koira+omistaja harrastus

isoJaISO

jotain muuta kuin sitä normihommaa karvakuonojen kanssa:
www.rautakoira.net

2

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2-hauva

      Mulla on tänään synttärit. Olen iso poika jo, 2V.
      Muuten on mukava emäntä, rapsuttaa ja paiskoo leluja mun kanssa ja yrittää olla illat kotona, vaikka aina aamusin se lähtee, muka pakko ??? Uskoisko ? Saan täällä loikoilla päivät pitkät yksiksein, jos keksin jotain kivaa, esim silputa vessapaperirullan ympäri kämppää (oli muuten kivaa)niin sit se on vihanen. Makoilis itte päivät ilman mitään järkevää tekemistä. Eiköhän jo sitäkin vessarulla kiinnostais.
      Se on vähän laiskanpuoleinen mun lenkittämisessänikin. Lenkit on ihan liian lyhykäisii. Ja just ku löytyy makoisa haju, se kiskoo. Ihan ku aina pitäis olla tuli hännän alla. Eilenki oli varmaan oikein hemaiseva mimmi käyny yhen mätikön päällä, aiettä... ni eikös jo taas menty.
      Niin sitä vaan, että olisko kellään ehdotuksii, mitä me voitas iltasin tehdä? Mä kun en oikein voi sietää noita muita jätkiä. Vaikka kuin yritän itteeni hillitä ni karvat nousee pystyyn, on ne niin ärsyttäviä, itteään täynnä, kun vähän ovat isomman kokosii. Mukamas kuvittelevat, et koko on kaikki kaikessa, vaan eipä niillä mun sisuani oo:)eikä ketteryyttä. Vaikka en minäkään niin ketterä oo ku mun sisko; se on ku kissa, joku pantteri kuvittelee olevas.
      Niin asiaan. (Vähän hersyilee tää juttu, kun taas yksin kotona. Toivottavasti se ei huomaa, että oon käyny sen tietskalla, siitäkin sais kai kyytiä.) Pitäis olla jotain liikunnallista ja mielellään muitakin, kun emäntä tykkäs varmaan läpistä jonkun kanssa siinä ohella. Akiliti ei käy kuulemma kun oon niin vilkas, en pääsis testeistä läpi, näin se väittää. Vastatkaa pian, ennenku saan lähdön täältä koneelta.

      • Nimetön

        sopii koiralle kuin koiralle. eikä tapahtumissa katota kieroon jos ei ole vimosen päälle koulutettu. näitä juttuja on noiden omien "läskipäiden" kanssa kehitelty ja noilla sitä voimapiikkiä saapi purettua ja loivennettua. tutustu sivuihin ja mukaan vaan!

        - Juha


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7171
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4757
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4731
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3889
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3818
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      217
      3787
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3363
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2731
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      38
      2671
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      38
      2299
    Aihe