nopeus

millä nopeudella pitäs ladata tiedostoja kun liittymä on
1024/512
2345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vois olettaa. Riippuu tietenkin mistä sitä tiedostoa imuttaa

Äänestä

Kun otat pois n. 15% hävikkiä niin luku on silloin n. reipas 800 k, jonka jaat 8:lla saat luvun jonka koneesi kertoo eli 100-110 kb/s

Äänestä

Kommentoi aloitusta


unskiuuno kirjoitti:

millä nopeudella pitäs ladata tiedostoja kun liittymä on
1024/512

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu