Moikka! Mikä on teidän mielestä paras lääke/mitä käytätte menkka kipuihin? Mulla on aika kauheat menkka kivut ja oon nyt jonku aikaa käyttänu burana 600mg ja se on auttanu jonku verran..
Menkka kivut,paras lääke?
Kvaak*
134559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lämmin kääre särkylääkkeen lisäksi auttoi ainakin minua nuorena. Eli siis vatsan päälle kuumavesipullo. On myös olemassa sellaisia käteviä geelillä täytettyjä "pusseja" myytävänä tähän tarkoitukseen. En tiedä, mistä niitä saa, apteekista voisit kysellä..
Just vähän aikaa sitten luin jostain lehdestä, että tätä asiaa on oikein tutkittu ja todettu, että kuuma kääre auttaa ihan oikeasti kipuun.
Moi! Mulla auttoi kivuliaisiin ja runsaisiin kuukautisiin Terolut. Lääkäriltä voi kysyä reseptiä, kannattaa ehdottomasti.
Myös Miranax 550 mg on hyvä. Reseptilääke.
Min'kin suosittelen tuota miranaxia. on tosi hyvä lääke!:)
kodeiinia?
auttaa koviin kuukautiskipuihin. Kannattaa varmaan kysäistä lääkäriltä, jos kovat kivut.
Lodine-merkkinen kipulääke, reseptilääke. Vähentää samalla myös kuukautisvuotoa.
oli ainakin mulle aikanaan paras lääke. Jotkut syö niitä vaikkei ole ehkäisyn tarvetta. Vuotokin vähenee,
Minä olin aikanani aina kaksi päivää kuukaudesta täysin invalidi - kylmä hiki, oksennus, vatsakivut, jalat ei kanna. jos jouduin olemaan jalkeilla, oksensin ja pyörryin.
Ketomex-tulehduskipulääkkeet, on vieneet kaameat kivut.
Mulle ei kato sovi noi e-pilsut,ku ne nostaa maksa arvot pilviin..Mä käyn evraa ihan ehkäsyny et nyt vaan tarviin ihan siis menkkakipuihin jotain lääkettä..Mulla joskus ollu miranax vai mikä olikaa ja sitä ajattelin nyt lääkäriltä taas pyytää
Mikä toi evra oikein on, ehkäisylaastariko? Oletko kokeillut muutes Ketomex-särkylääkettä niihin kipuihin. Joitakin auttaa..
mulla on itellä ny menkat.. kauheet kivut.. :/
ite laitan kuuman vesi pullon alamahan päälle ja ota burana 800mg.. mut nyt ajattelin mennä terveyskeskukseen ottamaan piikin
Mikä piikki?