rintasyövän ennusteet

kertoa omista syöpätyypeistänne ja mikä on ollut ennuste? oletteko selvinneet aggressiivisestä syövästä..
86313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kasvain vain. 5 mm, ei levinnyt imusolmukkeisiin. Ei muuten ärhäkkää mutta Herr2-positiivinen ja hormooniherkkä.

Hoitoina leikkaus, sädehoito 6 vkoa. Nyt kaksinkertainen hormonilääkitys: pilleri päivittäin ihonalainen kapseli kerran kuukaudessa ( seuraavat viisi vuotta ).

Äänestä

minulta leikattiin parivuotta sitten Gradus3, hormooni negatiivinen, imusolmukkeisiin:kainalo soliskuoppa ja rintalastan solmukkeisiin levinnyt, agressiivinen rintasyöpä, johon totaalipoisto, kainalon tyhjennys, sytostaatit ja sädehoitoa 5 viikkoa.

Kaikki mennyt tähänasti hyvin, mutta nyt todettiin toisessakin rinnassa...
Ja ei kun uudestaan, niinkuin teletapit sanoo...vaikka ei jaksais enää.
Niin siitä ennusteesta, eipä niihin kannata tuijotella, elää vaan täysillä niin kauan kuin siihen annetaan mahdollisuus ja luopua kaikista jumiuttavista kuvioista, ihan vaan itsensä takia ja vihdoinkin elää?!

Äänestä
  • Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
    http://tinyurl.com/lmy25

    Äänestä

  • on tarpeen kirjoitti:

    Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
    http://tinyurl.com/lmy25

    Et tainnut edellisen kirjoittajan kommenttiin sitten tyytyä!?! Ennusteella ei tee mitään, kaikki hoidot käydään kuitenkin läpi.

    Eniten riepoo, kun täällä tuollaisen puoskarin sivuja näyttelet! Moraalitonta markkinoida vitamiinipillereitä ja rahastaa syöpäsairailla ihmisillä! Voin kuule alan ammattilaisena sanoa ettei noilla pillereillä ole mitään muuta tehoa kuin että ne tuovat hyvän mielen jos niihin uskoo. Ennusteen kanssa niillä ei ole mitään tekemistä. Syövän hoidon lääkkeet ovat kyllä ihan eri kaliiberia kuin Tolosella.

    Tohtori minäkin.

    Äänestä

  • on tarpeen kirjoitti:

    Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
    http://tinyurl.com/lmy25

    että etäpesääkkeiden löydön jälkeen rintasyöpäpotilas elää keskimäärin 2 vuotta. Tiedän monia, itseni mukaanlukien, jotka ovat eläneet hyvin kauan luustopesäkken löytymisen jälkeen. Minä nyt jo 9 vuotta ja kuuluu olevan 20 vuotaa ja pidempään eläneitä. Tolosen rohtoja en ole käyttänyt.

    Tolonen on rikastunut omalla alallaan ja nythän hyvä aluevaltaus on rintasyöpäjo sen lukuisuuden takia. En voi enkä halua nimittää tri Tolosta huijariksi, mutta on ihmeellistä, että hänen keinojaan ei ole otettu mukaan yleisessä sairaanhoidossa, koska onhan nämä rustoölyt y.m. kovin halpoja hoitomuotoja verratessa kemoterapiaan ja muihin apteekin lääkkeisiin.

    Olisihan se ihanaa, jos hänen neuvojaan seuraamalla ei sairastuisi ja sairauden jälkihoitona hänen keinonsa olisivat parempia.

    Äänestä

  • on tarpeen kirjoitti:

    Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
    http://tinyurl.com/lmy25

    kiitokset sulle, tuntematon ystävä, että laitoit tuon linkin terveys-sivuille!
    Luulisi että syöpään sairastuneella on kiinnostus kaikkeen, mikä voi häntä parantaa.

    Toivoisin että ihmiset eivät suhtautuisi niin ennakkoluuloisesti näihin ravinto-asioihin. Omega3:sen hyötyä ei voi vähätellä, eikä muiden suositeltujen aineiden. Monet muutkin lääkärit ovat samoilla linjoilla Tolosen kanssa, sekä Suomessa että ulkomailla.

    Kun sairastuin syöpään, piti pohtia myös näitä antioksidanttihoitoja. Terveydenhuollossa peloteltiin, jopa, niitä käyttämästä. Mutta heti sytojen jälkeen menin lääkärille, sen jälkeen olen käyttänyt Omega-3, seleeniä, sinkkiä, kalsiumia. Olen toipunut hyvin hoidoista, käyn seurannassa tietenkin vielä muutamia vuosia
    .
    Voin suositella, käykää lääkärillä joka osaa määrätä näitä paranemista tukevia ja terveyttä palauttavia ravinnon lisäaineita. Olen tosi iloinen että toimin - ja tuntuu että teen jotain konkreettista oman terveyteni eteen! Joka päivä!

    Äänestä

Jos sinusta tulee terminaalipotilas, niin silloin viimeistäät tutki fenbendazol asiaa. Axilur ja Panacur ovat kauppanimiä. https://youtu.be/faeg_XfO-T0 tuossa yhden nsisen tarina mycancerstory.rocks sivulta facebookissa lisää onnistumistarinoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimmutti66 kirjoitti:

kertoa omista syöpätyypeistänne ja mikä on ollut ennuste? oletteko selvinneet aggressiivisestä syövästä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu