Kun mieheni uskottomuus tuli tietooni, asetuin vapaana viisikymppisenä sinkkujen seinälle. Tuli kolmekymmenkesäinen kaksospoika ja pokkasi tangon tahtiin. Pari kappaletta tanssittuamme tuli pari lisää ja lopulta päätimme tanssia yhdessä koko illan. Meillä oli hauskaa! Olimme kuin sisaruksia! Hän oli liikematkustaja kuten entinen miehenikin - siis "vapaa" mies kaukana kotoaan. Olin ollut kovin onneton ja yksinäinen ja oli ihan kivaa jutella vapaasti "vähän samanlaisen kanssaihmisen" kanssa - olenhan itse kaksostyttö! Jo hyvissä ajoin ennen viimeistä valssia ratkesi nuorukainen julistamaan: "Mennään sulle yöksi, mutta sanon jo alussa, etten tule jättämään vaimoani vuoksesi." ööööööööh, enhän ollut ollenkaan ajatellut seksiä enkä mitään muutakaan jatkoa tämän kauniin nuorukaisen kanssa, mutta hänelle se näytti olevan kuin tavallinen tanssi- illan jatko.
Olin todella huvittunut, mutta näin myös jotain vakavaa tilanteessa: "naisen loukattua ja alistettua elämänosaa" sekä minun että vaimonsa! Emme olleet minkään arvoisia. Hän oli valmis pettämään vaimoansa, tosin ei häntä jättämään, koska häntä tarvittiin kotona pitämässä huolta pienistä lapsista. Minä olin joku, jota luultiin voivansa käyttää hyväkseen yhden yön yli. Olin myös samassa persoonassa se entinen vaimo, jota oli petetty herra ties kuinka monta kymmentä vuotta sammalla tavoin kuin tämä kaunis nuorukainen nyt oli valmis pettämään vaimoansa.
Liikematkalla oleva mies unohtaa sormuksensa hotellin sänkypöydälle! Se on niinkuin miehen oikeutta!
kaksospoika lohdutti
2
819
Vastaukset
- muuttuuko
kaksosmies kun ikää tulee?? kaksosmies kiikarissa..
- alkuperäinen - itse ikinuo...
Henkilökohtaisesti luulen, että perusluonteemme seuraa meitä koko elämämme läpi. Voihan ihminen joskus pysähtyä ja alkaa miettiä luonteensa erikoisuuksia, joita itse pitää "virheenä" ja yrittää ojentaakin itseään. Luulen tosin, että ihmisen perusluonne on niin kiinteä, että sitä onnistu muotoilemaan uudestaan. Ei mielestäni tarvitsekaan, koska kaikki ihmisluonteet ja -piirteet ovat inhimmillisiä ja "luvallisia". Kaikki olemme erilaisia ja rikastamme omalta osaltamme elämän yhteistä kudontaa.
Jos uskollisuus on tärkeä (mitä se useimmille meistä on) niin saa ehkä olla vähän varovainen kaksospojan suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379