Kuntalantie 9

Millasta jengiä asuu kuntalantie 9:sissä? Oon kait muuttamas sinne..
61995
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä hyvä mies - muuta mieluummin vaikka puistikseen sekin on nykyään siistimpi mesta.

Äänestä

Moro! Täällä kuntalantiellä on ollut ihan rauhallista, ainakin 2-4 taloissa. En usko et siellä kadun toisessakaan päässä olisi sen kummosempaa, sehän on se Lidlin pääty. :)

Äänestä

Tuli pari vuotta asuttua a-rapussa ja oli välillä aikamoista menoa...

Äänestä

Minkälainen mesta nykyjään? Uskaltaako opikelija muuttaa?

Äänestä

asuin vuonna 2007-2010 ensin a-rapussa vuoden ja sitten b rapussa 2vuotta. joskus pientä mökää. ja loppuaikoina joku ilmeisesti hakkasi öisin vaimoaan tai muutenvaan riiteli kokoajan. uskoisin että on kuitenkin suht rauhallinen mesta nykyään. aamuisin oli aina naamaverhot a-rapun alaikkunassa kun lähti töihin... ja sitten vielä vinkkinä että autoon ei kannata jättää mitään arvokasta näkyviin..

parempi kun kumpukuja ainakin..:D tai kuusaan rekola.

Äänestä

Asun ite VVO:n talossa Kuntalantie 7:ssa ja tosi rauhallinen ja kiva nurkka tämä ollut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Muuttaja* kirjoitti:

Millasta jengiä asuu kuntalantie 9:sissä? Oon kait muuttamas sinne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu