Tiedättekö että onko näitä edes olemassa, jos on niin minkä nimisiä?
(Peli jossa ajetaan laivoja)
Laivasimulaattori?
5
5160
Vastaukset
... tämä. Virtual Sailor. Netissä ladattavissa demo ja maksun jälkeen koko versio. Netistä löytyy iso kasa laivoja yms. Osoite (hangsim.com)
Jos haluat joitain screenshotteja, niin voin lähettää e-mailiin.^ L o C kirjoitti:
Ship simulator!
http://www.shipsim-secure.com/... onhan tuokin. Virtual Sailorista tuli äskettäin 7 versio. Todella huimat parannukset verrattuna 6:een! Kannattaa tutustua ja melkeinpä kannattaa ostaa myös kokoversio. Kaikki tulevat päivitykset ovat ilmaisia, jos oikein olen ymmärtänyt. Ship Simulatorista ei ole muuta kokemusta kuin tuo demo. Virtual Sailor 5 versiosta asti olen jo seilaillut esim. Finnjetillä.
- näin saat lisälaivoja demoo...
whitehorserider kirjoitti:
... onhan tuokin. Virtual Sailorista tuli äskettäin 7 versio. Todella huimat parannukset verrattuna 6:een! Kannattaa tutustua ja melkeinpä kannattaa ostaa myös kokoversio. Kaikki tulevat päivitykset ovat ilmaisia, jos oikein olen ymmärtänyt. Ship Simulatorista ei ole muuta kokemusta kuin tuo demo. Virtual Sailor 5 versiosta asti olen jo seilaillut esim. Finnjetillä.
näin saat lisälaivoja demoon (kokoversion ominaisuus) lataa laivoja, ja ota ne laivat toiseen kansioon väliaikaisesti, joita et tarvitso
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328416Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5047687SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2235724Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en1024840Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1734556Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114508Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144236Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850