Onkos muilla samanlaisia kokemuksia rintojen "tunnottomuudesta". Sanotaan että rinnat ovat herkät jos esim mies koskettaa niitä. Minun rintani eivät tunnu "kovettuvan" vaikka poikaystävä niitä koskettelisi ja nuolisi esileikin tai seksin aikana, muuten kiihotun kyllä. Missäköhän vika?
Rinnat eivät kovetu
nainen20v
5824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kaikilla toimi hommat samalla tavalla. Oletko imettänyt? Lapsen saannin jälkeen tilanne voi olla toinen. Jos huolestuttaa, niin ehkä voisit käydä lääkärissä kysäisemässä asiaa?
Tätä miestäkö sinä imetät? Kyllä se luonto on tarkoittanut vauvalle ne rinnat, sentakia ne ei reagoi mitenkään isoon körilääseen, partasuuhun, johan se pisteleekin niin vietävästi.
Ei minunkaan nännit/rinnat kovetu!Ei koskaan ole moista tapahtunut.En kait ole sitten ollut miehen kanssa joka oikeasti olisi mut sit siihen pisteeseen saanut.Ei vain,kaipa se on yksilöllistä,eikä se lääkäri osaisi asialle tehdä mitään.Kuulepa,kokeilepa vaikka jääpaloja sivellä povellesi.Jospa alkaisi kohoamaan.Itseäni lähinnä koko juttu huvittaa tai lähinnä se miehen epätoivoinen yritys rintojen kovettamiksi!!!Ei me naiset olla kuule yhdestä mallista tehty!
Mulla jos kovettuu, niin ainoastaan nännit, ei suinkaan rinnat. Toiseksi, minä en nauti vaikka kaverini nuolis kuinka mun rintojani, ne kun ovat vauvoja varten tehty. :)
Luonto ei anna karvaisten ja piikkisten olioiden nuoleskella vauvan ruokapusseja