Onnea Sapkolle!

Osccar.

Kolme harjoitusottelua ja kolme tappiota!

Vaikea tietysti voittaa, jos joukkueen vahvuutena ovat suuri suu ja tuulenhuuhtoma perse.

Sapkon kannattajat voivat kuitenkin tulla katsomaan kärkiotteluita Heinolaan. 14.9. kohtaavat Sport ja HeKi!

9

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heinolan Kahvakiekko pelailee pöksyt tanassa taas kaudella 2007-2008 Suomisarjassa.

      Ei Mestiksessä pärjää kun paras pelaaja on tikku-ukko joka laukoo kiekkoa 1.6km/h

      • sherlokki

        Että nikkis vaihdoit? Kyllä sut tunnistetaan aina noista pöljistä jutuista. Katsotaan sitten keväällä Rulle, kumpi on korkeammalla sarjataulukossa! Heh heh poju!


      • sherlokki kirjoitti:

        Että nikkis vaihdoit? Kyllä sut tunnistetaan aina noista pöljistä jutuista. Katsotaan sitten keväällä Rulle, kumpi on korkeammalla sarjataulukossa! Heh heh poju!

        Mitä puhut nikinvaihdosta?

        Kumpi korkeammalla sarjataulukossa, no mitäs kyläjengiä sinä aivokääpiä kannustat sitten? Tyhmistä jutuistasi päätellen joko HeKiä tai Sporttia, noita taulapäiden legioonia.


      • Osccar.
        SavoRULES kirjoitti:

        Mitä puhut nikinvaihdosta?

        Kumpi korkeammalla sarjataulukossa, no mitäs kyläjengiä sinä aivokääpiä kannustat sitten? Tyhmistä jutuistasi päätellen joko HeKiä tai Sporttia, noita taulapäiden legioonia.

        Tautologiset sössötyksesi tunnistaa vähän tyhmempikin. Se, että käytät taas kerran useampaa rekisteröityä nimimerkkiä, ei ole yllätys vaan tavaramerkkisi.

        SaPKo tulee voittamaan korkeintaan 5 peliä koko runkosarjan aikana.


      • Sm-liigaa
        SavoRULES kirjoitti:

        Mitä puhut nikinvaihdosta?

        Kumpi korkeammalla sarjataulukossa, no mitäs kyläjengiä sinä aivokääpiä kannustat sitten? Tyhmistä jutuistasi päätellen joko HeKiä tai Sporttia, noita taulapäiden legioonia.

        HeKi lähellä sydäntä vaikka meillä pelataankin SM-liigaa. Tietenkin liigaporukkamme on suosikki mutta HeKi hyvänä kakkosena. Teilläpäin ei taideta liigaan enään koskaan palata, tollo? : D


    • 14.9.

      Jos menee Heinolaan katsomaan kärkiottelua 14.9. (Sport ja HeKi) niin yksin saa olla.

      14.9. pelataan Sport-HeKi ja siis Vaasassa. TERVETULOA!

      • Osccar.

        Harmi, että menit kertomaan sen savolaisillekin. Olisi ollut hauskaa nähdä mölyävä apinalauma HeKin hallin edessä odottamassa turhaan pelin alkamista.

        Kuriositeettina mainittakoot, että Mies Savosta on aina luistanut fanimatkoilta ulkomuotonsa vuoksi =). Nykyään hän keksii aina jonkun tekosyyn, miksei pääse matkalle mukaan. Taisi nauru ja pilkka olla liian kova omienkin joukossa.

        Kotiotteluihinkaan MS ei enää uskalla. Syynä tietysti eläkeläisen ainainen rahapula ja tunnettu ulkomuoto.


      • Eihän ketään kiinnosta Mestiksen jumbo-ottelu


    • .....

      ....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      82
      4404
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2958
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      26
      2815
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      114
      2557
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2238
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      101
      2190
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      638
      2068
    9. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      2028
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1995
    Aihe