Kytkin

Niin että mikähän tossa mun Uno 45 kytkimessä on vikana, kun se on täysin on/off tyyppinen? Ei pysty luistattamaan ollenkaan. Kiitoksia kaikista vastauksista etukäteen!!
4429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kytkin levy juuttunut kiinni kytkin akselille??
tai jos ottaa kovin ylhäältä vasta se kytkin niin voi olla et alkaa olla kytkimen vaihto edessä...
jos levy on juuttunut niin irrotuksen voit suorittaa seuraavalla tavalla:
koitat ottaa pari kunnon lähtöä uunolla, ei nyt niin että renkaat ulvoen mutta, kumminkin sillälailla että kiihdytys ja varsinkin kytkimen nosto on vähä normaalia rivakampaa, pitäs irrota aika näppärästi...

Äänestä
  • Jokainen lähtö sillä kytkimellä on sellanen rivakka, kun ei pysty yhtään luistattamaan. Vaikka kuinka hitaasti yrittää nostaa kytkimen ylös, niin se "ampuu" tietyssä kohdassa ylös!? Se on kuin jonkun valokatkasijan kääntäs päälle..

    Äänestä

Mulla oli samanlainen kytkin Bravassa , täysin
on/off kytkin. Onneksi oli takuuta jäljellä,
vaihtoivat kytkinlevyn sekä -asetelman. Lisäksi
vaihdettiin oik.puol. vetoakselin sisempi pää,oli
hajonnut noissa todella rivakoissa lähdöissä.

Äänestä

samanlainen. Kahdessa aiemmassa oli ihan siedettävät tuntumat, mutta tässä viimeisessä on meininki kuin sintterilevyssä, joko tai! Todella ikäväksi asian tekee vielä se, ettei moottori ole niitä väännökkäimpiä, eli se tahtoo sammua, jos ei anna hanaa. En usko että siihen on muuta parannusta kuin asetelman ja levyn vaihto. Tai sitten vaan ajaa menemään kunnes liike loppuu;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marko kirjoitti:

Niin että mikähän tossa mun Uno 45 kytkimessä on vikana, kun se on täysin on/off tyyppinen? Ei pysty luistattamaan ollenkaan. Kiitoksia kaikista vastauksista etukäteen!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu