Soneralta joululahja

Tänään tuli postista soneran 20 euron latauslipuke kiitoksena kuluneesta vuodesta!!
Mukava pikku yllätys!
4462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pakko niiden on jotain tehdä, ettet suutu hirveästi, kun saat poliisilta kuulla, että sinua on salakuunneltu

Äänestä

Telialta tuli 100 euroa puheaikaa alkaen toukokuusta (10 e/kk). Taitavat olla täysin sekaisin siellä Telialla. En ole soittanut yhtään puhelua kyseisellä liittymällä, vaan otin liittymän lahjakortin takia ja sanon sen irti ennen kuin ilmaiset 6kk kuluvat umpeen. Aika epätoivoista touhua.

Äänestä

pitäskö laittaa vihanen viesti meneen soneralle. sama liittymä on ollut käytössä jostain vuodesta -96 ja mitään muuta lahjaa en oo ikinä soneralta saanu ku jokakuukautisen laskun.

Äänestä
  • Sama juttu mullakin.. Vaikkakin liittymä mulla on ollut "vain" vuodesta 1998.. No eipä ole enää, sillä vaihdoin just radiolinjaan =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siomab kirjoitti:

Tänään tuli postista soneran 20 euron latauslipuke kiitoksena kuluneesta vuodesta!!
Mukava pikku yllätys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu