Kenellä pelkästään vilpillä tai petoksella hankittuja voittoja. Tehdään lista. Aloitetaan aakkosjärjestyksessä.
Kenellä pelkästään...
Dabber Dan
92003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aku Ankka voitti viritetyllä mäkiautolla (kuminauhamoottori) Ankalinnan kansalliset v.53 (jäi kiinni)
jossa oli naftalla käsitellyt takarenkaat. meni lujaa ja ihmiset hurras. jäi kiinni
Hakeudu hoitoon tai tapa ittes!
Rehelliset perii maan. Ketään rehellistä ei tällainen vahingoita. Kaikki puitava läpi jotta saadaan kitkettyä epärehelliset ainekset pois jalon lajin parista.
Heti kun osanotokortissa on nimi Aku ANKKA tai Baavi kannattaa soittaa apua paikalle, kaverit vetää selvästi vilpillä.
Ei kannata olla kenenkään mätästen ja lahosten kanssa missään tekemisissä, niin ei tarvi valittaa. Roisto on aina roisto.
On se sitten merkillistä kun suurin kelmi on IHAN AINA Savosta oli kyse sitten kuskista, huoltajasta, mosamaakarista tai kilpailun toimitsijasta eritoten kateellisesta katsastusmiehestä.
tästä jotai isonpaakin keskustelua, juu mä tunnustan , mutta ollaan aakkoosissa aika kaukana, eli ankat ensin
sulta koko viikonloppu tämän kysymyksen ratkaisemiseen, sorry olisit voinut tehdä paljon muutakin