Onko kellään kokemuksia Night safarista singaporessa, kannattaisiko kokeilla vai oliko se täyttä hupatusta rahat pois menttaalilla. Ja missä päin singaporen keskustaa on parhaat ostospaikat, mistä saisi suhteellisen edukkaasti merkkituotteita.
Night safari
5
1741
Vastaukset
- aasiasta
Jos yleensa pidat elaintarhakaynneista, niin Night Safari on ihan kiva kokemus, jos et taas pida, niin jata valiin :-)
Orchard Road on SP:n paaostoskatu, ostoskeskuksia on useita ja varmasti loytyy merkkitavaroita.
Joissain tavarataloissa/ostoskeskuksissa voi tehda ostokset taxfreena, jos minimiostossumma vaan ylittyy. Eli, kannattaa keskittaa ostoksia. Veron osuuden saat takaisin, kun poistut Singaporesta. - ..jos eläintarhat kiinnostaa..
..on se ainakin erilainen koska koko ajan on pimeää! Eläimet näkyy silti ja ei koko ajan ole ruuhkaa jonkin kopin edustalla, sillä eläimet saa ollaa aika vapaasti, eikä suljettuina pieniin häkkeihin. Leijonan öinen mahtipontinen karjunta jäi erityisesti mieleen! :)
- hyvä on
Kyllä kannataa käydä. Me oltiin joskus -98 ja eläimet on mukavasti niin kuin olisivat vapaana.
Siellä istutaan junassa missä on selostus, tunnelma ja viidakon äänet on mahtavia. Suosittelen.- kailinds
Olin käymässä tuolla kesäkuussa. Tuli hankittua Park Hopper's Pass, jolla pääsi Jurong Bird Parkiin, Zoohon, ja Night Safarille. Siellä Night Safarilla oli vaan niin törkeästi porukkaa, että en jaksanut jonottaa junakierrosta, vaan kiersin patikkapolut kävellen. Paljon näki eläimiä silläkin tavoin ja pääsi ihan aitauksien viereen, se juna kiertää hieman kauempaa.
Mutta joo, kannattaa käydä, mutta S'pore Zoo on kyllä parempi kokemus... --> käy molemmissa!
- 6x käyny
Singaporen parhaimmat ja halvimmat shoppailut ovat isoissa ostoskeskuksissa ulkopuolella keskustaa. Safarilla olen käynyt ja aikas vaikuttavaa oli ensin "junalla" kuljettiin ja sitten jalan "viidakossa" eläinten keskellä, meinas tulla pupu pöksyyn muutamankerran ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1247569Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26604874Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243204Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381337- 501325
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e931233Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1641178Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi55983- 17952
Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27873