ei kotikonsteja ole! Se joittenkin sanoma tennispallojuttu ei meidän perheessä ole tepsinyt.
Kuorsaamiseen
9
2637
Vastaukset
- ------
Meillä tennispallo saattaisi toimia jos sen saisi laitettua ukon suuhun! ...kele kun rassaa tuo kuorsaaminen, taitaa olla ero edessä, ei siihen muu auta.
- elixir10
Terve!
Itse olen kuorsaaja, kärsin lievästä uniapneasta eli hengityskatkoksista ja kuorsaan kun nukun selälläni. Minulle on apua tuonut erikoishammaslääkärin tekemä hammaskisko, joka tuo alaleukaa ylöspäin ja estää jonkin verran löysien valumista kurkkuun.
Myös tennispallot auttaa mutta joskus herään ja huomaan että nukun selälläni palloista huolimatta. - jorojukka-kukka
Etsi ukolle toinen asunto! ;)
- Iso--A
Tennispallot. Aamulla herätessä on vaan selkä niin maan perusteellisen kipeä. Toinen vaihtoehto on että pallo painuu ohuen patjan läpi sängyssä olevien poikittaislautojen väliin ja aamulla ei meinaa päästä sängystä ylös.
- loppui...
...kun leikkautin nielurisat.
- Pompo
Itse olen nukkunut jo useamman vuoden korvatulpat korvissa. Meillä kun ei siippa suostu millään lähtemään lääkäriin, vaikka on selkeät uniapnean oireet, jotka vielä pahenee vuosi vuodelta.
- yksin nukkuja
Olen itse kuorsaaja,minun kanssa ei ainakaan kukaan minut tunteva nuku samassa huoneessa,ja jos sattuis niin että kuulolla on joku niin enhän minä edes uskalla nukahtaa kun heti kuuluu"ole hiljaa"
niinpä minulla on kone jonka kans nukun!
Haittaa on itselle ja haittaa muille,pääasia on että saa edes hieman nukuttua oikeeta unta. - yksin kuorsaava
Minun mieheni kuorsasi niin ,että seinät raikui,asuimme kerrostalossa ja yläkerran rouvakin sanoi ,että mieheni kuorsaa kovasti, ihmettelin mistä HÄN sen voi tietää meillä oli makkarin ikkuna auki ja myös heillä, sitä myöten kai kuului!Mutta nyt hän kaipa kuorsaa taivaassa onhan siellä kaikki sallittua!
- apu
Hauvoille on se suihkepanta joka estää haukkumisen osta miehellesi se !Aina kun hän kuorsaa suihke pläjäyttää pippurit naamalle johan kuorsaus loppuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2065791Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1065670Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1924661Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514063Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613960Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313596En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.211503Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301410- 271115
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33980