Kone buuttailee itsekseen!

Voisko joku kertoa ei-niin-tekniikan ihmelapselle, mistä tämä johtuu? About viikon verran tehnyt, välillä tiheämmin, välillä kone pysyy päällä useita tunteja.. väliin saan vaan windowsin käyntiin ja taas mentiin.. Virheraportissa ongelmaksi sanotaan video driver.. Mitähän mun täytys tehdä sit että saan tän ongelman kuriin?
2286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joidenkin ohjelmien asennusohjelmat käynnistävät koneen automaatisesti uudelleen asennuksen jälkeen. Minkä ohjelman asensit viimeksi ennen ongelman alkua? Kokeilepa poistaa tuon ohjelman asennus. Ohjelma voi käynnistyessään luulla, että kyseessä on asennuksen jälkeinen tilanne ja vaatii koneen uudelleen käynnistymistä.

Äänestä

en ole hetkeen edes asentanut mitään uutta?
Poistin kyllä ohjelmia ja nyt kone toimii vähän paremmin, mutta buuttaa silloin tällöin vieläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voisko joku kertoa kirjoitti:

Voisko joku kertoa ei-niin-tekniikan ihmelapselle, mistä tämä johtuu? About viikon verran tehnyt, välillä tiheämmin, välillä kone pysyy päällä useita tunteja.. väliin saan vaan windowsin käyntiin ja taas mentiin.. Virheraportissa ongelmaksi sanotaan video driver.. Mitähän mun täytys tehdä sit että saan tän ongelman kuriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu