Kyllä on

masentavaa

ja käsittämätöntä.Päivittäin saa lehdistä lukea että vaikka kuinka eri kuntien asukkaat yläsavossa olisivatkin tukkanuottasilla niin yksi asia yhdistää ikään,sukupuoleen tai sosiaaliseen asemaan (ja duunarit käyvät tässä käsikkäin viljelijöiden kanssa..) katsomatta,vähän liiankin hyvin.Tuntuu että on käynnissä kisa,minkä kunnan alueelta saadaan eniten lyhyimmässä ajassa kortteja kuivumaan..Seurataanpa kehitystä.

5

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      Jos kerran ajetaan kännissä tai kaahataan ylinopeutta niin eikö se ole meidän kaikkien etu että kortti otetaan kuivumaan?!? Mitä???

      • eipä

        taida tuo sarkasmi olla se oikea tyyli tänne...menee topakasti yli ja ohi.


      • eipä kirjoitti:

        taida tuo sarkasmi olla se oikea tyyli tänne...menee topakasti yli ja ohi.

        No voi voi sentään? Ja miekun luulin jotain ihan muuta! Asia on vakava, totta. Mutta minä olen kyllä oikeassa, enkö vaan! Pitääkö päätä silittää vai aletaanko syytellä pahaa poliisi-setää?
        Hyi hyi te jotka kaahaatte ylinopeutta tai ajatte kännissä!
        Rikos se on lievempikin rikos! Ja jos poliisi katsoo että kortti pois niin sitten kortti pois ja sillä sipuli! Moi.


      • miten..
        piive kirjoitti:

        No voi voi sentään? Ja miekun luulin jotain ihan muuta! Asia on vakava, totta. Mutta minä olen kyllä oikeassa, enkö vaan! Pitääkö päätä silittää vai aletaanko syytellä pahaa poliisi-setää?
        Hyi hyi te jotka kaahaatte ylinopeutta tai ajatte kännissä!
        Rikos se on lievempikin rikos! Ja jos poliisi katsoo että kortti pois niin sitten kortti pois ja sillä sipuli! Moi.

        vaan,enpä jaksa enää edes yrittää.


    • tuo

      helteinen kesä pehmentänyt Ylä-Savon tyttöjen ja poikien päät.Voisi sen vinhon vaihtaa välillä vaikka hyvään kirjaan.Siitä ei tule krapulaakaan...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      53
      1535
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      170
      1295
    3. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      1132
    4. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1127
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      255
      1092
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      14
      1020
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      893
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      55
      872
    9. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      859
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      795
    Aihe