kertokaa odottavat äidit

Minun emäntä se vaan kiukuttelee, RV29. Yritän olla ymmärtäväinen mutta miten sitä oikein jaksaa?? Miten päin teille pitää olla mieliksi, emäntäni ei kerro vaikka kuinka yritän. Mutta odotellaan, jospa ihana taapero kaiken muuttaa
Tuleva ISI (erittäin onnellinen)
3644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totuus on se ,että noin kaksi vuotta vielä synnytyksen jälkeen "mielin heittäminen" ja kiukku sekä miehen jatkuva syyllistäminen kuuluu elämääsi. Elokuvissa esiintyvä seesteinen perhe-elämä on vain tosiaan elokuvaa. Pitää vain ymmärtää, että se on ihan normaalia, eikä elämän tarkoitus olekaan olla hauskaa ja kivaa. Itse olen 40- kymppinen ja lapsia tulossa lisää,viimeisillä voimilla yritän hoitaa kahta työtä ja perhettä minkä kykenen. Mutta itsepä ollemme elämämme valinneet. levätään sitte haudassa.

Äänestä

tietäisin...
Itsellänikin pimahtelee ihan kummallisita syistä, tai vaikkapa ilman syytäkin. Välillä tuntuu, että itsekin kuulen asiasta ensimmäistä kertaa kiljuessa miehelleni. Samoin itku tulee ihan olemattomista asioista...
Ne on vissiin ne hormoonit...

Äänestä

Juuri puoli tuntia sitten vimeksi kiukustuin miehelleni joka on aivan ihana. (Vartti sitten pyysin rähjäämistä anteeksi). Olen rv 31. Syy kiukutteluun oli oma väsymys, harjoitus supistelut - olo on siis tukala. Tuntuu kuin saumoistani ratkeaisin. Pelko, että lapsi syntyy ennenaikojaan. Mies sitten hyvää hyvyttään haluaa tehdä jonkin nikkaroinnin valmiiksi tänään. Johon minäkin haluaisin osalistua ettei toisen tarvitse kaikkea tehdä... KRIIK siinä se.
Minun on ainakin ollut vaikea hyväksyä että minun on levättävä kun tuntuu pahalta mutta ei ja sitten sitä tukalassa olossaan murisee toiselle syyttä suotta. Näin ainakin meillä.
En voi neuvoa sinua muuten kuin koeta ymmärtää vaimoasi ja koeta saada selville rauhallisesti mistä "kenkä puristaa jalkaa". JAKSAMISTA!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


että miksi... kirjoitti:

Minun emäntä se vaan kiukuttelee, RV29. Yritän olla ymmärtäväinen mutta miten sitä oikein jaksaa?? Miten päin teille pitää olla mieliksi, emäntäni ei kerro vaikka kuinka yritän. Mutta odotellaan, jospa ihana taapero kaiken muuttaa
Tuleva ISI (erittäin onnellinen)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu