Ranta-Kastelli

Kastelli on maineensa puolesta minulle tuttu, mutta onko Ranta-Kastelli myös tällainen hyvämaineinen asuinalue? Olen kiinnostunut erityisesti vuokratalosta ostarin kulmilla, ja olisin kiitollinen jos joku osaisi sanoa kannattaako edes harkita muuttoa sille suunnalle.
21179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ranta-Kastelli on hyvämaineinen alue,
paljon hintavia rivitaloasuntoja joissa asuu fiksuja ihmisiä.

Äänestä
  • iha fiksu paikka ainaki mä sain semmoisen kuvan ku mun systeri asu siellä aikonaan. =o)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahdollinen muuttaja kirjoitti:

Kastelli on maineensa puolesta minulle tuttu, mutta onko Ranta-Kastelli myös tällainen hyvämaineinen asuinalue? Olen kiinnostunut erityisesti vuokratalosta ostarin kulmilla, ja olisin kiitollinen jos joku osaisi sanoa kannattaako edes harkita muuttoa sille suunnalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu