nimisenä nykyään) ja olen ollut täysin tyytyväinen valintaani. (Nyt 350tkm mittarissa)
Maksoivat noin 400e pakettina eli arvioisin 80 eteen ja 120 taakse. Hinta siis 2002.- että näin.....
Minun Avensikseen vaihdettiin spiraalikaapeli jo takuuaikana aiheutti ikävän helinän rattia heilutettaessa.Auton vuosimalli 2010.
Helinä loppui siihen mutta alkoi puolen vuoden päästä uudelleen.
Osa maksoi muuten 500 euroa ja työt päälle mulla toki meni takuuseen. - Awe II
Isän 2000 vuosmallin kulkine pitää kans meteliä, mutta ei kuulemma haittaa. Itte ku ajelin pelillä niin pirullisen nitinän se piti!
Iskän peliin laitettiin perus monroet (lue halvimmat mitä saa) ja toimineet 1 1/2 vuotta hyvin. - Jore
Napsahtaa kun ajaa kuoppaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 553228
- 623045
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa512909SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p512440- 632191
- 562081
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411035Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit116982Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.124964Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit38944