lähtö lähenee..

masentava päivä taas kerran. ei jaksa enään kauaa...sattuu.. pakko päästä pois. vielä muutama päivä sinnitellää jos jotain muuttuisi
5813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hei,
sanonpa vaan itse samaa ajatelleena , ettet tee sitä. ymmärrät myöhemmin arvostaa , että jaksoit jaksaa sinnitellä.

Mikä ongelma sulla on? Miksi mietit näin? Voin sanoa, ettet ole aidosti tätä mieltä kun kirjoitit tänne palstal. kun olet sitä mieltä, ei sua enää edes kiinnosta kirjoitella eikä tehdä muutakaan. yritä ajatella jotain positiivisempia asioita äläkä uhraa energiaa tähän. Mieti että et sä tänne turhaan syntynyt vaan sullakin on joku tarkoitus. tsemppiä.

Äänestä

Käy juttelemassa ajatuksistasi ja tuntemuksistasi jonkun terveydenhoitoalan ammattilaisen kanssa. Yksin ei kannata asioita murehtia. Kokemusta on.

Äänestä

mainita meille kaikille, millaisia asioita Sinun umpikujasi top ten -listalla on ? Mikä on ekaksi pahin ja pahimman tuntuinen? - Etsisitkö mieleesi jonkun ja joitakin, joiden tiedät välittävän Sinusta ja asioistasi; vain se ajatuskin rohkaiskoon Sinua jatkamaan. Ajatteles nyt, tässäkin on jo 3 vierasta, anonyymia tyyppiä, jotka todella välittää, lähes rakastaa Sinua = Sinun elämääsi ja sen merkitystä. Please :-( . Kirjoittaisitko vielä.... toivoo Nainen@

Äänestä

Itsemurha on todella huono ratkaisu. Minun on tietysti helppo sanoa kun olen olon paremmalla puolella jälleen, mutta kylläpä sitä taas ylös noustiin. Sitten kun oma olosi helpottaa sinusta tuntuu varmasti ihan hullulle että olet edes ajatellut pois lähtemistä. Tiedän mistä puhun, koska oma suunnitelma olisi toteutunut neljän päivän päästä. Lääkkeet kuitenkin alkoi vaikuttaa ja nyt en edes harkitse sellaista. Pinnistele, kyllä sinäkin pääset elämään kiinni taas ;)

Äänestä

Hei Sinä ! Saisitko laitettua viestiä itsestäsi tällä hetkellä ?! Sinä olet kauan ollut täällä puhumassa, missä nyt olet? Voihan se olla, ettet ehkä just nyt pääsekään nettiin...
- Ilmoittaudutko, please, jos löydät kuulutukseni. Toivoo: Nainenvanhempi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainennuori kirjoitti:

masentava päivä taas kerran. ei jaksa enään kauaa...sattuu.. pakko päästä pois. vielä muutama päivä sinnitellää jos jotain muuttuisi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu