Onko saatavilla mitään valmis levyä saunan pesuhuoneen seiniin jos ei halua maali pintaa tai kaakelia eikä tietysti mitään muovipintaa. Minua kiinnostaisi mikä olisi helpoin tapa ( ei ammattilaisen ) suorittaa ? Ja olishan se hintakin aika tärkeä. Kiitollisena otan kaikki vinkit vastaan.
TIETÄÄKÖ KUKAAN ??
OILI
71147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
siis mikä sen pitäis olla? kevytpeitekö?
rosteripelti
Mitään helppoa ja halpaa ratkaisua ei ole. Pesuhuone on tehtävä kunnolla koska muuten se vasta kalliiksi tuleekin. Tuskin ne peltikylppäritkään ilmaisia on.
Kyllä minuta tuo peltikylppäri menee jo yli hilseen. Olen aika tietämätön näissä asioissa. Varmasti se maalaus on kuitenkin edullisin ? Ajattelin vaan jos on olemassa jotain kaakeli jäljitelmä levyä kun tänä päivänä löytyy markkinoilta kaikkeen lähtöön. Terveisin Oili
Eipä taida olla mitään valmiita levyjä joilla tulis kerralla valmista pintaa. Laita levytys, vesieristeet, lasikuitutapetti ja Luja-maali. En tiedä pitemmän päälle miten hyvä on, mutta kokeile. Vesieristys nurkka- ja saumavahvikkein pitää joka tapuksessa tehdä. Ei tapettia pelkän levyn päälle.
ainakin rautakaupas sellaista "kaakeliseinää" levyinä. Se on ohutta ja hiukan taipuisaa. En tosin muista varmaks mitä se oli kun en ollut hankkimassa mutta muutama vuosi sitten sellaista hiplasin mielenkiinnosta. Käyppä katsomas.
Laita kuitenkin ne vesieristeet vaikka olisi mitä levyä myynnissä.