Allargia oireita ilmaantunut yllättäin. Olen kaikelle siitepölylle allerginen (ei mänty), mutta vieläkö jotai on ilmassa. Aivastutta , silmät kutiaa ja vuotaa. Minään muuna vuonna ei ole oireita enään tähän aikaan tullut. Voihan tämä tietysti olla jotain muutakin.
Vieläkö jotain
ilmassa??
2
539
Vastaukset
- vieläkin
löytyy ilmasta ainakin heinien pölyä. Olen siinä uskossa että viimeiset heinät lopettavat pölyämisen suunnilleen lumentuloon, että vielä tätä ihanuutta riittää.
Tieteellisiä todisteita minulla ei ole, mutta kai heinäallergikon niiskutus riittänee todisteeksi. Varmaan joku kasvitieteilijä osaisi kertoa tarkemmin.
Turvaudu vaan lääkkeisiin niin pitkään kun tarvetta tuntuu olevan, jouluun mennessä pitäisi helpottaa =) - JT.R
ihmetellyt itsekin,samat oireet.Ei koskaan ennen tähän aikaan vuodesta mitään oireita mutta nyt aivan kuin keväällä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802140- 1751781
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701642Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1091460Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241433- 1051145
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1611076Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771053Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228876Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56870