Miksi NRJ ei soita?

Kappaletta Timo tahtoo, vaikka siellä soi kappale Rakakus ei oo pysyvää?

Niin mikiköhän ei soi, koska kappaleet ovat kuitenkin samaa tasoa jne, ja kumpikaan ei kuulu nj:n musatyyliin...
3396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niinpä. Sais soittaa. Muuten se kanava on nykyään niin täynnä räp / rnb skeidaa. Rakkaus ei oo pysyvää on just piristys, rehellistä suomalaista menoo :)

Äänestä
  • Ettei noiden biisien yhteneväisyys ole noin 99% eli samanalaista iskelmäkamaa kumpikin, aluksi luulin että ne on saman artistin ;)

    Ainiin, jos nrj alakisi soittamaan sitä, uskon että sekin komeilisi listan kärjessä...

    Äänestä

NRJ:n kappaleiden tahti pitää olla yli 4 Hz, ja kappaleen Timo tahtoo, tahti on vain 3 Hz, mutta kappaleen Rakkaus ei oo pysyvää taht onkin jo 5 Hz

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??????? kirjoitti:

Kappaletta Timo tahtoo, vaikka siellä soi kappale Rakakus ei oo pysyvää?

Niin mikiköhän ei soi, koska kappaleet ovat kuitenkin samaa tasoa jne, ja kumpikaan ei kuulu nj:n musatyyliin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu