rintasyövän ennusteet

mimmutti66

kertoa omista syöpätyypeistänne ja mikä on ollut ennuste? oletteko selvinneet aggressiivisestä syövästä..

8

6304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etsi täältä
    • syöpä vuosi sitten

      kasvain vain. 5 mm, ei levinnyt imusolmukkeisiin. Ei muuten ärhäkkää mutta Herr2-positiivinen ja hormooniherkkä.

      Hoitoina leikkaus, sädehoito 6 vkoa. Nyt kaksinkertainen hormonilääkitys: pilleri päivittäin ihonalainen kapseli kerran kuukaudessa ( seuraavat viisi vuotta ).

    • tosi maassa

      minulta leikattiin parivuotta sitten Gradus3, hormooni negatiivinen, imusolmukkeisiin:kainalo soliskuoppa ja rintalastan solmukkeisiin levinnyt, agressiivinen rintasyöpä, johon totaalipoisto, kainalon tyhjennys, sytostaatit ja sädehoitoa 5 viikkoa.

      Kaikki mennyt tähänasti hyvin, mutta nyt todettiin toisessakin rinnassa...
      Ja ei kun uudestaan, niinkuin teletapit sanoo...vaikka ei jaksais enää.
      Niin siitä ennusteesta, eipä niihin kannata tuijotella, elää vaan täysillä niin kauan kuin siihen annetaan mahdollisuus ja luopua kaikista jumiuttavista kuvioista, ihan vaan itsensä takia ja vihdoinkin elää?!

      • on tarpeen

        Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
        http://tinyurl.com/lmy25


      • riittää!
        on tarpeen kirjoitti:

        Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
        http://tinyurl.com/lmy25

        Et tainnut edellisen kirjoittajan kommenttiin sitten tyytyä!?! Ennusteella ei tee mitään, kaikki hoidot käydään kuitenkin läpi.

        Eniten riepoo, kun täällä tuollaisen puoskarin sivuja näyttelet! Moraalitonta markkinoida vitamiinipillereitä ja rahastaa syöpäsairailla ihmisillä! Voin kuule alan ammattilaisena sanoa ettei noilla pillereillä ole mitään muuta tehoa kuin että ne tuovat hyvän mielen jos niihin uskoo. Ennusteen kanssa niillä ei ole mitään tekemistä. Syövän hoidon lääkkeet ovat kyllä ihan eri kaliiberia kuin Tolosella.

        Tohtori minäkin.


      • valokki_
        on tarpeen kirjoitti:

        Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
        http://tinyurl.com/lmy25

        että etäpesääkkeiden löydön jälkeen rintasyöpäpotilas elää keskimäärin 2 vuotta. Tiedän monia, itseni mukaanlukien, jotka ovat eläneet hyvin kauan luustopesäkken löytymisen jälkeen. Minä nyt jo 9 vuotta ja kuuluu olevan 20 vuotaa ja pidempään eläneitä. Tolosen rohtoja en ole käyttänyt.

        Tolonen on rikastunut omalla alallaan ja nythän hyvä aluevaltaus on rintasyöpäjo sen lukuisuuden takia. En voi enkä halua nimittää tri Tolosta huijariksi, mutta on ihmeellistä, että hänen keinojaan ei ole otettu mukaan yleisessä sairaanhoidossa, koska onhan nämä rustoölyt y.m. kovin halpoja hoitomuotoja verratessa kemoterapiaan ja muihin apteekin lääkkeisiin.

        Olisihan se ihanaa, jos hänen neuvojaan seuraamalla ei sairastuisi ja sairauden jälkihoitona hänen keinonsa olisivat parempia.


      • artikkelilinkistä!
        on tarpeen kirjoitti:

        Ennusteet ovat tilastollisia ja ne koskevat potilasryhmiä. Tässä linkissä on tärkeää tietoa siitä miten voimme itse vaikuttaa yksilön ennusteeseen
        http://tinyurl.com/lmy25

        kiitokset sulle, tuntematon ystävä, että laitoit tuon linkin terveys-sivuille!
        Luulisi että syöpään sairastuneella on kiinnostus kaikkeen, mikä voi häntä parantaa.

        Toivoisin että ihmiset eivät suhtautuisi niin ennakkoluuloisesti näihin ravinto-asioihin. Omega3:sen hyötyä ei voi vähätellä, eikä muiden suositeltujen aineiden. Monet muutkin lääkärit ovat samoilla linjoilla Tolosen kanssa, sekä Suomessa että ulkomailla.

        Kun sairastuin syöpään, piti pohtia myös näitä antioksidanttihoitoja. Terveydenhuollossa peloteltiin, jopa, niitä käyttämästä. Mutta heti sytojen jälkeen menin lääkärille, sen jälkeen olen käyttänyt Omega-3, seleeniä, sinkkiä, kalsiumia. Olen toipunut hyvin hoidoista, käyn seurannassa tietenkin vielä muutamia vuosia
        .
        Voin suositella, käykää lääkärillä joka osaa määrätä näitä paranemista tukevia ja terveyttä palauttavia ravinnon lisäaineita. Olen tosi iloinen että toimin - ja tuntuu että teen jotain konkreettista oman terveyteni eteen! Joka päivä!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      92
      1489
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1033
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      391
      885
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      160
      870
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe