Kysymys vanhojentansseista...

Eli pitääkö pari itse hankkia vai "jaetaaanko" ne vanhojentanssien kurssilla? Lisäksi ihan mielenkiinnosta kyselisin, että kumpi sukupuoli on yleensä innokkaammin hakemassa paria (jos se siis pitää itse hankkia)? Tytöt varmaan?
1314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytäntö voi vaihdella, mutta meidän koulussamme ne joilla ei ollut paria menivät muistaakseni kahteen jonoon - tytöt ja pojat omaansa - ja "pariutuivat" sen kanssa joka sattui vastakkaisesta jonosta omalle kohdalle.

Tytöt taitavat joo hakea innokkaammin paria tansseihin. Monesti jonkun kaveripojan pakottivat ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


otava kirjoitti:

Eli pitääkö pari itse hankkia vai "jaetaaanko" ne vanhojentanssien kurssilla? Lisäksi ihan mielenkiinnosta kyselisin, että kumpi sukupuoli on yleensä innokkaammin hakemassa paria (jos se siis pitää itse hankkia)? Tytöt varmaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu