kertoa omista syöpätyypeistänne ja mikä on ollut ennuste? oletteko selvinneet aggressiivisestä syövästä..
rintasyövän ennusteet
8
6229
Vastaukset
- etsi täältä
Tietoa saa mm. seuraavasta linkistä
http://www.cancer.fi/tietoasyovasta/syopataudit/rintasyopa/ - syöpä vuosi sitten
kasvain vain. 5 mm, ei levinnyt imusolmukkeisiin. Ei muuten ärhäkkää mutta Herr2-positiivinen ja hormooniherkkä.
Hoitoina leikkaus, sädehoito 6 vkoa. Nyt kaksinkertainen hormonilääkitys: pilleri päivittäin ihonalainen kapseli kerran kuukaudessa ( seuraavat viisi vuotta ). - tosi maassa
minulta leikattiin parivuotta sitten Gradus3, hormooni negatiivinen, imusolmukkeisiin:kainalo soliskuoppa ja rintalastan solmukkeisiin levinnyt, agressiivinen rintasyöpä, johon totaalipoisto, kainalon tyhjennys, sytostaatit ja sädehoitoa 5 viikkoa.
Kaikki mennyt tähänasti hyvin, mutta nyt todettiin toisessakin rinnassa...
Ja ei kun uudestaan, niinkuin teletapit sanoo...vaikka ei jaksais enää.
Niin siitä ennusteesta, eipä niihin kannata tuijotella, elää vaan täysillä niin kauan kuin siihen annetaan mahdollisuus ja luopua kaikista jumiuttavista kuvioista, ihan vaan itsensä takia ja vihdoinkin elää?!- on tarpeen
Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
http://tinyurl.com/lmy25 - riittää!
on tarpeen kirjoitti:
Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
http://tinyurl.com/lmy25Et tainnut edellisen kirjoittajan kommenttiin sitten tyytyä!?! Ennusteella ei tee mitään, kaikki hoidot käydään kuitenkin läpi.
Eniten riepoo, kun täällä tuollaisen puoskarin sivuja näyttelet! Moraalitonta markkinoida vitamiinipillereitä ja rahastaa syöpäsairailla ihmisillä! Voin kuule alan ammattilaisena sanoa ettei noilla pillereillä ole mitään muuta tehoa kuin että ne tuovat hyvän mielen jos niihin uskoo. Ennusteen kanssa niillä ei ole mitään tekemistä. Syövän hoidon lääkkeet ovat kyllä ihan eri kaliiberia kuin Tolosella.
Tohtori minäkin. - valokki_
on tarpeen kirjoitti:
Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
http://tinyurl.com/lmy25että etäpesääkkeiden löydön jälkeen rintasyöpäpotilas elää keskimäärin 2 vuotta. Tiedän monia, itseni mukaanlukien, jotka ovat eläneet hyvin kauan luustopesäkken löytymisen jälkeen. Minä nyt jo 9 vuotta ja kuuluu olevan 20 vuotaa ja pidempään eläneitä. Tolosen rohtoja en ole käyttänyt.
Tolonen on rikastunut omalla alallaan ja nythän hyvä aluevaltaus on rintasyöpäjo sen lukuisuuden takia. En voi enkä halua nimittää tri Tolosta huijariksi, mutta on ihmeellistä, että hänen keinojaan ei ole otettu mukaan yleisessä sairaanhoidossa, koska onhan nämä rustoölyt y.m. kovin halpoja hoitomuotoja verratessa kemoterapiaan ja muihin apteekin lääkkeisiin.
Olisihan se ihanaa, jos hänen neuvojaan seuraamalla ei sairastuisi ja sairauden jälkihoitona hänen keinonsa olisivat parempia. - artikkelilinkistä!
on tarpeen kirjoitti:
Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
http://tinyurl.com/lmy25kiitokset sulle, tuntematon ystävä, että laitoit tuon linkin terveys-sivuille!
Luulisi että syöpään sairastuneella on kiinnostus kaikkeen, mikä voi häntä parantaa.
Toivoisin että ihmiset eivät suhtautuisi niin ennakkoluuloisesti näihin ravinto-asioihin. Omega3:sen hyötyä ei voi vähätellä, eikä muiden suositeltujen aineiden. Monet muutkin lääkärit ovat samoilla linjoilla Tolosen kanssa, sekä Suomessa että ulkomailla.
Kun sairastuin syöpään, piti pohtia myös näitä antioksidanttihoitoja. Terveydenhuollossa peloteltiin, jopa, niitä käyttämästä. Mutta heti sytojen jälkeen menin lääkärille, sen jälkeen olen käyttänyt Omega-3, seleeniä, sinkkiä, kalsiumia. Olen toipunut hyvin hoidoista, käyn seurannassa tietenkin vielä muutamia vuosia
.
Voin suositella, käykää lääkärillä joka osaa määrätä näitä paranemista tukevia ja terveyttä palauttavia ravinnon lisäaineita. Olen tosi iloinen että toimin - ja tuntuu että teen jotain konkreettista oman terveyteni eteen! Joka päivä!
- Anonyymi
Jos sinusta tulee terminaalipotilas, niin silloin viimeistäät tutki fenbendazol asiaa. Axilur ja Panacur ovat kauppanimiä. https://youtu.be/faeg_XfO-T0 tuossa yhden nsisen tarina mycancerstory.rocks sivulta facebookissa lisää onnistumistarinoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit365264Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994531Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1423019Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112510Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459