onpas kummallinen matkailusivu

Ihmettelen, kuinka Bulgarian matkailusivu voi olla tällainen. Olen lähdössä reissuun ja ensikertaa Bulgariaan. Nämä sivut ovat oiva vinkkipankki, tai siis muut sivut. Tämähän on joku ala-arvoinen riitelysivusto. Eikös maailmanmenoa ole tyydyttänyt riitelijöitä. Toivoisin, että ylläpito puuttuu tällaiseen törkyjen latelemiseen. Haistatteluun ja ihmisten haukkumiseen. Lueskelin näitä juttuja ja tuntuu vahvasti siltä,että muutamat kirjoittavat alustuksen ja vastaavat sitten itse jos ei kukaan muu viitsi. Yrittävät vissiin jotain ennätystä lukukerroissa. Täytyy kyllä varoittaa tuttavia vierailemasta tällä palstalla. Toivon kaikille matkailusta nauttiville oikein ihania lomapäiviä mihin ikinä menettekin, älkää välittäkö tyhmistä kommenteista.
8710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ala-arvoiset jutut. Täytyy jättää jutut omaan arvoonsa, täältä saa kyllä asiallistakin tietoa.. onneks.

Äänestä
  • kyllä täältä tietoakin läytyy tarvitsevalle, kunhan jättää nuo tietynlaiset kommentit omaan arvoonsa.

    Äänestä

  • läpi sormien kirjoitti:

    kyllä täältä tietoakin läytyy tarvitsevalle, kunhan jättää nuo tietynlaiset kommentit omaan arvoonsa.

    Tämä ei ole mikään matkailusivu, tämä on keskustelupalsta ja täällä voi kertoa myös negatiivisista asioista. Matkailusivuilla vain kehutaan lomakohteita.

    Äänestä

Tämä ei ole mikään matkailusivu. Tämä on keskustelupalsta.

Äänestä

TÄMÄ on K E S K U S T E L U palsta !
E I matkailusivu!!!

Nimenomaan Bulgarian keskustelu, jossa kerrotaan asiat rehellisesti, ainut laatuaan avoimuuteen ja rohkeiden totuudenmukaisten asioiden julkituominen.
Täällä ei hyssytellä, täällä tulee esille näkemyserot, makuerot ja hiukan kuinka tuuria ollut, vaikka loma ei saisi perustua tuuriin.
Hotelleissakin iso ero siinä, maksatko viikosta 150€ tai 700€. Ruoka aina makukymysys! ja hygienia, näkymätön asia osittain, mutta katsokaa vähän kulkiessa missä kebappi lihat yön yli lojuu? Että tervetuloa vain Bulgarian keskustelupalstalle! Jos haluatte vain hyviä puolia ja matkanjärjestäjien kehuja ja valheita, teidän täytyy etsiä matkailusivu!

Äänestä
  • Mielestäni keskustelu on omien mielipiteiden julkituomista. Sehän auttaa toisia matkalaisia selviytymään paremmin kun tietää juuri nämä epäkohdatkin. Mutta, jos yhdet ja samat ihmiset viikkotolkulla haukkuvat köyhiksi ja idiooteiksi ihmisiä jotka haluaisivat keskustella Bulgarian matkailusta, niin ei se enää ole normaalia keskustelua. Vaikka minkä asian alustaisit,että saataisiin keskustelua Bulgarian matkailusta, enkä tarkoita pelkästään kehumista,niin heti on joku heittämässä siihen, vain hullut ja köyhät menee Bulgariaan. En kyllä ymmärrä mitä keskustelua sellainen on. Sitten ei kuitenkaan pystytä itse perustelemaan minkä tähden nimenomaan Bulgarian matkailu on niin tuomittavaa. Onko jollain taholla tarkoitus kaataa muka koko matkailu Bulgariaan, sehän ei tule onnistumaan. Jos joku erkki. koko ajan vahtii ja kirjoittelee älyttömyyksiä joka kysymykseen, niin eipä erkillä paljon järki päätä pakota.

    Äänestä

  • näkemyserot: Bulgariassa käyneiden ja niiden jotka eivät ole siellä päin käyneetkään.

    Äänestä

  • tulee esille kirjoitti:

    näkemyserot: Bulgariassa käyneiden ja niiden jotka eivät ole siellä päin käyneetkään.

    on matkalla saatu ripuli!Sekö pitää kaikille kailottaa,mainitsemisen arvoinen juttu,onko se niinku jotai hienompaa kun se on saatu ulkomailta,vai?Eihä sellasista vatsavaivoista työtovereillekaan kehuskennella kotomaassa...
    Eli, asiallisia kerrontaa matkaKOHTEESTA muutoin,mut noihin kehuihin olen jo kyllästynyt.En ole mikään hienohelma ,mutta kyllä kehoitus omaan puhtauteen riittää.
    Elin itse siellä kuin täälläkin ja kaikki meni kivasti.Seuraava kohde taas jotain ennen näkemätöntä,matkailu avartaa.Bulgariaa mollaamatta,itseppähän sen HALUSIN nähdä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


halusin vain tietää kirjoitti:

Ihmettelen, kuinka Bulgarian matkailusivu voi olla tällainen. Olen lähdössä reissuun ja ensikertaa Bulgariaan. Nämä sivut ovat oiva vinkkipankki, tai siis muut sivut. Tämähän on joku ala-arvoinen riitelysivusto. Eikös maailmanmenoa ole tyydyttänyt riitelijöitä. Toivoisin, että ylläpito puuttuu tällaiseen törkyjen latelemiseen. Haistatteluun ja ihmisten haukkumiseen. Lueskelin näitä juttuja ja tuntuu vahvasti siltä,että muutamat kirjoittavat alustuksen ja vastaavat sitten itse jos ei kukaan muu viitsi. Yrittävät vissiin jotain ennätystä lukukerroissa. Täytyy kyllä varoittaa tuttavia vierailemasta tällä palstalla. Toivon kaikille matkailusta nauttiville oikein ihania lomapäiviä mihin ikinä menettekin, älkää välittäkö tyhmistä kommenteista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu