Mistä vettä täytyy kysellä, kun kaivovesi loppui? Lehdessä oli ettei palokunnat ole vesien toimittajia.. Mistä siis?
T: Viisihenkinen lapsiperhe pulassa
T: Viisihenkinen lapsiperhe pulassa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Pelkäämpä että täytyy kysellä kaivojen tekijöiltä. Tuskimpa vettä kannattaa ensi kesään asti ajamalla tuoda. Kukaan ei ole velvollinen teille sitä ilmiseksi toimittamaan, ettekä varmaan sitä odottaneetkaan. Vastassa taitaa olla uuden kaivon teko tai nykyisen syventäminen. Porakaivo? Toivottavasti hyvälaatuista vettä löytyy.
Ainakin osaavat neuvoa mistä saatte vettä.
Tuttu tilanne vuosien takaa kun elimme pintavesikaivon varassa. Tilaa kaivoosi pussi ja palokunta tuomaan siihen vettä. Muu ei nyt auta. Näitä pusseja/säkkejä on kaikenkokoisia, syviinkin kaivoihin löytyviä.
mistä niitä saa tilata niitä pusseja? Meille on vpk:in tuonut vettä, nyt haetaan ite kuution säiliöllä. Palokunnan tuoma on juukelin kallista 60 e krt.
Mistä niitä pusseja siis saa, ja paljonkohan ne kustantaa. Nyt on kaikkea kokeiltava!