Onko mitenkään mahdollista että pilvi toimii ekalla kerralla? Miksi se ei koskaan toimi ekalla kerralla mitenkään? Onko aiheesta tehty tutkimusta? En tunne ketään kuka olisi saanut paukut ekasta polttelukerrasta.
Itselläni toimi vasta kolmannella kerralla eikä tekniikassa ollut taatusti mitään vikaa. Poltin kaikilla kerroilla bongista ja vedin savut henkeen ja pidätin hengessä ja yskinkin vielä. Mutta kun ei toimi niin ei vaan toimi.
Miksi se ei vaan toimi?
Itselläni toimi vasta kolmannella kerralla eikä tekniikassa ollut taatusti mitään vikaa. Poltin kaikilla kerroilla bongista ja vedin savut henkeen ja pidätin hengessä ja yskinkin vielä. Mutta kun ei toimi niin ei vaan toimi.
Miksi se ei vaan toimi?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paukkujen vaikutus on miedompi kun esim. kunnon humala. Vaatii kenties kokemusta että tunnistaa todella olevansa paukuissa. Muuten olotilan saattaa laittaa väsymyksen piikkiin tms.
kannabiksen vaikutus on (ainakin aluksi) huomattavasti hienovaraisempi kuin alkoholin.
Jos odotat samanlaista pöhnää kannattaa pysyä monopoliliikkeen tuotteissa.
Kannabiksen käytöstä juontuva vaikutus riippuu aika paljon käyttäjän odotuksista suhteessa aineen omaan vaikutukseen sikäli kuin tuo nyt kertoo mitään.
Paras vaikutus syntyy kun ei odota mitään vaan on hiljaa ja kuuntelee omaa itseään.
Pahin vaikutus syntyy kun hötkyilee, odottaa ties mitä ja sitten taistelee normaalia vaikutusta vastaan.
Siis: Istu alas ja lakkaa hötöilemästä. Ota pössy. Katsele ja kuuntele kaislikon kuhinoita äläkä hötöile.
Voi toimia monillekin ihmisille.
Saattaapi olla että kun kyse on HUUMEESTA niin ihmiset odottaa jotain tajunnanräjäyttävää orgasmista värisinfoniaseinällä-euforiatykitystä ja siksi hampun pieni viritys normaalitilasta sivuun jääkin noteeraamatta ... :)
Tulipa mieleen kerta jolloin eräissä bileissä eräs herra joka ei koskaan käytä mitään - edes alkoholia - söi leipomani extravahvan spacecakein... ei se huomannut olevansa pilvessä. Muut vaan ihmetteli että miksi ko. sälli kerrankin nauroi vapautuneesti ja jutteli välillä muidenkin kuin vaimonsa kanssa... :D
Ja se itte ei siis tunnistanut olevansa totaalipilvessä tai mitenkään "erityisessä olotilassa". Kenties se ajatteli että juhlahumu noussu päähän tai jotain... :D
Ja ne ei olleet mitään ihan kevyitä kakkuja. Itsellä toleranssillisena uskalsin syödä kaksi, kaverit ilman toleranssia haukko henkeään jo yhdestä kun osas odottaa vaikutuksia ... :D
3 kerralla ja jälkeisillä kerroilla oli/on ollut todella jumittava olo eikä ollut epäilystäkään ettenkö oisi ollut pilvessä. silloin kun toimi kunnolla ekaa kertaa oli rauhallinen ja jotenkin outo olo. parempi kuin alkoholi. mutta 2 edellistä poltin vieläpä todella paljon eikä niin mitään. pelkkää plaseboa. 3 kerralla odotukset olivat matalalla mutta pörähti niin kovaa ettei kyllä ollut epäilystäkään toiminnasta. :)
kerta kerran jälkeen toiminut aina vain paremmin ja nyt huomaa jo kun se jumitus tulee.
Kyllä omista kokemuksistani (jotka tosin pilven kannalta rajoittuvat alle kymmeneen kertaan, alkoholia sitten onkin tullut juotua paljon ja hartaasti) sanosin, että pilvi on mulle kaikin puolin vahvempi kokemus, meen ihan jumiin, sosiaaliset kyvyt katoaa käytännössä kokonaan, sit välil nauran kokoajan enkä pysty lopettamaan (kerran nauroin ainakin kolme tuntia putkeen), makuaisti nousee kattoon, mässään vaan ihan vitusti ja luon päässäni muiden jutuista hyvin häiriintyneitä johtopäätöksiä (esim. jos joku selittää jonkun stoorin niin käsittelen ne sanat jotenkin ihan väärin ja nään sanoilla jotain epämäärästä "symboolista" merkitystä).
Kyl mulla vaan pärähti kerralla ja kunnolla kun vääntelin elämäni ensimmäiset jointit kotikasvatetusta. Vieläkin lämmöllä muistelen sitä oloa kun olin vaan suu auki että ai helvetti, TÄLLÄISTÄKÖ se sitten on... ei osannut edes muuta kuin vaan kattella ja ihmetellä oloa... :D
kyllä mulla vaan kolahti niin maan vitusti,turun lime discossa oltiin ja mut heitettiin ulos koska olin niin "kännissä" vaeltelin pitkin y-o katua ja puhuin ja hihittelin itekseni,päivä oli joulukuun 22
vuonna 98,sitä en unohda.5 jäbää latas gemmin dullaa (lätkää) pesään ja siitä sitte imeskeltiin ja muista en tiedä koska itse niin tolkuttomaan kuntoon itseni imin. :) polttaa kunnolla niin kyllä se kolisee.ei mitn 0,2g paskalätkää ja 6 polttamassa.u know^^;
Ekalla kerrallahan useat ottavat juuri överit, minä mukaanlukien.
Minä myös =)
että et vetänyt tarpeeksi. Kuulemma ensinmäisellä kerralla tarvitsee vetää aika paljon. Mut olen kuullut että joillakin on tuo ongelma.